Forum Forum finansoweKonta

Bank PKO S.A. oszukuje klientów

Bank PKO S.A. oszukuje klientów

Nikita04 / 2008-03-21 21:07
Jestem posiadaczka konta w banku PKO S.A. Do rachunki otrzymałam kartę debetową VISA. Wypłata w bankomatach własnego banku jest bez prowizji (tak było w banku BPH przed połączeniem się z bankiem PKO S.A.). Wypłacałam z bankomatu banku PKO S.A. 500 zł i pobrano mi prowizję w wysokości 6 zł. Poszłam z tym problemem do banku. Co się okazało. Powiedziano mi, że po połączeniu teraz wypłata gotówki z bankomatów własnego banku w przypadku karty VISA jest obciążona prowizją ! O czym mnie nie poinformowano w liście, który otrzymałam wraz z nową kartą VISA !!! Co jest najlepsze w tym wszystkim !!! W banku znalazłam ulotkę pt. : "Bankomaty w Europie bez prowizji", gdzie zamieszczona jest następująca informacja: "Bezprowizyjne wypłaty dotyczą kart debetowych Banku PKO S.A. : Maestro, Maestro Junior, Maestro OK, Maestro Xelion, Maestro Business, Maestro Business SME, Maestro Politechnika, MaestroMax, Maestro Personal Banking, Maestro Private Banking, Maestro Inwestor, Visa, Visa Młodzieżowa".

Dlaczego więc bank wprowadza SWOICH klientów w błąd !!!
Wyświetlaj:
kriswit / 178.180.35.* / 2013-07-29 15:59
PKO to banda krętaczy i kłamców.Żona CHCIAŁA 5000zł kredytu.Dostarczyła odpowiednie zaświadczenie o zarobkach,ma już kredyt w tym banku ,który regularnie spłaca już prawie 3 lata.Ten nowy kredyt miał spłacić pozostałość poprzedniego.Ponad miesiąc zbywali żonę różnymi durnymi powodami.Najpierw ,że musi poczekać do 20 lipca,aby mogli rozliczyć stary kredyt i wtedy już nie będzie z pewnością problemu z wnioskiem. Wniosek leżał u nich ponad miesiąc.Skończyło się na tym ,że na odczepne zdecydował ktoś w tym banku ,że jest najpierw zbyt mała zdolność kredytowa(można ją było określić natychmiast ,albo w przeciągu kilkunastu godzin),potem wymyślili ,że jest za duże ryzyko. Rozumiem bank może odmówić i odrzucić wniosek ,ale ta banda przez ponad miesiąc robiła sobie z żony jakieś kpiny.To można było w ciągu kilkunastu godziń zdecydować ,czy ktoś ma szansę na kredyt ,czy nie.W tym czasie można było spróbować w dziesięciu innych bankach.W życiu do tych kretynów z PKO nie pójdziemy. Obecny kredyt wraz z zoną spłacimy ,a potem z tą bandą kłamców nie chcemy mieć więcej do czynienia.
Niezadowolony ! / 89.239.104.* / 2013-08-05 16:03
To są zwykli złodzieje !
Ja jeszcze jestem młody, nie brałem u nich kredytów, nic w tym stylu, ale poszedłem założyć nowe konto bankowe, poszedłem do PKO SA (bank w Koszalinie) bo pomyślałem że jak PKO to mają takie same warunki jak w PKO BP, gdzie było mi całkiem dobrze. Podszedłem do stanowiska, chcę założyć konto, pytam się kobiety czy są jakieś opłaty związane z kontem, ona mówi mi że nic takiego nie ma, założyła mi konto, podpisałem umowę i zaczyna się gadka szmatka o regulaminie, wtedy dopiero się dowiedziałem że za prowadzenie konta płacę 2zł miesięcznie, za każdy przelew 50gr, za każdą wypłatę z innego bankomatu niż ich płacę 60gr (może i to niewiele ale jak się podsumuje wszystkie naliczone koszta w ciągu miesiąca, przy wypłacaniu gdy potrzebne są małe sumy, 20,50,100zł) a robi się dużo przelewów to jednak zawsze z 10zł wychodzi. Może i dla niektórych to niedużo ale dla nastolatka który się uczy i nie ma stałej pracy, tylko dorywcze dochody to jednak każdy pieniądz się liczy. Ale już nie o to wszystko w tym chodzi. Liczy się to że oszukują klientów jak tylko się da! Miałem przez rok konto w PKO BP i tam nic takiego nie było, potem usunąlem konto bo nie miałem dochodów więc było mi zbędne, teraz widzę że źle zrobiłem. Bank PKO SA to najzwyklejsi oszuści i krętacze! A co jest najlepsze? Dziś otrzymałem karteczkę z kodem PIN do jednorazowego użytku aby zalogować się na konto internetowe i ustawić nowe hasło.
Zalogowałem się, ustawiłem nowe hasło, "hasło zostało zapisane", wylogowałem się i chciałem się zalogować jeszcze raz aby sprawdzić czy hasło działa bez zarzutów. Teraz nie działa mi ani stary kod PIN ani nowe hasło. Jeszcze jakby tego było mi mało będę musiał znaleźć czas aby lecieć to tego zawszonego banku i załatwiać to z tą nieogarniętą obsługą! Najgorsze jest to że bank jest czynny do ustalonej godziny a w dni robocze jestem w pracy !
zła ... / 91.226.7.* / 2013-07-23 22:00
- zamknięte konto tak naprawdę nie zamknięte
- w umowach kredytowych nie musi być wszystko-słowa Pani "dyrektor" przy podpisywaniu umowy o kredyt hipoteczny na 30lat
- by można było coś takiego wziąć jak kredyt hipoteczny to słowne warunki to 2 karty kredytowe ubezpieczenie CPI na łączną kwotę 3000,00 - nikt nie da Ci tego na piśmie, a w każdym aspekcie umowy jest to opisane jako dobrowolne.
- szantaż, że jak nie zapłacę dobrowolnego ubezp. to cofną mi kredyt
Gdybym wiedziała to bym w to nie zabrnęła tak daleko.
Oszuści!!!
Na szczęście jest coś takiego jak refinansowanie :)
kamo03177 / 2013-07-10 17:11
Mam konto w tym banku i jeszcze nigdy nie mialem problemu z kartami ,kredytami, przelewami , jakimiś opłatami o ktorych mnie nie poinformowano. Obsługa bardzo miła wszystko szybko i czarno na bialym i bez zadnego " ale".
o święta naiwności / 5.60.242.* / 2013-08-10 09:46
ile dostałeś za ten post?
xena / 46.113.88.* / 2013-07-08 21:19
Jestem w tym banku od 2000 r. i to co dzieje się teraz to zwykłe złodziejstwo.Opłaty wymyślają za byle co.Ostatnio wymyślili mi jakieś przekroczenie limitu na karcie kredytowej za które rzekomo policzyli 40 zł.Ja o żaden limit się nie prosiłam.Zawsze spłacam tą samą kwotę i tą samą pobieram a raptem ta kwota się zwiększyła na rachunku.Ostatnio dopatrzyli się,że przez 5 lat nie pobierali mi opłaty za konto o czym mnie poinformowano telefonicznie i pobrano pieniądze z konta za jednym zamachem na pokrycie zaległych opłat.Byłam oczywiście w błędzie myśląc,że jako kilkuletni klient mam jakiś profit z tego tytułu.Pani z banku nie potrafiła mi powiedzieć dlaczego tak się stało.Nawet żadnego pisma nie było z wyjaśnieniem czy przeprosinami.Inna sytuacja to niech tylko człowiek zapomni o spłacie debetu ze 4 dni to policzą po 15 zł odsetek za dzień opóźnienia albo i więcej.Mam też u nich kredyt.Już po 4 miesiącach wzrosły odsetki.Po prostu włoska mafia a nie bank.
Jan802 / 193.59.17.* / 2014-02-13 20:11
Pani w Pekao SA w Kielcach namówiła mnie na fundusze inwestycyjne akcji polskich i akcji
rynków wschodzących.Włożyłem w to 70.000 zł
a po roku nie miałem już połowy z tych pieniędzy.Na początku mówiła mi że zarobię 1000% a zarobiłem gówno.Musiałem po 7 latach czekania wyciągnąć 30.000 zł bo pieniądze
zaczęły znikać z funduszu.Byłem u różnych osób szukając sprawiedliwości tzn. u rzecznika praw konsumenta i u prawnika ale oni powiedzieli że nie ma szans wygrać z bankiem oraz że tych pieniędzy nie da się odzyskać.Bardzo ciężko pracowałem na te pieniądze.Zgubiła mnie chytrość i wiara w
uczciwość bankowców.
Teraz wiem że są to ludzie pozbawieni uczuć-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
matt688 / 83.30.142.* / 2013-06-04 17:45
Nie dość, że oszuści, to jeszcze wyłudzacze.

Nigdy nie byłem ich klientem i nagle się dowiaduję, że mam u nich 250 zł zadłużenia z karty kredytowej, której nigdy na oczy nie widziałem.

Na dodatek chyba wpisali mnie do BIK. Niestety moja wieloletnia o nich opinia, że jest to żałosny relikt socjalizmu potwierdza się.

Nie dajcie sie nigdy nabrać na ten bank - będziecie gorzko tego żałować!
oszukana123 / 83.20.67.* / 2013-05-10 14:50
Złodzieje intereperuja prawo po swojemu blokują konta i w tym samym dniu wysyłają informację uprzednio nie powiadamiając klienta
oszukany przez PKO SA / 83.3.38.* / 2013-01-28 16:35
bank pko sa w Grodzisku Mazowieckim ma w dupie klientów. Mam tam konto 10 lat i żona też coś takiego. W listopadzie wpisali nas do BIK jako dłużników. Żonę za niecałe 2 złote, mnie coś koło 20tu kilku. Do dziś widniejemy jako dłużnicy. Nikt w banku nie potrafi wyjaśnić dlaczego do tej pory widniejemy jako dłużnicy. Pani dyrektor nie chciała z nami rozmawiać i oddelegowała nas do innej pani która stwierdziła że ona się tym nie zajmuje i jedyne co może dla nas zrobić to przyjąć pisemną prośbę o wypisanie nas z BIKu. Jak to jest możliwe że przez 3 miesiące nikt tego nie wyprostował?
BIK twierdzi że wszystkie banki mają obowiązek aktualizowania danych raz w miesiącu - czyli bank pko sa oddział Grodziski wpisuje klienta do BIK za 2 złote i póżniej ma to w dupie.
Poza tym nikt z banku nas nie powiadomił - dowiedzieliśmy się o tym przypadkiem chcąc wziąć kredyt w innym banku.
Doradzam wszystkim aby nie wiązali się z tym bankiem - wszyscy moi znajomi mieli przykre doświadczenia z tym bankiem, a oddział w Grodzisku Mazowieckim jest kompletnie nieprofesjonalny i leją na klienta począwszy od pani w okienku aż po panią dyrektor.
Idę z tym do doradcy finansowego i do prawnika. PKO SA w Grodzisku Mazowieckim przy ul.Armii Krajowej zdecydowanie nie polecam
sceptyk915 / 37.31.186.* / 2013-07-10 14:45
Prawda, personel totalnie zamotany !!! Ale dyrektorka niczego sobie ! Chyba by nie odmówił.
laaant / 87.101.70.* / 2013-04-08 20:40
napisz do nadzoru bankowego skargę.zmień bank.najlepiej wszyscy go zmieńcie, i wszyscy napiszcie
sydonia77 / 46.205.27.* / 2013-01-14 20:01
surwysyny o oszyści, mam potwierdzenie przelewu na konto kredytu a oni nie wiedzą gdzie są pieniądze, 32.000 zawiesiło się w przestrzeni
Mariusz Krawczyk / 178.42.97.* / 2012-12-04 11:17
6 lat temu w BANKU PKO SA założyłem konto gospodarcze oraz rachunek prywatny ze wspólnym subkontem ( żona i ja ). Nadmienię że oddział znajduje się w Dobrym Mieście pod Olsztynem a ja mieszkam w Pruszkowie pod Warszawą... Pani która jeszcze na "bank" odwiedzę informuje mnie że mogę zlikwidować sam swoje konto prywatne ale subkonto zawieszone pod moim kontem prywatnym mogę tylko zlikwidować wspólnie ( z aktualnie byłą żoną )... Więc jadę do Olsztyna gdzie ciągnę żonę do oddziału banku gdzie dowiaduję się że żona tu nie jest do niczego potrzebna a konto wraz z subkontem mogę zlikwidować w 2 min sam i na dodatek teraz dopiero te papiery związane z likwidacją wyślą do oddziału banku w którym zakładałem konta czyli do Dobrego Miasta. To jeśli chodzi o konto prywatne. Na koncie gospodarczym miałem 33.000 zł debetu. Spłaciłem go i dowiedziałem się że będą również naliczone odsetki za niewykorzystanie limitu debetowego... Pół roku wcześniej dostałem od banku również pismo że w trybie natychmiastowym zostanie mi wypowiedziane konto gospodarcze gdyż na moim firmowym subkoncie powstała niedopłata 32 zł... subkonto które założył mi były pracownik banku i miało być darmowe. Po roku przeszło samo z automatu w stan płatny i bank nie raczył mnie o tym poinformować a że nigdy z tego subkonta nie korzystałem to nie wiedziałem że już tam mam zadłużenie. Utożsamiam się z autorem głównego postu w 200% i zrobię wszystko by nigdy już nie być klientem banku PKO SA. Logo żubra chyba nie jest przypadkowe ... Z wyrazami szacunku bynajmniej nie dla banku Mariusz Krawczyk
Tomasz Kasprzak / 178.148.76.* / 2012-12-17 14:25
Posiadam konto w PeKaO SA od ponad 20lat. Od paru lat z mila obsluga bankowosci prywatnej. Niestety ostatni manewr jaki wykonal Bank jest dla mnie nie do zaakceptowania. Klient z UK przelal mi pomylkowo kwote Euro (rownowartosc 2580GBP) na konto prowadzone w Funtach. Bank potracil dokladnie 210GBP kosztowe manipulacyjnych za przewalutowanie Euro na Funty. Na konto wplynelo 2370. 8% za taka operacje uwazam za nadmierna wolnosc dysponowania moimi pieniedzmi....zwana tez popularnie zlodziejstwem. Dlatego do konca raku zamykam wszelkie kontakty z ta Instytucja. Nie polecam
~Barbanera / 87.207.253.* / 2012-12-28 08:36
W innych bankach też dokonują podobnych operacji, a nie słyszałem o koncie wielowalutowym. Ja mam w euro od 30 lat i nie mam problemów. Kasę podejmuję w euro i wymieniam w kantorze!
tomahs / 91.226.7.* / 2012-12-31 17:02
w euro od 30 lat? :D
łukasz leon / 2012-12-28 08:46
nie ma co uogólniać, mnie nie oszukał np i mam znajomych, którzy też są zadowoleni, a jak ktoś nie czyta dokładnie umów to moze mieć później pretensje sam do siebie
waldi 1900 / 79.184.200.* / 2013-01-08 17:02
Owszem. Sami podwyższają prowizję nie informując klientów.. To już nie ten sam Bank co poprzednio schodzą ...jak inne instytucje finansowe w naciąganie przez druczki malutkimi literkami i mówią , że na wszystko się zgodziłem podpisując umowę. Wspominać z łezką w oku a kiedyś obowiązywały inne standardy.
Tomasz Kasprzak / 178.148.76.* / 2012-12-17 14:20
Posiadam konto w PeKaO SA od ponad 20lat. Od paru lat z mila obsluga bankowosci prywatnej. Niestety ostatni manewr jaki wykonal Bank jest dla mnie nie do zaakceptowania. Klient z UK przelal mi pomylkowo kwote Euro (rownowartosc 2580GBP) na konto prowadzone w Funtach. Bank potracil dokladnie 210GBP kosztowe manipulacyjnych za przewalutowanie Euro na Funty. Na konto wplynelo 2310. 8% za taka operacje uwazam za nadmierna wolnosc dysponowania moimi pieniedzmi....zwana tez popularnie zlodziejstwem. Dlatego do koca raku zamykam wszelkie kontakty z ta Instytucja. Nie polecam.
Nina884 / 46.204.78.* / 2012-10-05 12:38
Teraz płaci się za wszystko! Prowizja od wypłacenia pieniędzy, prowizja za przelew do kogoś, za przelew od kogoś, w dodatku za kartę kodów i jeszcze opłata miesięczna... Paranoja!!!!!
Zofia 5 / 178.43.117.* / 2013-01-06 15:29
Zdecydowanie najdroższy bank,najwyższe prowizje,opłaty za wszystko za własne przelewy ,za korzystanie z karty,mam konto w innym i wiem ,ze tam tak nie jest też rezygnuję!!
też 6 złotych / 90.156.54.* / 2012-09-12 14:15
A ja miałem konto w BPH i po połączeniu przestało nagle wszystko przestało działać, nie zostałem poinformowany, że ktoś zmienił login, hasło i nawet PIN do karty, tak więc poszedłem zlikwidować to konto i też zostałem okradziony na 6 złotych za przelew w oddziale, a tłumaczenia że sami uniemożliwili mi korzystanie z konta nie zostały uwzględnione
progress575 / 164.126.248.* / 2012-08-21 09:22
http://progress.otwarte24.pl/
rosencwajg / 31.61.129.* / 2012-09-15 10:10
jak mawiala babcia Rosencwajgowa, banki to zlodzieje, a juz szczegolnie judenkasse
Kasia317 / 86.40.255.* / 2012-08-16 23:59
Ludzie uciekajcie z tego banku jak najdalej bierzcie swoje pieniadze i w nogi.Ja wraz z mezem 3 lata temu wzielam kredyt i wszystko bylo ok do dnia kiedy otrzymalam pismo od komornika ze bank zerwal z nami umowe 2 lata temu i teraz dostalismy do splaty 32tys zl z komornikiem wlacznie gdzie nasz kredyt jest placony co msc regularnie i w banku sama osobiscie chodze i place a pisma o zerwaniu umowy kredytowej nie otrzymalismy bo na jakiej podstawie.Kiedy narobilam rabanu w banku na krzyki i wyzwiska to powiedzieli ze oni wszystko sprawdza jeszcze raz ale chyba zamiast 1,600zl splacic do konca kredytu to bedziemy musieli placic 7.000 tys bo oni nie wiedza co teraz zrobic a komornika ktos musi splacic a narazie kaza czekac na odpowiedz od nich i placic dalej... Ludzie uciekajcie z tego banku dobrze wam radze to sa zlodzieje i oszusci i nie wierzcie co mowi ich pracownik Radca prawny bo klamie nam powiedzial ze lepiej bedzie jesli splacimy komornika z odsetkami to jakim prawem co msc pobieraja odemnie pieniadze za rate jesli zerwali umowe a Pani ktora ze mna rozmawiala to powiedziala ze ona nie wie ze umowa zostala rozwiazana bo ona nic takiego w kom nie ma i nie wie dlaczego sprawa zostala oddana do komornika to przepraszam kto ma wiedziec ja...Ostrzegam wszystkich jesli chcecie spokojnie spac to uciekajcie z tego banku.
rosencwajg / 31.60.109.* / 2012-09-15 10:14
ty zaplacisz za komornika, a w ogole co to za zwyczaje? Jak niesiesz pieniadze do banku, to znaczy, ze ich nie potrzebujesz. Wiec sie nie dziw, ze bank cie ogolil. Jak pozyczasz pieniadze z banku, to wiadomo, ze oddasz co najmniej dubeltowo w zywej gotowce, a nie zdziw sie, jak oddasz dubeltowy dubelt gotowki.
jak mawiala babcia Rosencwajgowa, banki to zlodzieje, a juz szczegolnie judenkasse
andziara / 212.129.72.* / 2012-08-15 23:23
oszusci !!!!!! ludzie nie zakladajcie kont w tym banku bo nie odzyskacie calej kwoty i co najlepsze trzeba sie niezle nagimnastykowac zeby wogole cos odebrac to banda zobuzow bawiaca sie naszym kosztem !!!!!!!
11 klient / 81.190.123.* / 2012-08-22 21:41
to prawda, nie chcą wypłacać pieniędzy, poszukują, jak najdalej od tego banku.
tytus157 / 83.29.102.* / 2012-08-10 14:46
Miałem w tym banku obsługe vip ,byłem ich klientem długie lata.Kiedyś miałem troche lużnej gotówki i udałem się do pani w strefie vip by mi ją dobrze ulokowała.Strata prawie 50% wkładu.Ciekawe czy własne środki tak dobrze lokują?
maria11 / 46.205.111.* / 2013-04-24 17:53
Ja na Prospericie straciłam 33% kapitału po 7 latach a miały być zyski -banda.
dkubis / 2012-09-07 13:57
Strata na lokacie? Czy to wogóle możliwe? Lokata w banku to gwarancja otrzymania swoich pieniędzy z zadeklarowaną ilością odsetek. Może to jednak były fundusze inwestycyjne lub jakieś akcje, w które bank miał zainwestować Pana pieniądze? To by znaczyło, że bank musiał poinformować o ryzyku jakim są obciążone takie inwestycje.
klient banku pkosa / 81.190.123.* / 2012-08-31 19:06
Ja też straciłem w banku PKO SA 50% swoich oszczędności, nie chcą wypłacić całej kwoty, co gorsza przed wypłatą pieniędzy chcą,żeby podpisać umowę informującą o stratach, to gigantyczni oszuści!!!!!!!! ludzie uciekajcie z tego banku, bo stracicie wszystkie swoje oszczędności.
ja 11 / 37.30.69.* / 2013-03-07 09:32
Napisz pismo o pomoc do KNF.
ja 11 / 37.30.69.* / 2013-03-07 09:31
Napisz pismo o pomoc do KNF.
klient!!!! / 81.190.123.* / 2012-08-13 19:08
Bank PKO SA oszukuje, nie chce wypłacić wpłaconych wcześniej pieniędzy, zgadzam się Ja też straciłem w tym banku duże pieniądze, działają podobnie jak AMBER GOLD, jak najdalej od tego banku.

Najnowsze wpisy