Bankructwa???

herboslaf / 2008-10-26 00:43
Mam sporo gotów w banku o którym chodzą słuchy że może zbankrutować...
Trochę mnie to niepokoi ale z drugiej strony nie chce zrobić czegoś głupiego.
Ciekawi mnie czy te plotki o bankrutowaniu banków mają w sobie choć trochę sensu??? ( w Polsce rzecz jasna)
Wyświetlaj:
lakis007 / 2008-10-26 09:28
Co do samych bankructw to nigdy nie wiadomo tak dokładnie ale może dojść do kilku zmian właścicieli oraz wycofań paru banków z Polski. Przyczyną będzie napewno załamanie w światowych finansach, co się łączy ze zmianą ratingu niektórych banków, a to z kolei powoduje, że zgodnie z zapisami w regulaminach innych insntytucji finansowych nie będą one mogły korzystać z ich usług a to już może dużo zmienić. Kasę radze podzielić na kilka mniejszych portfeli.
mmc / 194.153.119.* / 2008-10-26 01:20
No pewnie że będą:-) wszędzie się o tym czyta ale mam pewne zastrzeżenia do tych bankructw...
1. Ludzie masowo wycofują pieniądze z giełdy i funduszy inwestycyjnych... według niektórych sceptyków pchają wycofane milony złotych w skarpetki. - polecam zwrócić się do hipermarketów o analizę sprzedaży liczby skarpetek w ciągu ostatniego miesiąca... mniemam że nei wzrosła.
2. Ludzie którzy trzymaja w skarpetkach muszą mieć niesamowicie zabezpieczone mieszkania i domy... sprwadzmy sprzedaż sejfów i systemów alarmowych... bedziemy widzieli kolejny aspekt wycofywania pieniędzy.
3. System bankowy jest jednym z fundamentów działania państwa ciekawy jestem czy Panstwo nasze pozwoli na bankructwa...
4. Banki w stanach były bankami inwestycyjnymi w Polsce mamy troszkę inna specyfikę naszych banków i one nie dają lewara inwestycyjnego 30 do 1
5. Jak banki beda mialy problemy to wskazywanie jednego jest głupotą... będą miały problemy wszystkie banki... i raczej bankrutować będziemy świadkami Fuzji :-) czyli skutek ekonomiczny ten sam ... ale nazwa bardziej polityczna

A może zmuśmy banki do tego że po upadku ... banku jezeli pan X mial kredyt na 300 000 PLN a pan Y miał lokatę na taką kwotę ... pan X co miesiąc terminowo buli panu Y należny kapitał i odsetki:) nagle okaze sie ... ze bogaci stali się włścicielami kilku ciekawych nieruchomości ... to dopiero zabezpieczenie.
tara / 2008-10-26 20:48 / Tysiącznik na forum
Zgodnie z ustawa banki nalezace do BGF maja gwarancje 50.000 tys euro ale nie mówi sie jak długo bedzie trzeba czekac na wypłatę gwarantowanych kwot dwa,trzy lata bo ,to ze przez ten okres miedzy bankructwem banku a wypłata nam naszych piniedzy nie beda naliczane zadne odsetki,a wiec okres w jakim beda nam zwaracac nasze wkłady jest bardzo wazna .Reasumujac nie dziwie sie polakom ,ze wypłacaja nagminnie z bankow piniadze i ładuja w waluty,skarpety itd bo to jest pewne ,ze w kazdej chwili masz te piniadze i mozesz je zainwestowac a nie latac w nerwach i dopytywac sie czy przyszły nam piniadze na konto z BGF.
herboslaf / 2008-10-27 20:47
no o tym to już w ogóle nie widziałem!!! po co mi taka gwarancja skoro stracę płynność?!?

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: