Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Będą podwyżki w służbie zdrowie

Będą podwyżki w służbie zdrowie

Money.pl / 2006-06-06 15:10
Komentarze do wiadomości: Będą podwyżki w służbie zdrowie.
Wyświetlaj:
olo olo / 87.105.25.* / 2007-10-12 20:28
proponuję zamknąć akademie medyczne- te pier....ne wylęgarnie konowałów .
w trybie natychmiastowym
dodatkowo gdy ktoś ma pretensję do konowała to konował do p******
konował powinien dopłacać do tego że może leczyć człowieka
za kążdego leczonego 50 pln do skarbówki
za jazdę samochodem lepszym niż maluch grzywna 1000/ miesiąc
za brak wyleczenia kara śmierci
olo olo / 87.105.25.* / 2007-10-12 19:48
a może zrobić tak:
1. zabrać lekarzom i pielęgniarkom pensję a przywrócić honorarium
2. oddać pacjentom ich składki zdrowotne-likwidacja nfz
3. zlikwidować ograniczenia prawne dotyczące uzdrawiania
4. za wszelkie czynności zdrowotne wprowadzić cennik wiszący na drzwiach gabinetu
5. usługa medyczna musi być z fakturą
6. fakturę mozna odliczyć od podatku
Netka / 212.76.33.* / 2006-06-07 01:47
Moja mama, aby zostać przyjęta do szpitala musiała zapłacić 1000 zł ordynatorowi na "sprzęt". Oczywiście pieniążki na sprzęt przekazała w kopercie i nie dostała pokwitowania.
Mowa o niskich zarobkach w Służbie Zdrowia to żart. Jeśli chcesz mieć położną, która zaopiekuje się tylko Tobą przez kilka godzin porodu to w Warszawie płacisz 700 zł - NIEOPODATKOWANE. Rzecz odbywa się legalnie na terenie szpitala, pieniążki z rączki do rączki a młode przyszłe mamy płacą, bo chcą czuć się bezpiecznie.
Na szkole rodzenia informują gdzie, za ile, i podają nr
telefonu do położnych. Mało tego - nie możesz przyjść ze swoją położna, tylko musi być ze szpitala w którym rodzisz.
Wiele kobiet decyduje się na prywatną położną z kilku przyczyn:
- jeśli nawet w szpitalu nie ma miejsca - pacjentka położnej z tego szpitala zawsze to miejsce dostanie
- jeśli nie masz swojej położnej, wówczas teoretycznie zajmuje się Tobą położna dyżurna (BARDZO TEORETYCZNIE - moja koleżanka z takimi dyżurnymi rodziła 27h)

To jest patologia.
Jakim prawem lekarze żądają więcej???skomentuj
lekarze / 83.9.129.* / 2007-12-03 10:14
jak można brać pięniądze za leczenie to jest skandal a oni chcą podwyżki za co za to że biorą od pacjentów pieniądze za leczenie to jest poniżające bo inni muszą żyć za 1000zł
pattiw / 84.38.95.* / 2006-06-13 09:16
to ile rodziła twoja koleżanka wcale nie zależało od tego czy opiekowała się nią opłacona położna czy też dyżurująca. długość porodu jest sprawą zupełnie osobliwą.położna nie może nic zrobić,ani podać jakiegokolwiek leku bez zlecenia lekarskiego.takie jest prawo. nie wiem czy pani rodziła czy też jeszcze nie ale proszę mi wierzyc nie ma takiej sytuacji by rodząca nie została przyjęta na porodówke a tym bardziej że położna się nia nie zajęła. na porodówce może być tylko położna pracująca w szpitalu tak było jest i będzie.czy pani by chciała by ktoś obcy kto nie zna miejsca pracy, zwyczajow panujących w szpitalu ot tak po prostu wkraczał w czyjeś kompetencje.wątpię. jestem położną i również widzę że nie dzieje się dobrze.nie wiem i nie wnikam w to ile zarabiają lekarze ale moje koleżanki położne z 29 stażem pracy zarabiają 1057zl.pracują na dyżurach 12-godz. na położnictwie 25-cioma położnicami zajmuje sie jedna położna-czy to jest normalne-to naprawdę ciężki kawałek chleba.na porodówce tez nie jest lepiej.to wszystko wina dyrekcji-i tak ciągle straszą redukcjami.
jestem wściekła na lekarzy i na tę okropną chciwość.sama doświadczyłam tej bezczelności.niestety prawda jest taka że ludzie sami ich na to nauczyli
anty PiSuar / 198.155.189.* / 2006-06-07 09:59
Droga Netko, można sobie zadawać pytanie co było pierwsze łapówki czy niskie płace. Bo to że za 1500 nie da się żyć to chyba oczywiste. Jestem za tym żeby płace w opiece zdrowotniej (nisłużbie bo to nie są służący!) odpowiednie do wykonywanej pracy. Z drugiej strony jak będzie się lekarzom płacić godziwe pensje to można z całą surowością ścigać łapówkarstwo.

A Pani jaki zawód wykonuje? Czy też ma podstępnie narzuconą nazwę "Służba" i jest porównywalnie odpowiedzialna i oceniana na 1500PLN miesięcznie?
a.aK / 83.12.161.* / 2007-10-05 23:44
za łapówkarstwo ściga się niezależnie od wysokości dochodów!!! Apropos godziwe pensje należą sie wszystkim polakom a nie tylko Lekarzynom i Pigułą!!!!!
piguła / 83.18.86.* / 2007-04-03 21:48
święta prawda.pracuję 19-ty rok jako pielęgniarka obecnie w NZOZ za 1.068 PLN.Czy to jest w porządku?
Bożena2 / 87.105.126.* / 2007-02-07 19:55
A co pacjent winny ,że tak " mało" zarabiacie. Większość przeciętnych ludzi mniej zarabia i odprowadza regularnie składki .Z czego ma opłacać prywatnych lekarzy i wynajmować odpłatnie opiekę pielęgniarek. Dziwicie się ,że jesteśmy rozgoryczeni . My też chcemy podwyżek tylko nie mamy jak o nie walczyć bo możemy stracić nawet to co mamy. Też jesteśmy ludźmi. Mam staż 30 lat pracy.
Bożena2 / 87.105.126.* / 2007-02-07 19:54
A co pacjent winny ,że tak " mało" zarabiacie. Większość przeciętnych ludzi mniej zarabia i odprowadza regularnie składki .Z czego ma opłacać prywatnych lekarzy i wynajmować odpłatnie opiekę pielęgniarek. Dziwicie się ,że jesteśmy rozgoryczeni . My też chcemy podwyżek tylko nie mamy jak o nie walczyć bo możemy stracić nawet to co mamy. Też jesteśmy ludźmi. Mam staż 30 lat pracy.
Bożena2 / 87.105.126.* / 2007-02-07 19:53
A co pacjent winny ,że tak " mało" zarabiacie. Większość przeciętnych ludzi mniej zarabia i odprowadza regularnie składki .Z czego ma opłacać prywatnych lekarzy i wynajmować odpłatnie opiekę pielęgniarek. Dziwicie się ,że jesteśmy rozgoryczeni . My też chcemy podwyżek tylko nie mamy jak o nie walczyć bo możemy stracić nawet to co mamy. Też jesteśmy ludźmi. Mam staż 30 lat pracy.
Bożena2 / 87.105.126.* / 2007-02-07 19:52
A co pacjent winny ,że tak " mało" zarabiacie. Większość przeciętnych ludzi mniej zarabia i odprowadza regularnie składki .Z czego ma opłacać prywatnych lekarzy i wynajmować odpłatnie opiekę pielęgniarek. Dziwicie się ,że jesteśmy rozgoryczeni . My też chcemy podwyżek tylko nie mamy jak o nie walczyć bo możemy stracić nawet to co mamy. Też jesteśmy ludźmi. Mam staż 30 lat pracy.
elka / 213.199.198.* / 2006-06-08 21:25
1500zł.? z 26-letnim stażem mam 980,00zł. pracując na zmiany .
gladiator / 193.227.131.* / 2006-06-07 09:06
a co Neciu myślisz że cie będą na rekach nosić za jałmużnę którą dostają z NFZ-tu. Gdy NFZ zapłaci nalezycie za dlugi szpitalne, za sprzet, obsługę wartą smieszne 5 zł i personel to i ja się przyłączę do twojego protestu.
j-23 / 212.14.49.* / 2006-06-06 15:10
Zlikwidować ZUS (ile pieniędzy wraca do ludzi? 30%? 40%), wprowadzić prywatne ubezpieczenia i sprawa załatwiona. Państwowa służba zdrowia wchłonie każde pieniądze, a leczenie (a właściwie jego brak) i tak się nie zmieni.
z / 83.28.201.* / 2006-06-06 22:17
Problem powstaje wtedy, gdy pewien człowiek (zwany często nierobem) nie ubezpieczy się w tych wspaniałych i prywatnych zakładach ubezpieczeń. Wtedy na wypadek jego zachorowania nie będzie pieniędzy, by go wyleczyć (bo przecież to nie państwo, a obywatele będą odpowiadać za stan swojego zdrowia i ubezpieczenie go). Łatwo się domyśleć, do jakiego stanu mogłoby takie rozwiązanie doprowadzić...
nowak / 193.227.131.* / 2006-06-07 09:14
a za bezrobotnych to Państwo nie płaci skladek ? wystarczy sie zarejestrować. Po co jest ten cały NFZ skoro mamy ZUS. Czy nie można składek zdrowotnych podciągnąć pod ubezpieczenie społeczne. Co pewnie powiecie że ZUS by zbankrutował :))
j-24 / 83.8.56.* / 2006-06-06 15:54
podpisuje się pod tym - niech żyje wolny rynek - precz z reakcją.
klos / 83.18.243.* / 2006-06-06 19:42
Jesteś zdrowy, a przynajmniej ci się tak wydaje bo tylko wówczas można sobie tak klepać bez zastanowienia.

Najnowsze wpisy