Forum Polityka, aktualnościPolityka

Będzie demonstracja przeciw niskim płacom

Będzie demonstracja przeciw niskim płacom

Money.pl / 2008-07-29 15:48
Komentarze do wiadomości: Będzie demonstracja przeciw niskim płacom .
Wyświetlaj:
Black Fox / 83.31.241.* / 2008-07-30 12:38
No i zapomnialem sie odniesc do artykulu.

Otoz placa jaka ktos otrzymuje jest zalezna w normalnym kraju od wydajnosci; w Polsce gdzies 40-50% pensji idzie na PRZYMUSOWE ubezpieczenia (ZUS, rentowe, zdrowotne, doplaty nierolnikow do KRUS itd). Rowniez wraz ze wzrostem plac w gore ida ceny (pracodawca MUSI pokryc koszty zwiazane z wyzszymi placami albo poprzez podniesienie cen swoich towarow/uslug albo poprzez zwolnienia albo i jedno i drugie, poniewaz, jezeli tego nie zrobi, to zbankrutuje.).

Co do "godnej" placy. Mianowicie, jezeli mi sie moja pensja nie podoba to ide do innego pracodawcy. Albo, jak wspomnial Eugeniusz L., niech sami sie wezma do roboty. Za nic sie wlasnie tyle nalezy. NIC. Nie chcesz pracowac ? Nie musisz. Z glodu umrzyj, ale nie pracuj. Twoja wola i mnie ja uszanowac, a nie zmuszac ciebie czy kogokolwiek innego do jej zmiany.
Black Fox / 83.31.241.* / 2008-07-30 12:29
Czerwono sie w komentarzach zrobilo.

@jabara: Najwyrazniej nie slyszal o imigracji. Oraz o tym, ze mozna (TAK, MOZNA) zmienic prace, jak sie komu nie podobaja pensje. Zreszta, jakby nikogo do wykonania danej pracy nie bylo, to albo bysmy stworzyli maszyny wykonujace to zadanie, albo ktos by sie skusil (wysoki popyt (uslugi) i niska podaz (pracownikow) = wysoka cena ; oczywiscie to sie rowniez rowna wyzszym cenom, ale rynku nie oszukasz)

@cichydon: a co mnie obchodza pensje w czerwonej UE ? (ktorej prawnie nawet nie ma (upadl Traktat Reforumujacy); jest tylko wspolnota europejska). U nich moze i sa wysokie pensje, ale i podatki sa wyzsze (choc nie moga byc wyzsze o zbyt wiele (Centrum im. Adama Smitha wyliczylo, ze podatki w Polsce osiagnely poziom 87% (LICZBY); a to bylo przed podniesieniem akcyzy na LPG). Bij czerwonych !

@polikarp6: Zrobil to, co zrobilby kazdy inny socjalistyczny rzad. Czyli wyszstko dla dobra ludu, chocby sie jednostki mialy zginac (ale wtedy nie ma ludu, wiec nie ma problemu)

A wracajac do sedna sprawy: Kapitalizm jest systemem sprawiedliwym (bo ustrojem moze byc cokolwiek, nawet demokracja, jezeli panstwo dalej jest republika [np. USA do okolo lat '80). I to nie zadna sprawiedliwosc spoleczna (tj. mszczenie sie i zwyczajne odwrocenie sytuacji, ze on mnie to teraz ja jego zgnebie, bo to nic nie zmiena zgodnie z powiedzeniem: "Jak duzo musi sie zmienic, zeby wszystko zostalo po staremu") tylko zwyczajna sprawiedliwosc. To, na co zapracowales, jest twoje a nie jakiegos urzedasa, zeby tym rozporzadzal (oczywiscie biorac procencik dla siebie za fatyge; toz to swiniom sie jablka naleza).

Na szczescie juz nie dluzej jak 2015 - 2020 i czerwona IIIRP zbankrutuje (zus juz ledwo kwiczy).
Eugeniusz L. / 83.13.79.* / 2008-07-29 23:35
Dobrze by było przy okazji demonstracji cytować hasło, że wszyscy mamy równe żołądki i nam się po prostu należy... a tak już na serio, to apeluję do wszystkich potrzebujących i ewentualnie protestujących: weźcie sprawy w swoje ręce, pozakładajcie firmy i dajcie zarobić dobrze sobie i innym. Bardzo lekko jest adresować żądania, lecz już samemu coś stworzyć niestety trudno. Na pewno jako przedsiębiorca chciałbym podnośić pracownikom płace systematycznie, znam nawet receptę, to: pełny portwel zamówień, wzrost wydajności, dobre rynki zbytu, niskie koszty produkcji, szybka zapłata należności. Niestety rzeczywistość jest szara i skrzeczy. Zatory płatnicze, to codzienność, z zamówieniami w dobrych cenach ciężko, ma nowe innowacyjne techologie wytwarzania nas nie stać - bo za drogie itp. itd. Niedługo zaczniemy zwalniać pracowników, zamiast im podwyższać płace. Recesja jest tuż, tuż i zwalnianie pracowników będzie koniecznością. Wbrew pozorom po wejściu do Unii u większości przedsiębiorców nastąpiło pogorszenie koniunktury, ale to temat wymagający dłuższej dyskusji.
jabara / 2008-07-30 10:46
Jak wszyscy wezmą sprawy w swojej ręce, to nie będziesz miał kogo zatrudnić. Więc nie opowiadaj takich dyrdymał. Zawsze muszą być jacyś od czarnej roboty, ale to nie znaczy, że muszą tyrać za głodowe stawki.
cichydon / 89.77.15.* / 2008-07-29 22:48
jak polska średnia emerytura ma się do średniej UE? to samo pytanie dotyczy średniej placy? Lament prywaciarzy o zbyt wysokich płacach winien być poparty liczbami. Bij krwiopijców!!!
polikarp6 / 213.192.87.* / 2008-07-29 18:57
a co robił rząd AWS - czemu wtedy płace nie wzrosły do średniej europejskiej - tym panom już dziękujemy, myślą tylko o sobie a w dodatku tak jak kler ostro wcinają się w politykę nie znając się na niej (4 lata ich rządów pokazało do czego potrafią doprowadzić)
Ankuz Mór / 2008-07-29 15:48
A może tak:
Najcenniejszym kapitałem Polski jest wiedza. Bez inwestycji w edukację nie będzie możliwy dalszy rozwój gospodarczy, a tym samym wyższe płace
chuck norris / 83.11.55.* / 2008-07-31 00:02
Racja, najcenniejszym kapitałem każdego państwa jest wiedza, a płaca jest ściśle uzależniona od wydajności i podatków ( min. na nierentowne zakłady- uważam że topienie w nich pieniędzy jest bez sensu), dlatego trzeba zainwestować w naukę, a nie dotowanie nierobów.

Najnowsze wpisy