Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Będziemy mniej zarabiać?

Będziemy mniej zarabiać?

Money.pl / 2009-03-07 09:29
Komentarze do wiadomości: Będziemy mniej zarabiać?.
Wyświetlaj:
sceptyk / 2009-03-09 15:44 / Tysiącznik na forum
Kto jeszcze wierzy, że PO to partia gospodarczo liberalna???
Chyba tylko KAP i man13, bo jeszcze nie dostali rozkazu, żeby szczekać inaczej.
rudy dolomit / 83.31.244.* / 2009-03-08 18:11
Cudowne rozwiązanie!
beatanigbor / 2009-03-08 14:02 / portfel
NO WIĘC JESZCZE WIĘKSZA ZACHĘTA DO ZAMKNIĘCIA FIRMY SUPER ! - A MIAŁEM ZATRUDNIAĆ POMAŁU JAK PODWYŻSZĄ SKŁADKI ZAMYKAM FIRME !
kozyk / 77.114.188.* / 2009-03-07 22:16
jest kasa na finansowanie partii i dopłaty do kredytów dla nieudaczników skąd?? z mojej pensji !!!!!
vxing / 89.108.246.* / 2009-03-07 21:52
Niech nieroby wezmą się do roboty albo niech stąd wyjadą... to wystarczy...
podatnikjj / 83.30.63.* / 2009-03-07 20:53
ekonomii się nie uczyli????? W sytuacjach kryzysu Państwo powinno obniżać podatki i opłaty oraz zwiększać inwestycje by przeciwdziałać recesji i stymulować wydatki konsumpcyjne... Ja pie... takich nieudaczników z własnych podatków muszę utrzymywać!!!!!
Elendir / 2009-03-08 07:36 / Łowca czarownic
Czyli zwiększać wydatki i zmniejszać dochody. A z czego jeśli łaska?
Polak0481 / 2009-03-07 19:42 / Bywalec forum
W następnych wyborach to Ja już wiem, tylko UPR. Reszta to gówno jady i populiści nie
mający żadnych programów. Tylko pieprzą a szary człowiek jak zwykle w dupę jest bity.
Mam dość pracować na górników, rolników, nauczycieli (Ci to są wyjątkowi - 4-5 godz.
roboty dziennie, i jeszcze im podwyżki daj) sam p************ ok. 15 godz. dziennie
tylko nie należę do jakiś chorych związków, więc komu mam się poskarżyć.
Koniec z tym: w wyborach już każdych UPR.
Pozdrawiam
Elendir / 2009-03-08 07:38 / Łowca czarownic
A na czym Twoim zdaniem UPR by oszczędziło? Czy może by nie oszczędzało?
dziadek yankesa / 83.20.18.* / 2009-03-10 08:06
Nieszczęściem Polski jest również nadmiar niedouczonych,skorumpowanych itp. urzędników.
sceptyk / 2009-03-09 15:45 / Tysiącznik na forum
Tu nie ma na czym OSZCZĘDZAĆ!!!!!!!!!!!
tu trzeba likwidować KORYTO!!!!!!!!!!!!!!!
Elendir / 2009-03-09 20:44 / Łowca czarownic
To nie takie proste. Chociażby dlatego że za darmo to mało kto gotowy jest poświęcić się dla dobra kraju.
kj / 79.184.113.* / 2009-03-07 19:24
"By żyło się lepiej" Tylko nie powiedział komu. Kto powstrzyma tego oszołoma?
Pilsener / 2009-03-07 19:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Kto powstrzyma tego oszołoma?" - nikt, nie da się zatrzymać błędnego koła socjalizmu i biedy - tak jest zbudowany system a zmienić go mogą jedynie Ci, którzy z niego żyją - więc nic dziwnego, że im się nie śpieszy. Tylko rewolucja i obalenie starego systemu (wywodzącego się w olbrzymiej większości z PRL'u) może coś zmienić.
samira / 2009-03-07 22:28 / portfel / Małomówny spekulant
głosowałeś na Polskę liberalną czy solidarną?
sceptyk / 2009-03-09 15:55 / Tysiącznik na forum
Ja głosowałem, głosuję i będę głosował na Polskę normalną.
UPR!
Pilsener / 2009-03-08 14:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gdzie Ty widziałeś na karcie do glosowania liberalizm? Jak go gdzieś zobaczę, to zagłosuję.
Elendir / 2009-03-08 07:40 / Łowca czarownic
A mogłabyś dokładniej zdefiniować pojęcie Polski solidarnej coby odróżnić je od Polski komunistycznej?
kozyk / 77.115.120.* / 2009-03-07 19:01
dopłacajmy jeszcze więcej do górników, rolników i innych darmozjadów a wkrótce pójdziemy z torbami !!!
dareg / 87.207.175.* / 2009-03-07 18:27
tylko idioci wierzyli w tzw. program PO

panie premierze , wytrzymajcie, do wyborów prezydenckich jeszcze tylko 1,5 roku !!!
Polak0481 / 2009-03-07 20:37 / Bywalec forum
Ja nie wierzyłem i nigdy nie uwierzę. Tylko UPR
Pilsener / 2009-03-07 19:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja wierzyłem, że choć 5% ich programu zostanie zrealizowane. Pomyliłem się jak zwykle o 100%, bo jak już coś realizują, to każdy ich pomysł przybliża nas do PRL'u a nie oddala.
alcabon / 2009-03-07 16:02
Wyjścia są dwa:
1) podnieść podatki
2) ciąć wydatki
panowie posłowie i panie posłanki czas zacisnąć pasa. Ponoć jesteście partią o liberalnym programie gospodarczym.
Elendir / 2009-03-08 07:42 / Łowca czarownic

panowie posłowie i panie posłanki czas zacisnąć pasa.

Zdaje się tylko PO popierało ten pomysł. Pozostałe partie się nie zgodziły.
taki tam / 87.205.70.* / 2009-03-08 08:25
I słusznie, bo zaciskanie pasa w wydaniu UW/PO to zawsze zaciskanie innym, aż oczy na wierzch wyłażą, a sobie poluzowywanie ile się da. Pamięta ktoś jeszcze jak słynny "ekspert" Leszek B. spec od zaciskania pasa tak sobie zaciskał w RPP, że aż Rossati protest podniósł dlaczego to zaciskanie pensji przez B. takie tajne było i on też chce mieć takie zaciskanie? (a miał i tak nieporównywalnie więcej od zwykłego obywatela).
Pamięta ktoś jeszcze, jak za słynnego "eksperta" j.w. wystarczyło być tylko cudzoziemcem, żeby w Polsce zarabiać bajońskie sumy na państwowych posadkach, co dla Polaków było niemożliwe, bo byli Polakami?
Znamy te zaciskania pasa w wydaniu UW/PO już nazbyt dobrze, żeby się na to złapać. Jak sami sobie zaczną zaciskać mocniej niż społeczeństwu, dopiero wtedy będzie można się zastanowić nad sensownością tego kroku. W żadnym wypadku wcześniej.
Elendir / 2009-03-08 08:38 / Łowca czarownic
A kto lepiej sobie zaciska pasa? Nie rozśmieszaj mnie.

A w kryzysie również partie polityczne powinny oszczędzać pieniądze budżetowe.
andowc / 83.30.69.* / 2009-03-07 14:41
Każdy "hu..." (partia), na swój "strój".

http://sempei.wrzuta.pl/audio/AsEKPJVcI5/07_zabawa_w_ciuciubabke_-_czeslaw_niemen
Gliz2 / 89.100.202.* / 2009-03-07 13:06
A może tak zamiast wprowadzania Irlandii z lat 70-ych się zacznie wprowadzać Irlandię z lat 90-ych???
Nawet w obecnej b.trudnej sytuacji gospodarczej składki emerytalne i zdrowotne/rentowe są niższe w Polsce!!! Jednocześnie świadczenia socjalne są 5-10 razy wyższe...
Polska paranoja polega na tym, że wszyscy chcą wszystko 'za darmo'. Otóż nic na świecie 'za darmo' nie ma. Jak chcecie 'darmowej' opieki medycznej itp 'przywilejów', to biedota będzię zęby w ściane wbijać, a klasę średnią będziemy liczyli na palcach lewej ręki drwala po przejściach...
W Polsce podatki są jedne z najwyższych w krajach zachodnich (pomijam Skandynawię, bo tam inne jest społeczeństwo i kultura); jedna z najgorszych biurokracji (gorzej mają tylko Włosi, Francuzi i Grecy)
a 'wolność gospodarcza' jest tylko z nazwy.
Żeby sytuacja poprawiła się diametralnie trzeba diametralnych zmian w podatkach.
1) Roczny dochód żebraczy tj.12-14tys zł nie może podlegać opodatkowaniu jakiemukolwiek. Ktoś będzie musiał pracować w Żabkach, Biedronkach i innych punktach usługowych - ulżyjmy tym ciężko pracującym i biednym ludziom.
2) Uproszczenie ulg/rozliczeń - wzorem Irlandzkim (kto nie doświadczył ten nie uwierzy): wystarczy złożyć wstosowny wniosek i urząd albo nam przydziela zwrot/ulgę albo nie (jeśli nie spełniamy warunków); znam wielu ludzi i ani razu niczego Revenue nie sprawdzało. Zaufanie do obywateli godne podziwu... A wypełnienie deklaracji PIT zajmuje 5 minut.
3) Likwidacja ZUS-u na rzecz prywatnych emerytur z gwarancją minimalnej emerytuty dla wszystkich obywateli (znowu się kłania rozwiązanie irlandzkie, ale podobnie jest w krajach skandynawskich)
4) Koniec fikcji pt 'bezpłatna słuzba zdrowia'. Czegoś takiego nie ma, nie było i nie będzie. Są prywatne ubezpieczenia zdrowotne, które kosztują tyle co składki obecnie. Tyle, że sami decydujemy czy jest no tam potrzebne czy nie i ile chcemy płacić za spokojny sen;
5) Minimalizacji sił zbrojnych do absolutnego minimum. Nikt nas nie atakuje, a jak nas ktoś nas będzie nas chciał zaatakować to najprędzej będę to przyjaciele Osamy na które wojsko się nadaje jak Kaczory i Donio na polityków.
6) Solidna kontrola finansów i całego systemu bankowego wzorem kanadyjskim. Broń boże nie słuchać takich 'specjalistów' jak Balcerowicz. Islandia słuchała, Stany słuchały - a Kanada pokazała wała i jako jeden z nielicznych krajów na kryzys leje sikiem falistym (a więc jednak było można, tylko trzeba było chcieć)
Ludzie weźcie się do roboty!!!! Koniec kretyństwa!!! Koniec AWS-ów, PISiorów i LSD itp!!!
Nie ten jest najlepszy kto obiecuje najwięcej i powtarza, że puści bogatych w skarpetkach!!!
Krzysiek84 / 2009-03-07 14:13 / Bywalec forum
Człowieku pomyśl o tym, ze dziś nawet jakby PO wprowadziło do sejmu takie ustawy to nie ma żadnych szans aby przeszły przez sejm i weto prezydenta.

1) utopia, sam pomysł jest bez sensu bo czemu ktoś kto zarabia np 14000zł rocznie ma nie płacić podatków a ten co zarabia 14001zł już ma płacić - to jest niemożliwe, nie uczciwe i nierealne (pamiętam pewien brytyjski serial, gdzie jeden polityk zaproponował, ze ludzie słabo zarabiający nie będą płacić podatków, ale za to stracą prawa wyborcze)
2) dobry pomysł, jednak takie zmiany w czasie kryzysu są trudne do przeprowadzenia - jednak warto zacząć do tego przygotowania
3) nierealne przy obecnym parlamencie i socjalistyczną (PIS i SLD) opozycją blokującą, ale sam pomysł jak najbardziej popieram
4) Jak wyżej nie ma szans aby socjaliści z PIS i SLD tego nie zablokowali, ale sam pomysł jest bardzo dobry
5) Niestety jak wyżej, pomysł idealny, ale nie ma szans na wprowadzenie póki się sejm nie zmieni (przypomnę, ze PO proponuje obniżyć finansowanie armii z około 2 do około 1,5 % PKB zmiana moim zdaniem mała,a le zawsze to krok w dobrą stronę)
6 ) trudno to skomentować to to jest całkowite zakłamanie rzeczywistości, Balcerowicz i jego plan jest stawiany za wzór przejścia systemowego, jak nie wierzysz to sobie poczytaj, szczególnie uderzające są liczy odnoście zmiany PKB, inflacji i zatrudnienia w Polsce i w innych krajach. Irlandia i USA pada, bo tam ludzie żyli na kredyt, Balcerowicz jak był prezesem NBP podwyższył stopy procentowe aby ludzie nie zapożyczali się tak strasznie co dziś się pozytywnie odbija na sytuacji Polski.
grek zorba / 2009-03-07 22:43
Balcerowicz nie dlatego podniósł stopy procentowe, bo jest dobrym wujkiem i dba o kowalskiego żę się będzie zadłużał i nie przewidział kryzysu, tylko prozaicznie chodziło o wyższą rentowność obligacji rządowych którymi trzeba sfinansować potrzeby przerośniętego budzetu państwa, a im wyższe stopy tym lepszy zwrot i więcej chętnych na te papiery. Bynajmniej nie chodziło o kowalskiego ale o potrzeby budzetowe. to kwestia zasadnicza z pozostałymi nie będę polemizował ponieważ są gołosłowne i szkoda na nie czasu i miejsca. Opisane przez GLIZ 2 zmiany są dobre ale na czasy które minęły i zostały przegapione, obecnie wpłynąć na sytuację można zdecydowanymi zasadniczymi ruchami, nie liftingiem, bo szkoda energii, przydałaby się nam polska Thatcher ,może wówczas.
gladius / 83.7.152.* / 2009-03-07 21:02
Minęło 1,5 roku.W tym czasie PO nie podjęła próby przeprowadzenia jakichkolwiek zmian.Nie wiem czy prezydent zawetuje te ustawy - na razie nie miał czego wetować!Wybacz,ale powoływanie się na hipotetyczne weto prezydenta to tylko i wyłącznie maskowanie nieudolności i braku odwagi w szeregach PO.
jhyfhg / 85.202.46.* / 2009-03-07 11:25
z tego co pamiętam to PO miało obniżać podatki, a nie zwiększać obciążenia jak to zamierza zrobić.. no trudno, przy następnych wyborach będzie trzeba zweryfikować na kogo oddać swój głos..
Polak0481 / 2009-03-07 19:36 / Bywalec forum
W następnych wyborach to Ja już wiem, tylko UPR. Reszta to gówno jady i populiści nie mający żadnych programów. Tylko pieprzą a szary człowiek jak zwykle w dupę jest bity.
Mam dość pracować na górników, rolników, nauczycieli (Ci to są wyjątkowi - 4-5 godz. roboty dziennie, i jeszcze im podwyżki daj) sam p************ ok. 15 godz. dziennie tylko nie należę do jakiś chorych związków, więc komu mam się poskarżyć.
Koniec z tym: w wyborach juz każdych UPR.
Pozdrawiam
Ruc / 83.24.34.* / 2009-03-07 10:49
To, żę PO podniesie podatki, głównie jest komentowane aby zabrać klerowi, lekarzom itp. Mój komentarz nieprzychylny PO, jak zwykle się nie ukazał ( nie pierwsza taka sytuacja). Jest tam moderator czytaj cenzor. Ale nic dziwnego onet należy do Tusk Vision Network
sceptyk / 2009-03-09 16:02 / Tysiącznik na forum
W money.pl też cenzura walczy o wolność słowa.
Tematem zakazanym na przykład jest zmiana ustawy o OFE, która wprowadza konfiskatę odłożonych oszczeności przez tzw. skarb państwa.
Kilkakrotnie zdjęto mój komentarz w tej sprawie, jako łamiący regulamin forum.
money pl. o tyle jest w swej cenzosrkiej hucpie uczciwszy, że przynajmniej podaje, że dokonał cenzorskiej ingerencji.
onet.pl jak przystało na czekistowskie korzenie, zwyczajnie niepoprawnych tekstów nie puszcza.
Wszystko rzecz jasna w ramach walki o wolność słowa.

Ale już niedługo doczekasz się, że onet i money zostaną zalane wrednymi tekstami o premieru Tusku, ponieważ dni jego premierowania są już policzone. Razwiedka ma już inną wizję podziału władzy, do której Tusk nie jest potrzebny. Zniknie w niebycie, chyba że, wzorem przystojnego Kazimierza, bzyknie gdzieś na boku w Londynie albo Pernambuco jakąś podsuniętą mu malolatę.
arch / 2009-03-07 12:07 / Tysiącznik na forum

Ale nic dziwnego onet należy do Tusk Vision Network

A ty maszeruj, maszeruj, głośno krzycz Niech żyje nam Wołodia Iljicz !

Dziś w telewizji nie wystąpi zespół Novi,
Bo cały program poświęcony TUSKOWI !.

A ty maszeruj, maszeruj, głośno krzycz Niech żyje nam Wołodia Iljicz !
sceptyk / 2009-03-09 15:54 / Tysiącznik na forum
Gdy ci się rano nie chce podnieść z łóżka dup.ska,
przypomnij sobie jak walczyła gwardia Tuska,

A ty maszeruj, maszeruj głośno krzycz:
Niech żyje nam nasz wódz Iljicz!
głośno krzycz / 79.185.227.* / 2009-03-07 16:46
Łza się w oku zakręciła. Ta piosenka, oczywiście bez bezdennego
Tuska to część mojej młodzieńczej "twórczości" ogniskowo- balangowej. Zaraz wyciągam gitarę i trochę pogram. Pozdrawiam tych co pamiętają jeszcze takie rzeczy.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy