Forum Forum podatkoweInne

Będą ostrzejsze kontrole kas fiskalnych

Będą ostrzejsze kontrole kas fiskalnych

Money.pl / 2010-01-19 15:18
Komentarze do wiadomości: Będą ostrzejsze kontrole kas fiskalnych.
Wyświetlaj:
PELUSIA11 / 2010-03-11 21:19
Re: Bedzie łatwiej obronić się przed fiskusem [0]
Brak słów na ten urząd i ich pracowników. Miałam do czynienia
nawet z policją skarbową. Nieprawnie zabrali mi bardzo dużą
nadpłatę w Vacie, a wiadomo człowiek młody i głupi więc się nie
odwołał. Dopiero niedawno spotkałam dobrego doradcę podatkowego
i uświadomił mi że wszystko było nieprawnie zrobione. A co za
tym idzie? Przed 5 rokiem przedawnienia tej sprawy, napisaliśmy
pismo odwołujące się do tych zarzutów co mi przedstawili,i jak
wiadomo izba która popełniła błędy do których nie chciała się
przyznać,( każdy wie że łatwo zabrać ale oddać to zapomnij!! )
dlatego przekazała to w tej chwili do Trybunału, nie wiem co
odpowiedzą na razie czekam 3 miesiące na jakąkolwiek odpowiedź,
w każdym bądź razie dowody mam na swoją korzyść więc jak trzeba
będzie to będę ich sądzić bo teraz jak już wiem że strona jest
moja to będę tak długo sądziła aż w końcu wygram bo nie pozwolę
aby tym osobom uszło na sucho. Mam jedną prośbę odpowiedzcie mi
jeśli wiecie :
każdy z nas zawsze odprowadza Vat obojętnie czy są to faktury
zapłacone czy nie zapłacone, więc jakim prawem zabrali mi
nadpłacony podatek? metody kasowej nie miałam a wiem ze właśnie
tym jedynym przypadku wtedy sie nie odpisuje. i po drugie ani
razu nie upomniałam się o zwrot tego vatu. działalność
zawiesiłam a już po pół roku miałam kontrolę z policji
skarbowej. dosyć ciekawe prawda? moze ktoś będzie umiał mi
odpowiedż na taki przypadek?
esu / 62.87.242.* / 2010-01-29 19:36
"zapłacony przez niego podatek wraca do klienta w sposób pośredni - poprzez zadania finansowane z budżetu państwa". Wraca jak się jest senatorem Misiakiem w przeciwnym wypadku trudno nawet zmusić policjanta do przyjęcia zgłoszenia o kradzieży, a dostać się do lekarza to już w ogóle abstrakcja. Trzeba płacić raz na złodziei z NFZ a potem jeszcze iść do prywaciarza. Budowa autostrad to samo. Płacisz podatki na ich budowanie a potem się okazuje, ze musisz zapłacić jeszcze raz za jeżdżenie po nich. Najsmutniejsze jednak że urzędnicy mają taka mentalność, ze na prawdę wierzą w "zadania finansowane z budżetu państwa".
Anita 13 / 77.113.30.* / 2010-02-02 10:54
W stu procentach popieram!!! Dla mnie zadania wykonywane przez państwo to jedna wielka nieudolność! Miałam szanse trochę od kuchni przyjrzeć się na pracę ludzi w jednostkach budżetowych. Tam każdy patrzy jak nic nie robić, to się nikomu nie narazi i jeszcze mu za to zapłacą. Ja uważam, że wszystko w naszym kraju powinno być sprywatyzowane. Dobrzy managerowie będą wiedzieli jak spełnić misję i nie marnować pieniędzy podatników. Krew mnie zalewa kiedy połowa mojej pensji idzie na tych darmozjadów a ja potem do lekarza z dziećmi, sobą czy w jakiejkolwiek sprawie muszę i tak wszystko załatwiać prywatnie... Powinno się przestać oglądać na sondaże i odważnie wprowadzić reformy nie tylko ratujące finanse kraju ale nas przed frustracją czy szukaniem swego miejsca w innym, bardziej rozwiniętym kraju. Zanim sprawdzicie kasy fiskalne prześwietlcie efektywność instytucji rządowych, wszystkich!!!
zenio / 89.74.163.* / 2010-01-28 12:00
"Paragon ułatwia klientom dochodzenie swoich praw w przypadku, kiedy zakupiony towar lub usługa nie odpowiada jakości deklarowanej przez sprzedawcę lub posiada wady - zaznaczył Parafianowicz."
Paragon otrzymany w małym sklepiki NICZEGO NIE UŁATWIA KLIENTOM! Zrobiłem zakupy na ponad 50zł, otrzymałem paragon z kilkunastoma pozycjami a w domu mając wątpliwości co do jednego z artykułów gdy chciałem zobaczyć jego cenę zobaczyłem tylko, że na paragonie mam tylko trzy rodzaje artykułów: owoce, owoce, owoce, owoce, owoce, pieczywo, pieczywo, pieczywo, pieczywo, warzywa, warzywa, warzywa, warzywa, warzywa!!!!! PO CHOLERĘ MI TAKI PARAGON! Może \pan Parafianowicz uzyskałby na ten paragon reklamację, ja nie widzę podstaw.
Dromek / 79.186.83.* / 2010-03-01 18:37
Zenio masz racje najważniejsze ,że z tego paragonu podatek
trafi do urzędu skarbowego . Moja rada przy zakupach w "dużych sklepikach" sprawdzaj cenę na półce z ceną na szczegółowym paragonie. Przy dużych zakupach stosuję zasadę zapisywania cen półkowych i przy kasie spotyka mnie często rozczarowanie - ceny są różne. Rekordowa różnica przy zakupie 31 pozycji to 15 niezgodnych które po negocjacjach z kierownikami działów kupiłem w cenie półkowej Dlatego omijam "duże sklepiki" wiedząc także że PODATKI NIE TRAFIĄ DO NASZEGO POLSKIEGO URZĘDU SKARBOWEGO
Dromek / 79.186.71.* / 2010-01-27 17:58
Wrocławscy urzędnicy skarbowi idą jak burza na kontrolę właścicieli
sklepów posiadających kasy. Wszyscy chorują na kurzą ślepotę , idąc na kontrolę legalnie działających kupców POTYKAJĄ się o nielegalnie
handlujące zorganizowane grupy okupujące wrocławskie ulice ,ale tam nie ma kas fiskalnych i twierdzą że nie mają podstaw prawnych do kontroli.
aleKasa / 89.76.253.* / 2010-01-25 21:20
Wystarczy wejść na pierwszy lepszy targ czy bazar, a 3/4 nie wydaje paragonów
To ja! / 109.243.39.* / 2010-01-22 08:48
Jak pojadą do Maximusa w Nadarzynie lub do Wólki Kosowskiej i skontrolują wietnamczyków, to będą żniwa dla kontroleró US. Przecież tam cały handel jest z pominięciem kas fiskalnych!! I to idzie w grube miliony dziennie. Od rączki do rączki.
płatnik VAT / 83.29.216.* / 2010-01-22 19:56
Dodać jeszcze CENTRUM HANDLOWE "PTAK", place w Głuchowie i Tuszynie k. Łodzi, Tandeta w Krakowie.
lek.med. / 217.117.141.* / 2010-01-22 07:15
Jestem lekarzem, więc mogę nadal wpisywać do zeznań, co chcę.
lekarz i adwokat / 83.25.115.* / 2010-01-21 21:45
Cyt "że każdy sprzedawca w momencie wydawania paragonu rejestruje swoje obroty, a zapłacony przez niego podatek wraca do klienta w sposób pośredni - poprzez zadania finansowane z budżetu państwa." ----powiedz to lekarzom i adwokatom----
almi / 87.206.201.* / 2010-01-22 02:32
Masz rację. Znowu oberwą sprzedawcy pietruszki a banda lekarze i adwokaci nadal w szarej strefie. No ale im się nie przelewa no bo to nowe auto, dom trzeba postawić no i na wczasy trzeba wyjechać no i przecież etc................ . Biedaczki.
ŚWIADOMY PODATNIK / 79.191.143.* / 2010-01-21 21:03
ZAMIAST KAS KARTA PODATKOWA LUB RYCZAŁT .HANDEL SEZONOWO -OPŁATA DO STRAŻY MIEJSKIEJ ZA STOISKO NP.Z BALONAMI.CZASEM TE PARAGONY TO ŚMIESZNOŚĆ ...NP. LODY ,BALONY ,ŚWIATEŁKA ITP. I TD...
mikro przedsiębiorca / 87.205.169.* / 2010-03-11 21:07
może ktoś wreszcie dojdzie do wniosku , że koszty eksploatacji kas
(kontrole , kasy , papier,pamięci, obowiązkowe przeglądy itp.) przewyższają zyski z ich wprowadzenia . W większości działalności gospodarczej wystarczyłby ryczałt lub karta podatkowa. Tylko co na to
nasza biurokracja wokół czego robiliby dym?
m-53 / 83.24.34.* / 2010-01-19 15:18

Kontrola skarbowa apeluje o świadome zakupy i domaganie się wydania paragonu


Klienci absolutnie świadomie pytają czy można zakupić bez paragonu (czytaj VAT-u)
uczciwiec / 89.228.103.* / 2010-01-21 19:43
Buahaha, ciekawe. Jak w sklepie kupujesz i sprzedawca nie nabije tego na kasę, to na pewno sprzeda je Ci bez VAT-u... Buahahaha.
klient2345 / 79.163.39.* / 2010-01-21 19:51
Normalnie. Vatem się dzieli i zamiast przez budżet obywatel "zadania" realizuje sam.

Najnowsze wpisy