Forum Forum podatkoweInne

Będzie ulga podatkowa na leczenie?

Będzie ulga podatkowa na leczenie?

Money.pl / 2007-07-23 15:05
Komentarze do wiadomości: Będzie ulga podatkowa na leczenie?.
Wyświetlaj:
Bernard+ / 79.187.8.* / 2007-07-26 11:46
Do w/w informacji w aspekcie strajków lekarzy należy dodać, że powinno wprowadzenie odliczen zostać skoordynowane z wprowadzeniem kas fiskalnych w gabinetach lekarskich. Pomysł z kasami fiskalnymi dla lekarzy i rachunkami dla pacjentów był już kiedyś zgłaszany i dyskutowany, ale kolejnym rządom brakowało determinacji i bały się ruszyć lekarzy i nie potrafiły ustalić ile ma być tego odliczenia dla pacjentów, aby budżet się nie załamał. Ale obecne propozycje to jest ogólnie krok w dobrym kierunku. Jeżeli podatki będą płacić wszyscy i od wszystkich dochodów na tych samych zasadach to podatki będą mogły przestać rosnąć w wymiarze procentowym do dochodów a i tak będą rosły wpływy do budżetu.

Aby pacjenci żądali od lekarzy paragonów fiskalnych potwierdzających poniesiony koszt usługi wystarczy wprowadzić 9,25% (tyle ile wynosi składka na ubezpieczenie zdrowotne) odliczenia od podatku dochodowego każdej rodziny wydatków wydanych na prywatne leczenie a i tak do budżetu państwa wpłynie więcej, bo sądząc po obserwowanych wydatkach konsumpcyjnych, to dochody wielu lekarzy przekraczają próg podatkowy 19%. Natomiast Polacy, którzy leczą się prywatnie odciążają niewydolny i nieudolny system NFZ, za co powinni mieć takie 9,25% odliczenia od podatku dochodowego swoich prywatnych wydatków na leczenie
anijala / 193.239.156.* / 2007-07-24 12:52
a ja jestem za bo:

1. skoro nie korzystam z publicznej opeiki zdrowotnej bo nie mam czasu stać w kolejkach (a płacę za nie niemałe składki) to dlaczego nie mogę sobie odliczyć wydatków na prywatne leczenie??

2. czy znacie jakiegoś lekarza który płaci podatek od całości swoich dochodów?? 90% kasy za prywatne wizyty przechodzi pod stołem! Dlaczego ja płacę PIT od całości swoich dochodów a oni nie? Jak będą musieli wystawiać rachunki/ faktury/ paragony, bo pacjeni będą tego żądać, wreszcie będzie sprawiedliwie.

Tak naprawdę za ikwidacją ulgi zdrowotnej po 2001 roku stało właśnie silne lobby lekarskie, któremu nie w smak bylo wystawiać faktury dla pacjentów.

pozdrawiam
egon / 196.3.50.* / 2007-07-23 15:05
może najpierw uprośćmy podatki, a nie fundujmy kolejną protezę systemu? najpierw zabierzemy w wysokich podatkach a potem to oddamy w uldze? na grzyba mi ulga - wolę niższe podatki!
KAP / 162.27.160.* / 2007-07-23 16:02
ulga zdrowotna jest medialna i napedza wyborców. A na uproszczeniu podatków mozna sie przejechac.
antyPISuar2 / 213.192.124.* / 2007-07-24 10:26
oczywiście, bo nie będzie na czym kombinować

Najnowsze wpisy