BANKRUCTWO SPÓŁKI

fdr / 83.25.207.* / 2010-07-23 15:57
Witam, jakie są szanse na bankructwo spółki, jak było w przypadku Lehman Brothers ? Jak odczuli to posiadacze akcjie Lehman Brothers? czy stracili wszystkie pieniądzę, które mieli w akcjach ?
Czy spółki z WIG20 mają szanse zbankrutować? co wtedy się stanie z akcjami. które posiadam? czy nie lepiej inwestować w fundusze akcyjne zamiast w poszczególne spółki, żeby uniknąć ryzyka bankructwa ?
Wyświetlaj:
prirjdjdd / 109.243.37.* / 2010-09-16 12:33
Sprawdź też tutaj:

http://dobra-lokata.blogspot.com
xxxxxl / 217.113.228.* / 2010-07-23 16:46
spokojnie
juz samo posiadanie pieniędzy jest ryzykiem
cała wartosc opiera sie na tym, że ludzie wierzą że pieniadze maja jakas wartosć
w rzeczywistosci praktycznie niczym to nie jest zabezpieczone

spółki bankrutują i juz nie jedna zbankrutowała
bankructwo to b. dobry sposób na zrobienie duzych pieniędzy przez "duzych włascicieli"
(średni czas zycia spółki amerykańskiej to jakieś 7 lat)
fundusze tez bankrutują
albo
wiesz zmieniaja nazwy przejecia itd nie połapiesz się
siła marketingu

jezeli nie odbiorą Ci pieniędzy w ten czy inny sposób
to utopia Cie w inflacji

własne pieniądze lubie sam kontrolować
i lokuje je tylko w takie tematy z jakich moge sie jeszcze tego samego dnia wycofać
Ciułacz / 2010-07-24 01:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Fdr!
Pytasz o Lehman Brothers ? ich bankructwo było spektakularne i nie zostało wiele do podziału.Le courrier électronique destiné à la Cour des banqueroutes du district sud de New York évoque 639 milliards de dollars d’actifs et un passif de 613 milliards de dollars.
Czyli $ 639 aktywów i $ 613 pasywów co netto dawało $ 26 miliardów w momencie ogłoszenia niewypłacalności.Jak wiemy ich upadek rozpoczął krach na giełdzie, czyli te aktywa spadały z każdym dniem, a co za tym idzie jak po kilku miesiącach przyszło do rozliczeń to z pewnością aktywa były mniejsze od pasywów.Czyli akcjonariusze zapewne nic nie dostali.
Trochę inaczej było z GM. W tym przypadku tak w skrócie to stare akcje wymieniono na nowe i wystartowały po $1.- ale już pod inną nazwą kiedyś były notowane jako GM a teraz się nazywają:Motors Liquidation Co(MTLQQ:OTC, US)
Na pocieszenie to Ci powiem że dwie spółki mi zbankrutowały co w nich inwestowałem a i miałem kilka przypadków co mnie ludzie naciągali, ale pomimo tego, pieniądze mnie lubią i jestem optymistą.
Jak to powiadają: gdzie drwa rąbią to tam wióry lecą.
fdr / 94.231.59.* / 2010-07-24 17:55
ok, ale czy jest szansa że jakaś spółka z WIG20 zbankrutuje ? a co się stanie jak zostanie przejęta ? nic się nie straci wtedy ? nie lepiej w fundusze akcyjne inwestować aby uniknąć możliwości bankructwa poszczególnych spółek ?
Ciułacz / 2010-07-24 23:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
fdr witaj
Pytasz :
ale czy jest szansa że jakaś spółka z WIG20 zbankrutuje ?

Niema takiej szansy, bo ją wcześniej zdejmą z WIG20 i w momencie bankructwa już na WID20 jej nie będzie.
Ale tak na serio, taka spółka jak BIOTON ,już jej wiele razy przepowiadali bankructwo, ale dalej jest na WIG20.
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/bioton;sa,BIO,finanse.html
Jej zadłużenie krótko terminowe w 2005 wynosiło 81 920 tys zł a obecnie jest ponad 500 000 tys zł. A zyski ? a właściwie straty ? to zobacz sam, włos mi się jeży na głowie. Ja ją omijam z daleka .
Są inwestorzy co liczą na cud, nic nie wiadomo, ale ja tam wole takie co rok w rok płaci dywidendę, spokojnie ale do przodu.
a co się stanie jak
zostanie przejęta ? nic się nie straci wtedy ?

Z automatu to nic się nie traci, ale takie przejęcie może się spodobać rynkowi i ceny podskoczą , albo odwrotnie.
nie lepiej w fundusze akcyjne
inwestować aby uniknąć możliwości bankructwa poszczególnych spółek ?

Na fundusze nie mogę narzekać, przez 2 lata do wiosny 2007 miałem w ING na funduszu akcji oraz na małych i średnich spółek sporo kapitału , ale zainwestowałem w nieruchomości rolne( grunty). W tej epoce nie miałem czasu na śledzenie rynku więc wolałem fundy.
Życzę trafnego wyboru.
Ciułacz / 2010-07-24 23:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyżej odnośnie BIOTONA podałem :
81 920 tys zł

powinno być bez tys. i podobnie dalej .
Sorry !
xxxxxl / 77.114.96.* / 2010-07-24 23:37
obawiam się
że gra na gieldzie
nie jest dla Ciebie
nie wytrzymasz napięcia
i rynek Cie dopadnie tak czy inaczej
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy