Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bank Światowy pożyczy 975 mln euro na reformy

Bank Światowy pożyczy 975 mln euro na reformy

Wyświetlaj:
wonski333@wp.pl / 193.93.204.* / 2009-01-08 15:29
Ludzi otwórzcie oczy. 23 grudnia nie jest przypadkową datą. Każdy wtedy myśli już o wigili, spotkaniu rodzinnym, prezentach itp. Oni zrobili specjalnie, żeby ludzie tego nie zauważyli! Żeby nie zadawali niewygodnych pytań. Domagajcie się informacji od MF, piszcie listy !
Ostatnio dowiedziałem się z zapisu beznadziejnej konferencji prasowej na polityczni.pl że dodatkowo zapłacimy za doradztwo "ekspertów" zagranicznych. To już było ćwiczone po 1989 kiedy przyjechała armia darmozjadów (około 500 osób) która za ciężki pieniądze tworzyła makulaturę, oficjalnie dokumenty programów prywatyzacyjnych. Polska wydała wtedy około 500 mln $ na badziewne raporty oderwane od polskich realiów nawet nie przytłumaczone na język polski ! Bank Światowy nas okrada w biały dzień !!!
Wonski / 193.93.204.* / 2009-01-08 09:35
Ludzie nie ma co biadolić tylko zacząć działać konkretnie. Zasypcie MF pytaniami o ten kredyt. Wyślijcie zapytanie do: Grazyna.Strzepek@mofnet.gov.pl
Fax: +48 22 630 30 70

Poniżej moja propozycja( na szybko sklecona, stąd tak niewygładzona) zapytania.


Witam,

Jestem zaintresowany uzyskaniem bliższych informacji o udzielonym przez Bank Światowy kredycie dla polskiego rządu w wysokości 975 mln Euro. Umowa kredytowa została podpisana dnia 23 grudnia 2008. Po zapoznaniu się z dokumentem zatytułowanym „PROGRAM DOCUMENT FOR A PROPOSED LOAN” dostępnym pod adresem http://siteresources.worldbank.org/POLANDEXTN/Reso
urces/pd.pdf nie znalazłem konkrętnych informacji dotyczących w/w kredytu.

Mnie natomiast, jako obywatela RP a zatem kredytobiorcę interesują następujące informację:
- dokładna kwoty udzielonego kredytu
- oprocentowanie kredytu
- prowizje i marże bankowe
- warunków spłaty oraz wcześniejszej spłaty
- harmonogramu spłaty
- kary umownych
- gwarancje i ubezpieczenie wspomnianego kredytu
- warunki udzielenia i wypowiedzenia kredytu

Dlatego zwracam się z uprzejmą prośba o udostępnienie powyższych danych lub pomoc gdzie takie informację mogę uzyskać.

Z góry dziękuję za informację.

Z poważaniem
(tutaj podaj swóje dane łącznie z adresem)
meor / 94.192.135.* / 2009-01-07 03:58
Krzyczcie krzyczcie... i tak nikt nie usłyszy... jak dla mnie to jest szok. do tego wszystkiego narzuca mi się pytanie dla czego 23 grudnia? co to w ogóle do ch.. jest za data na tak ważne kontrakty? Przecież to jest dług! Kredyt nie po to by kogoś wspomóc tylko po to by na kimś zarobić!!
s0s / 85.202.107.* / 2008-12-24 08:02
bełkot? - zgoda. Kolejny smród z "puszczania" pieniędzy....
A ktoś znów zarobi?.... Tymczasem żadnej odpowiedzialnośći, żadnych konsekwenkcji dla tych-dopuszczjących takim procederom. Czy ktoś kiedyś wspomni o rozliczeniu? O spłacie - ile to będzie z odsetkami? kiedy,kto zapłaci?
A może to nie pożyczka - tylko zapomoga (bezzwrotna)
czyli mniejszy żal "puszczania".
Oby umorzyli...
marek 19.53 / 83.24.74.* / 2008-12-24 02:07
Bełkot za miliard.

Jestem gotów sporządzać takie "opinie" po tysiąc od sztuki.
Pożyczka na programową politykę rozwojową w zakresie zarządzania finansami publicznymi, zatrudnienia i sektora prywatnego, będzie przeznaczona na wsparcie planów rządu w zakresie wzmocnienia jakości i efektywności zarządzania finansami publicznymi, zwiększenia podaży na rynku pracy osób o odpowiednich kwalifikacjach, a także wzmocnienie środowiska gospodarczego


Bełkot do kwadratu.
Tamerlan / 83.31.238.* / 2008-12-23 21:43
A co ten bełkot dokładnie oznacza?
marek 19.53 / 83.24.74.* / 2008-12-24 02:08
to, że cwaniacy ukradną miliard.
Sk8 / 83.24.29.* / 2008-12-23 17:52
A ja myslałem ze tylko komunisci zadłuzali polskę !!!
affaf / 83.142.125.* / 2008-12-23 12:29
z tego co wyczytałem to cel tej pożyczki jest niejasny a jej sensowność wątpliwa...
morielf / 2008-12-23 14:54 / portfel / Bywalec forum
przydaloby sie tez jakies info ile splacimy i do kiedy...

Najnowsze wpisy