Forum Forum inwestycyjneFundusze

bardzo proszę o poradę AEGON czy IKE

bardzo proszę o poradę AEGON czy IKE

kranya / 2006-07-19 14:17
Chciałabym odkłądać na emeryturę po 200 złotych miesięcznie przez jakies 30 lat. Odkłądania pienieędzy na lokacie czy koncnie jest zbyt nisko oprocentowane. Nie specjalnie znam sie na kwestii inwestowania i zastanawiam sie co jest korzystniejssze czy wkłądania pieniędzyw IKE czy to coś co nazywa sie funduszami z parasolem, przy założeniu ze miałby byc to fundusz zrównowazony. Chciałabym jak najmniej w to ingerowac a przy inwestycji np w AEGONIE to ja decycuej i zmieniacm fundusze a płace za obsługe co miesiąc. cO jest najbardziej korzytsne dla osoby ktora chce odkłądać a nie zna sie na tym?
Wyświetlaj:
LBas / 2006-11-23 23:03 / Bywalec forum
Ja bym polecił ING Parasol
Robert' / 83.24.129.* / 2006-11-23 15:48
Aegon, czy IKE? A może IKE w AEGON? Jedno drugiego nie wyklucza. Dyskusja, jaka wywiązała się poniżej świadczy o nieznajomości tematu. IKE to inwestowanie bez podatku Belki jeśli nie zabierzemy kasy do 60 roku życia. Aegon to portfel funduszy inwestycyjnych, który umożliwia dostosowanie inwestycji do rynku. Pojedyńczy fundusz tego nie potrafi, (np. Arka), ale jest trochę tańszym rozwiązaniem, co nie znaczy, że efektywniejszym. Jeśli inwestycja ma wynosić 30 lat, lepiej mieć portfel funduszy, a wnim na przykład może znaleść się Arka. W razie pytań odpowiem na meila.
Życzliwa / 195.13.38.* / 2006-11-19 16:18
Nie daj się wciągnąć w czyjeś interesy. Wybierz IKE -najlepiej ARKA(najlepsze wyniki).Nie ma tu opłat prowizji i podatku Belki.Są tylko Twoje pracujące pieniądze.
Ela S / 195.13.38.* / 2006-11-19 16:30
Popieram.Mam IKE-ARKA (Zrównoważony) od stycznia 2002r.Zysk wtym okresie na czysto 148%. Sprawdź w BZ WBK
gemil / 2006-11-17 22:57 / Góral
A ja odpowiem krótko bez owijania w bawełnę - ani jedno ani drugie.
zadowolona klientka / 81.190.7.* / 2006-08-02 22:26
Sądzę, że najkorzystniej jest powierzyć pieniądze komuś, kto się na tym zna tzn, odpowiedniej instytucji.
Dla mnie AEGON czy Skandia też były zbyt skomplikowane, a poza tym, jak policzyłam koszty to pod koniec inwestycji rosły niemiłosiernie!
Inaczej jest w P70- opłaty pobierane na początku i tylko od składki a nie od aktywów (tego co już zgromadziłam), więc za 30 lat będę mieć około pół miliona złotych!
polecam
Tomwic / 2006-11-17 20:32 / Bywalec forum
Reprezentuję Aegona, Skandię i Gerlinga (P70).(tomwic@tlen.pl)
W powyższym przypadku, stanowczo polecałbym właśnie P70.
Nie mam w tym żadnego interesu, ale z punktu widzenia klienta to najtańszy produkt inwestycyjny z wszystkich wymienionych przy założeniu trwania inwestycji powyżej 7-8 lat.
Transfery i alokacje są bezpłatne do 12 razy w ciągu roku.
Chyba, że ktoś chce mieć fundusze, których nie ma w Gerlingu, a są w Skandii, lub w Aegonie.
Nigdy nie umieściłbym swoich oszczędności w IKE
azbesto / 83.8.186.* / 2011-02-08 13:13
koszty kosztami ale wydaje mi się że należy również zwrócić uwagę na rentowność i polecam takie rozwiązanie przeliczyć zyski pomniejszone o koszty i wówczas można się zastanawiać. to jest tak jak z kupnem samochodu wszyscy paczą na koszta a nie zwracają uwagi na to co auto oferuje. pozdrawiam
analityk / 2006-08-04 09:38 / portfel / Bywalec forum
wytłumacz mi proszę ale dokładnie , gdzie i jakie koszty rosły niemiłosiernie i co to jest P-70?
zadowolona klientka / 81.190.7.* / 2006-08-04 17:31
analityk,
jeśli dobrze rozumiem, to w Aegon i Skandii opłata pobierana jest od zgromadzonych aktywów przez cały czas trwania inwestycji, prawda?
Jeśli wynosi 2% to początkowo zabierane mi kwoty są niewielkie np 2% z 400zł = 8 zł., a potem "rosną" wraz z czasem trwania inwestycji tj np 2% z 40000zł = 800 zł. Itd.

P-70 czyli Przyszłość 70 to produkt inwestycyjno- ochronny firmy Gerling. Ochrona jest tam minimnalna, główną rolą produktu jest inwestowanie. P-70 skonstruowany jest w ten sposób, że opłata za prowadzenie rachunku pobierana jest OD SKŁADKI czyli przez cały czas trwania inwestycji tyle samo np 3% z 400zł = 12 zł

Dla mnie rachunek jest prosty. Jeśli fundusze w tych programach zostłyby dobrane w zbilżony sposób to największe pieniądze na koniec otrzyma właściciel polisy P- 70.

Bardziej szczegółowe informacje udzieli Panu moja agentka- prosze napisać na mój mail.
analityk / 2006-08-05 00:44 / portfel / Bywalec forum
Przyszłość -70 jest typowym ubezpieczeniem kapitałowym i trudno to nazwać inwestycją, nie jestem przekonany aby wspomniane 3% były jedynym kosztem
sts / 83.11.223.* / 2006-08-16 22:21
Zadowolona klientko lub nabita w butelkę klientko poznań koszty Twojego P-70

Zgodnie z Owu w P-70 pobierane są opłaty:

opłata za ochronę
opłata polisowa
opłata za zawieszenie opłacania składek
za zmianę alokacji
za transfer
za wykup ubezpieczenia
opłata administracyjna
bart / 83.8.54.* / 2006-07-19 23:20
"to chyba dobrze, ze na forum wszystko zostanie skutecznie zanegowane" - zwlaszcza jesli ktos chce tylko na kims zarobic i wcisnac mu najbardziej korzystny produkt... dzieki temu moze podejmie Pani sluszna decyzje, bo ostatecznie to i tak Pani musi uczynic
A co do meritum... W IKE tez moze Pani zmieniac fundusze (najczesciej mozna oszczedzac w 3 jednoczesnie, a za zmiane lub obsluge sie nie placi lub placi sie niewiele. Interesujaca jest tez kwestia "podatku Belki" - w ciagu 30. lat moze to byc imponujacy zysk, wiec tez i te 19% od zysku moze niestety byc imponujace.
Generalnie przy tak dlugim okresie oszczedzania i wplacaniu pieniedzy regularnie, co miesiac chyba kazdy doradzi Pani inwestowanie dosc agresywne w poczatkowym okresie, a w miare uplywu czasu przechodzenie na bardziej bezpieczne inwestycje.
Prosze sie wsluchiwac w rozne glosy na forum (ostatecznie po to ono jest), podjac madra decyzje i nie dac sie wciagnac w szpony jakis agentow, czy naciagaczy.
viper / 2006-08-28 15:15
skoro mowa o ubezpieczeniach bankowych bo tak zrozumialem to uwazajcie na citibankhandlowy
domi / 194.54.189.* / 2006-07-19 17:24
poproszę o adres e mail. Napiszę ponieważ na forum zaraz skutecznie zostanie wszystko zanegowane, mam klika ciekawych rachunków inwestycyjncyh, Aegon również
domirep@gazeta.pl
Margaret445 / 80.53.13.* / 2007-05-31 12:47
Wie, że artykuł był pisany dawno, ale gdyby Paa był uprzejmy udzielić mi informacji na czym polega faktycznie różnica w opłątach i korzyściach płynących z lokowania pieniędzy w fund. inwest. AGEON a np. w P-70 czy SKANDII?
Z góry serdecznie dziękuję.
dejsmen / 81.210.96.* / 2006-08-19 11:13
wybierz AEGON , :-)
Antonio13 / 84.10.252.* / 2006-11-17 17:58
jaki IKE, ktory IKE jest najtanszy i najbardziej elastyczny pod wzgledem wyboru funduszy inwestycyjnych?
SEB / 84.40.231.* / 2006-11-19 15:41
Ja bym wybrał ING Parasol
adamusek / 2007-06-05 00:11 / portfel
IKE w mBanku - dowolna ilosc transferow bez oplat, zadnych ukrytych kosztów - mam od dłuższego czasu - POLECAM
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy