Forum Forum finansoweBanki

Bank BGZ - niska jakość usług!!!

Bank BGZ - niska jakość usług!!!

annah23 / 2013-07-29 11:36
Jestem rozczarowana poziomem usług w banku BGZ. Od roku posiadam kredyt hipoteczny w tym banku. W celu obniżenia marzy zdecydowałam się skorzystać z dodatkowych produktów banku.

A o to kilka przykładów problemów, na jakie napotkałam:

KARTA KREDYTOWA:
- transakcje są widoczne na koncie dopiero po wielu dniach,
-na każdym widoku wyświetlana jest inna wartość zadłużenia (zgłoszenia o problemach są ignorowane)
-czasami mimo tego, ze mam dostępne środki na koncie nie mogłam dokonać transakcji przez internet, wyskakiwał mi błąd i musiałam korzystać z usług innego banku (Konsultant nie był w stanie wyjaśnić powodu błędu)
-w systemie są widoczne transakcje tylko od 2012-08-21

PODWZSZENIE LIMITU KARTY KREDOWEJ Z 1000 zl na 2000 zl:
-w celu dokonania tej transakcji trzeba udać się do oddziału kilka razy, za każdym razem okazuje się że są potrzebne nowe dokumenty. Na każdym kroku jest wciskana dodatkowa karta kredytowa z limitem 5000 czy 10000 zl jako rozwiązanie problemu. Limit w końcu został podwyższony, ale trwało to wszystko półtora miesiąca.

OBNIZENIE MARŻY KREDYTU:
-bank przysłał po roku terminowej spłaty kredytu, pilnowania, aby spełnić wszystkie warunki wpływające na obniżenie marzy pismo do klientów posiadających kredyt hipoteczny, o nie spełnieniu warunków i podwyższeniu marzy w trybie natychmiastowym (Wyjaśnienia doradcy hipotecznego: Proszę się nie martwic, to jakiś błąd systemu i muszę sprawdzić wszystkie transakcje ręcznie, to trochę potrwa). Dodatkowo na piśmie był podany numer telefonu na infolinie, gdzie wg pisma powinnam usłyszeć powody podwyższenia marzy. Konsultant z infolinii nie był w stanie odpowiedzieć na pytania, twierdził, ze takie informacje nie są dostępne przez telefon, trzeba sie skontaktować z oddziałem.

SKROCENIE OKRESU KREDYTOWANIA WRAZ Z WPLATA PEWNEJ KWOTY- na każdym kroku brak kompetencji- musiałam kontaktować sie z bankiem z 7 razy aby usłyszeć jak dokonać tej operacji. Mimo telefonicznego uzgodnienia szczegółów musiałam udać sie do oddziału kilka razy żeby dokonać tej operacji (Według doradcy byłam pierwszą osobą dokonującą takiej transakcji, stąd prośba o moja wyrozumiałość, ponieważ nie ma procedury na taka operację. Doradca na każdym kroku twierdził, że ta operacja nie jest opłacalna i lepiej obniżyć wysokość raty. Dopiero po przedstawieniu kalkulacji porównania skrócenia okresu kredytowania oraz obniżenia wysokości raty przyznał mi rację)

SERWIS EBGZ- strona użytkownika na każdym kroku wyświetla błędne informacje, ciężko zrozumieć jakie jest właściwie zadłużenie karty kredytowej, jaka jest wysokość kredytu do spłacenia. Nie ma możliwości ustawienia alertów lub innych powiadomień informujących o stanie konta.

INFOLINIA – na każdym kroku brak kompetencji, odsyłanie to lokalnych oddziałów.

To moja pierwsza negatywna opinia na Internecie. Szkoda mi straconego czasu, ale może uda mi się w ten sposób ostrzec przed podobnymi problemami innych klientów.
Wyświetlaj:
kingusia002 / 188.146.100.* / 2020-06-28 17:21
Uważam, że najlepsze jest takie rozwiązanie https://www.prudential.pl/ochrona-zycia To strzał w 10tkę jeśli chodzi o ubezpieczenie na życie.
farkowa / 188.146.67.* / 2018-04-24 13:34
Jest coś jeszcze na co moim zdaniem warto postawić w temacie inwestycji https://www.bgzoptima.pl/inwestycje/fundusze-inwestycyjne
Mikir / 145.237.2.* / 2015-05-11 14:13
Dodatkowo przy każdym zawiadomieniu pobierana jest opłata (w innym banku ten od konta 360) pojawia się informacja na stronie konta o braku środków bez żadnych opłat, przy zablokowaniu dostępu do konta internetowego koniecazne4 jest podanie jakiegoś pin-u do telefonicznego dostępu (jeśli oni dzwonią to proszą o podanie danych osobowych i to wystarcza - w drugą stronę to nie działa) jeśli ktoś potrzebuje super pilnie odblokować dostęp to jeśli nie znasz pin-u to za 10 zł skierują cię do nadawania pin-u jakaś masakra
matylda8 / 188.146.160.* / 2017-10-07 19:23
To teraz takim numerem jeden jest BGZBNPParibas Szczerze mówiąc jestem u nich od początku i naprawde absolutnie nie mam na co narzekać. I mam 0zł za prowadzenie konta a to dla mnie jest mega wazne.
niron / 164.126.20.* / 2013-08-07 20:49
"OBNIZENIE MARŻY KREDYTU:
-bank przysłał po roku terminowej spłaty kredytu, pilnowania, aby spełnić wszystkie warunki wpływające na obniżenie marzy pismo do klientów posiadających kredyt hipoteczny, o nie spełnieniu warunków i podwyższeniu marzy w trybie natychmiastowym (Wyjaśnienia doradcy hipotecznego: Proszę się nie martwic, to jakiś błąd systemu i muszę sprawdzić wszystkie transakcje ręcznie, to trochę potrwa). Dodatkowo na piśmie był podany numer telefonu na infolinie, gdzie wg pisma powinnam usłyszeć powody podwyższenia marzy. Konsultant z infolinii nie był w stanie odpowiedzieć na pytania, twierdził, ze takie informacje nie są dostępne przez telefon, trzeba sie skontaktować z oddziałem."

Mam identyczny problem z tym bankiem, mogę prosić Cię o kontakt na @ czy udało Ci się coś z nimi zdziałać?
myszak33 / 2013-09-02 09:29
Podobny problem. Najpierw problemy z dokonywaniem transakcji kartą kredytową, co jest jednym z warunków kredytu hipotecznego, środki są zawsze dostępne na koncie. A teraz pisemko z banku o podwyższeniu marży z powodu niedotrzymania warunków. Problem z kartą był zgłaszany, ale wtedy nikt nie wiedział z czego wynikają problemy. Po mojej odpowiedzi uzasadniającej brak transakcji, kolejne pismo z banku o podtrzymaniu decyzji z powodu niedopełnienia warunków. Tylko nie wiem czy ktoś ma mnie za niespełna rozumu, czy pisma od klientów są czytane przez osobę, która nie umie czytać ze zrozumieniem. Czy ktoś ma podobny problem, może coś doradzić?

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: