Forum Forum emerytalneInne

BCC skarży do Trybunału Konstytucyjnego przepisy o KRUS

BCC skarży do Trybunału Konstytucyjnego przepisy o KRUS

Wyświetlaj:
ciepliczanin / 213.158.196.* / 2008-12-13 20:00
Zróbcie prowokacje w KRUS w Szklarskiej Porębie. Tutaj dyrektorem po fikcyjnym konkursie został Ryszard Barej. Ten sam, który doprowadził do bankructwa hotel "Fenix" w Jeleniej Górze. Dobrał sobie do towarzystwa Teresę Jóżwiak - główną księgową, która została dyscyplinarnie zwolniona z Uzdrowiska Cieplickiego.
Robin Hood / 217.98.12.* / 2008-11-24 15:52
Rolnikiem nie jestem, nie chcę też na nikogo pracować, bo pracę mam ciężką i lekko mi to nie przychodzi, ale wiem jedno... jak wykończycie rolnictwo to będziecie śmierdzące ziemniaki od Szwabów sprowadzać, albo przysmażaną fasolę z marchewką w puszce od Angolów i wtedy zobaczycie jak smakuje Zachód... Nasze rolnictwo w 90% to biedota, ale świeże warzywka są o.k. Kto jadł np. niemieckie ziemniaki to wie o co chodzi.
bez hektarów! / 87.105.145.* / 2008-11-28 22:35
Dla prawdziwych rolników powinna być ulga w opłatach obowiązkowych Składek Ubezpieczeniowych. Z KRUS,u wyłączyć należy wszystkich tych co prowadzą poza rolniczą działalność gospodarczą nie związaną z produkcją rolną .(taryfiarzy, firmy budowlane, przewozowe itp) Bo to nie jest uczciwe, że mąż płaci ponad 700 zł miesięcznie podczas, gdy jego kolega mający ha , niewiele, gdzieś na drugim końcu kraju, gdzie faktycznie pracuje na roli jego brat płaci 67 zł miesięcznie. Dla przykładu dorzucę synka byłego wicePremiera Lepera - 50 ha - i płaci 67 zł. Czy to uczciwe???? Kiedy będzie sprawiedliwie??
BBC / 86.96.226.* / 2008-11-24 15:42
Panie Autorze - a propos ostatniego akapitu... co ma British Broadcasting Corp. do naszego wieku emerytalnego? :)
Pilsener / 2008-11-24 15:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
PRL w polsce miał się i ma się dobrze. Płacimy w podatkach co roku Jakieś 50 miliardów na rolnictwo (plus jeszcze to, co płacimy w wyższych cenach żywności) - trzeba dwa razy tyle, bo rolnicy wciąż blokują drogi i grożą strajkami. Nie damy skrzywdzić górników, energetyków, nauczycieli - co drugi zatrudniony pracuje w sektorze publicznym, Ci wszyscy ludzie muszą mieć różne przywileje. Dlaczego mamy nie dopłacać 3.500 miesięcznie do każdego zatrudnionego stoczniowca? Interes narodowy tego wymaga! Aby okradać pracowitych, a rozdawać miernotom - tak w polsce buduje się dobrobyt, wolność i demokrację.
Robin Hood / 217.98.12.* / 2008-11-24 15:40
Tak jest nie od dziś i nie tylko u nas. Ale czy można inaczej? Może po prostu populacja jest już za duża i kłaniają się marksistowskie zasady... ale co zrobić z biedotą, która ciągle narzyka, robić nie umi, pomocy żąda, a do tego ciągle się rozmnaża? Nie mogą wszyscy być bogaci, a biednym pomóc trzeba - bo spójrz z innej strony - kto by na nas robił? Inżynier marchewki sadzić nie będzie, albo będzie chciał za nią tyle, że sam sobie posieję :)
Lorunia / 79.162.54.* / 2008-11-25 09:40
Emerytury dla rolników wprowadzone były dopiero za Edwarda Gierka . do tego czasu rolnicy nie płacili żadnych składek ani nie otrzymywali rent i emerytur . Nastał czas aby urealnić te składki . Bo pracujący robotnik nawet z poborami najniższymi nie ma zwolnienia od procentowej składki od wynagrodzeń na rzecz ZUS . Mając do dyspozycji niecałe 800 zł przykładowo , musi też zapłacić za mieszkanie wszystkie media , a nikt go nie pyta skąd weżmie na te stałe opłaty i wyżywienie , przejazdów do pracy , ubranie itd.

Najnowsze wpisy