Forum Polityka, aktualnościPolityka

Barroso: KE nie zgadza się na pierwiastek

Barroso: KE nie zgadza się na pierwiastek

Money.pl / 2007-06-12 13:45
Komentarze do wiadomości: Barroso: KE nie zgadza się na pierwiastek.
Wyświetlaj:
caray / 212.76.54.* / 2007-06-12 16:59
nikt rolnikow nie poswiecal:

doplaty na poziomie okolo 40% unijnych ALE.. PKB pc tez okolo 40% UE co oznacza ze rolnicy relatywnie do innych (tych dotujacych rolnictwo) mieszkancow kraju dostaja tyle samo. dodatkowy argumet: pozim cen tez jest zdecydowanie nizszy niz w UE wiec za 40% euro tego co dostaje niemiecki farmer polski rolnik moze pozwolic sobie na mniej wiecej tyle samo (nie chce mi sie szukac dancyh liczbowych, ale wystarczy np podzielic cene standardowego koszyka dobr PL przez D)
borisz / 2007-06-12 16:23
ludzie, to nie XIX wiek i nie zabory! Kaczory żyją we wczorajszym świecie ale kas´biorå od Unii jak najbardziej dzisiejszą. Że nasi rolnicy dostali mniej kasy? A za co mają dostać? Za to, źe ponad połowa nie bierze udziału w rynku i nie płaci podatków? Różnicę dostają w rentach i w socjalu, nawet mimo to że stanowią 5 razy większy odsetek społeczeństwa niż na Zachodzie.
A w ogóle o czym my rozmawiamy? Za 100 lat Europejczycy będą stanowili 4 proc. ludności świata, efekt cieplarniany może zagrozić cywilizacji, a wy pieprzycie o preambule i Panu Bogu w eurokonstytucji? W Polsce nikt, ale to dosłownie nikt z polityków nie zabiera głosu w sprawach o perspektywie dłuższej niżżwybory. Myślicie,że nas ominą problemy cywilizacyjne? Albo źe my sami się z nimi uporamy (albo z Ukrainą, albo może Białorusią). Oby nasze wnuki nas nie przeklinały.
WydymanyPrzez IV RP / 220.157.175.* / 2007-06-12 14:33
Mamy wybór: Europa zjednoczona, albo "dzielnicowa". To właśnie z Polskiej historii można się nauczyć która droga jest korzystniejsza. I wywijanie szabelką i sztandarami nic tutaj nie zmieni.
równiacha / 83.17.92.* / 2007-06-12 14:59
jaka europa zjednoczona ? człowieku w zjednoczonej europie wszyscy musza mieć równe prawa, a co zrobili nasze komuchy , poświęcili naszych rolników aby sie przymilić. Dlaczego polsce rolnicy mają dużo mniejsze dopłaty ? no co segregacja wewnątrz unii na lepszych i gorszych ?!
A dlaczego sprzeciw Francji i Holandii do wpisania do preambuły korzeni chrześcijańskich zadecydował o odrzuceniu polskiej propozycji ?
I nie chrzań juz więcej o równości w UE ! A z solidarnościa energetyczna zobaczymy wkrótce. Wolność uzyskaliśmy tak niedawno i musimy sie teraz godzić na oddanie suwerenności ?
WydymanyPrzez IV RP / 88.191.13.* / 2007-06-12 15:18
"poświęcili naszych rolników"
Zgadzam się. Należy zlikwidować wszelkie dotacje dla rolników. W całej unii.
"A dlaczego sprzeciw Francji i Holandii do wpisania do
preambuły korzeni chrześcijańskich zadecydował o odrzuceniu polskiej propozycji ?"
Ja też jestem przeciwny państwu kościelnemu. Żydzi, muzułmanie też powinni mieć równe prawa. Nie powinno się wpisywać treści religyjnych do żadnej konstytucji.
"musimy sie teraz godzić na oddanie suwerenności ?"
Uważam, że każde państwo UE oddająć część swojej suwerenności buduje większą i silniejszą strukturę. Mielibyśmy suwerenną Europę, a nie kilkudziesięciu "województw". Dlaczego podnosi się taki krzyk na temat podnoszonej czasem suwerenności Śląska? Dlatego, że doprowadziłoby to do drastycznego osłabienia Polski.
Pisałem to już przy innym temacie: gdyby poszczególne stany nie wyrzekły się dużej części suwerenności USA by nie powstało. Dzisiaj chyba tego nie żałują.
M P. / 195.90.107.* / 2007-06-12 14:39
Jak to ladnie brzmi "Europa zjednoczona"
Ja wole "Polska niepodlegla"
maa / 2007-06-12 19:48 / Tysiącznik na forum
może i wolisz, ale będziesz miał to co zwykle: Priwilsin'skij Kraj...

Ja widać na powyższym przykładzie, głupota w narodzie polskim jest dziedziczona po przodkach. Pewnie czcigodny prapra....dziadek "M P." czyścił konie Branickiemu?
man13 / 2007-06-12 14:51 / Tysiącznik na forum
I w czym problem - referendum i pozostanie lub wyjscie z UE. Kombinowanie i zasłanianie się legitymacją społeczna to nietakt.
WydymanyPrzez IV RP / 194.187.213.* / 2007-06-12 14:50
Oczywiście masz takie prawo.
To może inny przykład. USA mogły nie powstać, gdyby wszystkie stany się nie połączyły. Waśnie były tak duże, że doprowadziły nawet do wojny. Na szczeście (głównie dla amerykanów) USA jednak powstało i dzisiaj chyba tego nie żałują.
M P. / 195.90.107.* / 2007-06-12 15:36
Moze nie zaluja, ale nik im tam nie narzuca limitow produkcyjnych i karze za ich przekroczenie.
maa / 2007-06-12 20:02 / Tysiącznik na forum
Właśnie, "M P." tak by chciał produkować więcej surówki, fedrowac więcej węgla, doić więcej pysznego mleka z Ixi dla Związku Radzieckiego, a tu Unia wstrętna mu nie pozwala!

A ja bym chciał produkować elektronikę, leki itp. do których Unia się nie czepia , ale cóż w Polsce przeważają bęcwały typu "M P." i po prostu się tego w Polsce robić nie da, a jeśli już, to na przywiezionej technologii i pod okiem cudzoziemskich inżynierów.

Dla twojej " M P." wiadomości: Polska kupuje aparatury do kontroli jakości mniej więcej tyle tyle, co malutka Słowenia, której produkcji żadne limity nie obowiązują...

Uwaga (nie dla MP, on i tak nie zrozumie): Tą statystyką nie są objęte fabryki cudzoziemskie, bo one kupują przez swoje centrale w USA, Japonii, Korei itp...
zdrastwuj / 83.17.92.* / 2007-06-12 15:02
ale wszyscy są tam równi, a czy polski rolnik ma takie same przywileje jak francuski czy niemiecki ? sam sobie odpowiedz !
maa / 2007-06-12 20:03 / Tysiącznik na forum
A polski rolnik nie różni sie od francuskiego? Połowa chłopów, sama zjada to, co wyprodukowała...
TAKA MOJA MOWA / 213.158.197.* / 2007-06-12 14:15
TO NIECH S*****...JĄ...
man13 / 2007-06-12 14:53 / Tysiącznik na forum
W myśl tych ideałów spier....ło z kolejnej RP miliony młodych POLAKÓW przed polityką PiSuariatu i czarnych beretów
.... / 213.158.197.* / 2007-06-12 15:03
nie, sp...ło - bo sitwa z SLD rozkradała Polskę przez ostatnich kilkanaście lat.
Ta sitwa ukradła im szanse na normalne, godziwe życie w Polsce.
maa / 2007-06-12 20:07 / Tysiącznik na forum
Tak,
sitwa z SLD robiła to na przemian z sitwami z PC, AWS i PiS.
Najgorsze jest PiS, bo ciemniaki. Jeśli nawet nie kradną, to zaniedbują i marnują.

Jeśli wykształciuch ukradnie milion, to ciemniak zmarnuje 100mln...
na pochybel Michnikowszczyźnie / 213.158.197.* / 2007-06-13 08:07
"Jeśli wykształciuch ukradnie milion, to ciemniak zmarnuje 100mln" - bredzisz
TAKA MOJA MOWA / 213.158.197.* / 2007-06-12 14:16
SPIE....LAJĄ
Polka / 145.237.58.* / 2007-06-12 13:45
Barroso wypowiada się w imieniu państw najbogatszych. Może gdyby szefem był obywatel któregoś z państw na dorobku - zdanie KE było by odmienne. Czyż nie on mówił o "odwrocie do nacjonalizmów" . Państwa G-8 najwyrażniej chcą zdominować nowe państwa członkowskie, które to nie potrafią się zjednoczyć dla współnego interesu. Jak widać i w UE są równi i równiejsi.
maa / 2007-06-12 20:11 / Tysiącznik na forum
Tak Polko!
W UE są duzi i mali. Bogacze i hołysze. Mądrzy i głupi. Dobrze uzbrojeni i bezbronni.
Jakoś Polska zawsze należy do tych drugich...
Tylko w RWPG wszyscy byli równi.
achtung / 83.17.92.* / 2007-06-12 14:05
no cóz pomysły holenderskie nie sa mi bliskie wręcz wrogie mojej etyce i moralności. Francja nie zgadza sie pod żadnym pozorem zapisania w preambule o korzeniach chrześcijańskich. Czy model Europy jest taki doskonały, że mamy go przyjąć w imię rządzących obecnie lewaków ?
Z tą solidarnościa europejska nic nie wynika, a bezpieczeństwem energetycznym to juz wkrótce zobaczymy.
Szkoda, że amerykanie tak bronili po wojnie Europy, ta słynna blokada Berlina Zach. nawet węgiel wozili samolotami dla berlińczyków. Trzeba było Europę zostawić na pożarcie sowietów, być może wówczas zaczęli by patrzeć na nasze obecne obawy inaczej. Ograniczanie naszej suwerenności w dopiero co odzyskanej wolności to trudny pomysł, niech UE wreszcie to zrozumie. !
rozwado / 2007-06-12 14:58 / Tysiącznik na forum
ie chodzi tu bynajmniej o suwerennosc, ale o liberum veto.
rozwado / 2007-06-12 14:58 / Tysiącznik na forum
ie chodzi tu bynajmniej o suwerennosc, ale o liberum veto.

Najnowsze wpisy