Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bardzo oszczędna Toyota

Bardzo oszczędna Toyota

Money.pl / 2008-02-20 22:21
Komentarze do wiadomości: Bardzo oszczędna Toyota.
Wyświetlaj:
Yuka / 83.14.33.* / 2008-02-21 14:25
Jasne. To tylko przerzucenie kosztów na klienta, który w przypadku naprawy zapłaci za cały moduł a nie drobną część.
Marekel / 87.99.29.* / 2008-02-20 22:21
Tak oszczędza Toyota (to jeden z segmentów strategii):
http://www.gazeta.olawa.pl/aktualnosci,wiecej,1429.htm
Wigash / 2008-02-21 22:40
No tak ...pewnie to było zarządzenie z samej Japonii.
Trochę nie do tego artykułu jest twój link. Po za tym dzieje sie tak w wielu firmach w Polsce. Nie chcę przez to powiedzieć, że to normalne (bo nie jest), ale nijak się ma do tego artykułu
Marekel / 87.105.131.* / 2008-02-22 10:22
Jak to? Przecież to jest globalna polityka firmy. Efektowny PR o obniżce kosztów a co za tym idzie cen aut... a tu proszę wyzysk i pogwałcenie praw pracowników w centrum europy... Może na tym polegało odchudzanie produkcji... Myślę ze jakoś ma się do tego artykułu...
Wigash / 2008-02-23 01:29
Wątpię czy Toyota poszłaby w tą stronę. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale w Polsce jakoś tak potrafimy zepsuć renomę światowej marce. Np DHL, znana na całym świecie marka a obsługa przesyłek w Polsce jest naprawdę koszmarna. Chodzi mi głównie o czynnik ludzki.
Wracając do Toyoty, to muszę Ci powiedzieć, że oni są mistrzami w optymalizacji procesów. Japończycy generalnie są w tym najlepsi ale to Toyota ma w tej sferze największe sukcesy. Pewnie to już mocno nie aktualne dane ale wiem, że mieli około 70-80% powtarzalności elementów składowych w różnych modelach, podczas gdy inni producenci mieli pewnie około 40% lub mniej. Zobacz jaka oszczędność. Co prawda optymalizacje z powyższego artykułu wpłyną tak naprawdę na obniżki cen samochodów z wyższych półek, gdzie stosuje się te całe systemy poprawy "stabilności jazdy". Jakoś nie chce mi się wierzyć, że sprawa z Twojego artykułu jeset jednym z segmentów strategii. Zanim zaczną produkować u nas Crowny to jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie

Najnowsze wpisy