Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Będzie nowy Kodeks pracy?

Będzie nowy Kodeks pracy?

skomentuj
Bernard / .* / 2005-10-06 09:42
Komentarze do wiadomości: Będzie nowy Kodeks pracy?.
Wyświetlaj:
Adam / .* / 2005-10-10 18:51
Pracodawca ma prawo...a Ty sie potem ....skarż....może wygrasz...ale jak Masz na przeżycie do wygranej
intelaga / .* / 2005-10-10 14:52
Bedzie nowy kodeks, tylko zamiast 3 stron praw pracownikow, bedzie 5 stron udogodnien dla pracodawcow...Tylko gdzie w tym wszystkim zostal zgubiony pracownik? wszystko zmierza do bialego niewolnictwa...
BOK / .* / 2005-10-08 08:27
Czy będzie nowy Kodeks pracy - czy też nie będzie, to i tak nic się nie zmieni. Trzeba zmian systemowych.... !!!Od 1996 roku są przeprowadzane zmiany Kodeksu - raz dającego uprawnienia pracownicze (związkowe) a po zmianie ekipy, kloejna zmiana dająca szeokie uprawnienia dla pracodawców - zresztą zgodnie z ich sugestiami. Niech lepiej nie opracowanie nowej wersji Kodeksu zabiorą się praktycy a nie "fantaści - teoretycy"........Zgadzam się, że jest zbyt dużo zrzacanych spraw na barki przedsiębiorcy - patrz ZUS.Przecież płaci się składki i to nie małe, a w zamian ZUS daje MAŁO-MALUSIEŃKO i to częśto po wielkich bojach. Najwyższy czas chyba skończyć z dziwnymi praktykami ZUS. Po to płaci się dodatkowe składniki składki, by były one refundowane przez ZUS !!!A rzeczywistość jest całkiem inna: Tłumy ludzi zatrudnionych w ZUS, stosy niepotrzebnych papierów produkowanych na potrzeby ZUS przez pracodawców (a jak potrzeba cośzałatwić, to i tak nic nie można, bo w ZUS nie ma często dokumentów), bizantyjskie budowle obiektów ZUS i różne dziwne inwestycje (oprogramowanie, konferencje).NA to idą NASZE PIENIĄDZE !!!!!Oby tylko nie skończyło się na gadaniu, a uchwalony zostanie kolejny bubel legislacyjny !
Aneta / .* / 2005-10-07 07:50
skoro tak nas boli zasilek chorobowy dla kobiety w ciąży 100% to może czas przyzwyczajać się do tego, że "żółtki" nas niedługo zaleją?
Bernard / .* / 2005-10-06 09:42
czas najwyższy aby kodeks pracy przestał być jedną z poważnych przyczyn hamujących rozwój przedsiębiorstw i poważnym zagrożeniem dla rentowności przedsiębiorstw. najwarzniesze co powinno z kodeksu pracy byc usuniete to zaopisy kóre zmuszają pracodawcę aby był ubezpieczycielem od zdarzeń losowych który musi wypłacac świadczenia mimo że składki ubezpieczeniowe zabrał państwowy monopolista ubezpieczeniowy ZUS. Jeżeli przedsiębiorca płaci składki za pracownika ubezpieczenia chorobowego to draństwem jest nakaz wypłacania pracownikowi zasiłku chorobowego przez 33 dni a skandalem jest i złodziejstwem nakaz wypłacania 100 % zasiłku pracownicy która jest niezdolna do pracy bo jest w ciąży. Idiotyzmem jest z kolei nakaz płacenia przez pracodawcę pracownicy za czas karmienia przez nią swojego dziecka piersią. te zapisy nie mają nic wspólnego z praca i umieszczanie ich w kodeksie pracy jest mieszanie spraw ubezpieczeniowych z sprawami regulującymi stosunki pracy. Te kwestie powinny być przeniesione do przepisów o obowiązkowych ubezpieczeniach na wypadek choroby i macierzyństwa a jedynym obowiązkiem pracodawcy pwinno byc potrącanie z wynagrodzenia pracowników odpowiednio skalkulowanych składek i przekazywanie tych składek instytucji ubezpieczeniowej która z nich powinna płacić zasiłki chorobowe macierzyńskie i dodatki za karmienie piersią. pracodawca powinien zaś płacić pracownikom wyłącznie za wykonaną pracę lub czas pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy. kolejny przykład bzdur w k.p. to uzaleznianie wysokości kosztów zatrudniania pracownika od jego starzu pracy ogólnego czyli od pracy u innych pracodawców lub od zdarzeń nie majacych nic wspólnego z pracą.
Olo / .* / 2005-10-08 18:04
Bernardzie, troszeczkę dokładniej przeczytaj ustawę o ubezpieczeniach społecznych. Pracodawca żadnej składki na ubezpieczenie chorobowe nie płaci od pracownika. Płaci tylko emerytalne, rentowe i wypadkowe. A składka na chorobowe proszę pana potrącana jest z wynagrodzenia pracownika. Pozdrawiam
Maciek / .* / 2005-10-10 08:25
Drogi Olo, jeżeli wystawisz nos po za ustawę , a sięgniesz troszkę wstecz to dowiesz się skąd się wzięła składka chorobowa i kto ją rzeczywiście płaci. Podpowiem Ci - sprawdź co oznaczało ubruttowienie pensji i na jakich zasadach się odbywało
Michał / .* / 2005-10-08 07:17
W tym co piszesz jest wiele racji ale gdyby znieść wszystkie obowiązki pracodawców to ci weszliby pracownikom na głowę. P.S. Kup sobie słownik ortograficzny, bo tego co piszesz nie da się czytać!!!
George / .* / 2005-10-08 09:46
Bez przesady. Przecież ktoś u pracodawcy pracować musi. Nie wszyscy pracodawcy myślą tylko, jak by tu pracownika wykorzystać i porzucić. Powiem więcej - jest ich zdecydowana mniejszość.
g / .* / 2005-10-10 11:49
Wiesz George Ty chyba w dużym mieście mieszkasz i pracujesz. Przyjedź do małego miasta, znajdź pracę (gwarantuję, że graniczy to z cudem), popracuj troche i dopiero się wypowiedz w ten sposób. W małych miastach obowiązuje zasada "nie podoba się to spadaj na bruk" a to, że pracodawca płąci grosze albo rzuca po 50,100 zł jak się go przydusi to nikogo nie interesuje. Płaca za godziny nadliczbowe nie istnieje. Siedzisz i pracujesz a do domu jak Bóg da to po 10 godzinach wrócisz za min krajowe. Podskoczysz?? nie bo polecisz z pracy, zrobisz donos? nie bo polecisz z pracy zaraz po kontroli, która wykaże conajwyżej brak papieru toaletowego... Przyjrzyj się i dopiero pisz.PS sry za błędy jeśli takie są w tekście:D
Misza / .* / 2005-10-07 15:13
Przepisy, które są obecnie uniemożliwiją kobietom jednocześnie pracować i rodzić dzieci. A jest nas mniej coraz... I kto będzie kupował od Ciebie, Bernardzie, cokolwiek za 10/20/30 lat? Emeryci i renciści ze swoich rencin? Co do obciążeń pracodawców zgadzam się z Tobą, obciążenia w takiej kwocie to zabijanie polskiego społeczeństwa.
ewa / .* / 2005-10-06 20:29
To już nie ma żadnej ochrony dla kobiety w ciaży a pracodawca był jest i będzie panem życia i smierci pracownika.A ZUS dalej nie ypłacalne.Chcę zmienić kraj.Bo to co zgotwał nam myślący rząd jest świadomym wyniszczeniem społeczeństwa.
skomentuj

Najnowsze wpisy