Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Balcerowicz zadowolony z prac nad planem Hausnera

Balcerowicz zadowolony z prac nad planem Hausnera

Wyświetlaj:
S.R. / .* / 2004-03-16 11:39
Problem polega na tym , że niektórzy wykorzystują każdą okazję do tego , aby krzyczeć , że Balcerowicz musi odejść . Boję się takich czasów , w których większość będzie krzyczeć , że musi wróćić i naprawić jeszcze raz to co krzykacze wszelkiej maści zepsuli . Plan Pana H jest generalnie do niczego , niestety z punktu widzenie ekonomii kraju , nie ma w tej chwili nic innego . Prawdopodobnie o to chodziło P. Balcerowiczowi . Jeżeli chodzi o oszczędności to należy : ograniczyć administrację rządową i samorządową o połowę ( ich procedury też uprościć ) , ograniczyć wydatki na deficytowe branże ( górnictwo , rolnictwo , PKP , chorą kasę i.t.d.) . Konieczne też jest zrobienie porządku w ustawach podatkowych , bo dowolność interpretacji może wykończyć wszystkich . To są warunki do tego , aby ludzie mogli zacząć normalnie działać i normalnie żyć . Bez tego czeka ich poprostu nędza . Dalsze żyłowanie społeczeń stwa na dłuższą mętę nic nie da , a problemy będą jeszcze większe .
a.k. / .* / 2004-03-16 09:36
Jeśli chodzi o półgłówków S.R. to nie można tak. Jedni się nie znają i nie wypada się podśmiewać, a drudzy po prostu mają dosyć. Ja rozumiem, że zmiany muszą być i oszczędności. Dlatego nie o to mi chodzi, żeby wróciła Polska sprzed 1989.
a.k. / .* / 2004-03-16 09:31
Popieram oszczędzanie jak najbardziej. Tylko dlaczego dotyczy to tych głownie, którzy nie maja i tak prawie za co żyć. Niech oszczędzają Ci na górze. Jakby im trochę zabrać to byłby naprawdę duży zastrzyk dla dziury budżetowej. Nie wiem jaką macie sytuację, ale przypuszczam, że nie chorujecie. Ja mam tatę na emeryturze, siostrę na rencie. Moja mama nie ma nic ponieważ odebrali jej rentę czasową, a ma za mało lat pracy, żeby iść na emeryturę. Jest naprawdę schorowanym człowiekiem. Pracujemy tylko ja i brat i jeszcze musimy płacić za studia. Nie znam się - myślę, że pan Balcerowicz jest bardzo mądrym człowiekiem, ale postrzega ludzi niestety jako szarą masę.
S.R. / .* / 2004-03-12 12:37
Tym wszystkim półgłowkom , którym tak przeszkadza Balcerowicz nie ma co tłumaczyć jaka jest różnica pomiędzy Polską sprzed 1989 roku i kartkami na buty , cukier oraz 24 litry benzyny do wspaniałego wozu FIAT 126P , lub 30 litrów do jeszcze lepszego Poloneza , a Polską lat dziewięćdziesiątych . Tej hołocie w wersji cywilizowanej należy wprowadzić bierne prawo wyborcze ( niech sobie sami sprawdzą co to znaczy ) , lub w wersji mniej cywilizowanej pańszczyznę . Niech budują drogi - na ministra Pola nie ma co liczyć - albo niech orzą ziemię i dbają o lasy . W trzecim pokoleniu tego plebsu można zacząć myśleć o obywatelskim wychowaniu . Edukację należy rozpocząć od przechodzenia przez ulicę przy zapalonym zielonym świetle . Demokracji nie da się niestety wprowadzić dekretem . Do niej społeczeństwo musi same dorosnąć .
Andrzej L. / .* / 2004-03-12 10:21
Balcerowicz musi odejść!
Andrzej / .* / 2004-03-12 09:47
Polska nie może być taka jak kraje rozwinięte ale lepsza dlatego musimy się wziąć do roboty i to mądrej,a nie małpiej.Dość już negatywnej selekcji.Popieram plan Hausnera jako malutki krok w kierunku,ale to za mało i prawie nic nie znaczący ruch,który prawdziwi potrioci powinni zrobić dla tego kraju.
lud / .* / 2004-03-11 17:27
Spotkały się dwa żydki i potakują sobie. Do wora znimi i do Wisły.

Najnowsze wpisy