Bessa czy korekta?

wrotka22 / 2007-08-09 17:21
Zadebiutowałam 3 mce temu na gpw. Obecna sytuacja jest dla mnie nowa i ciekawa. Chodzą pogłoski, że to juz koniec hossy i nadchodzi bessa, czy to mozliwe? Firmy podaja wyniki za 2Q część ma duże zyski wiec wydaje mi się że ktoś kto ma akcje takiej firmy może spac spokojnie bez względu na hosse czy besse, bo przecież te firmy nie znikna z rynku i nie zbankrutują?Więc czego sie bać?? Jest ktoś kto przeżył podobna sytuację lub bessę i może powiedzieć ja to wyglada. Bo jak narazie każdy nagania na spadki.
Wyświetlaj:
informatyk / 2007-08-24 00:56
to jest korekta, ale czy będzie trwała ona jeszcze dwa tygodnie, czy 3 miesiące tego nie wiadomo,
wrotka22 / 2007-08-11 20:57
Dlaczego bessa, u nas wyniki gospodarcze są dobre. W Angli wzrost PKB o ponad 2% ( poniekąd to zasługa Polaków) w innych krajach jest podobnie. W Azji olimpiada w 2008r. USA skupia sie na zaspakajaniu własnych potrzeb, więc to że mają wyniki mniejsz niz oczekiwali to przecieżnie koniec świata. Na głębszą korektę złożyły się głównie 4 rzeczy: Wyniki USA, raport francuskiego banku, sytuacja polityczna w Polsce i realizacja zysków( w czerwcu wigi biły rekordy). Takie jest moje skromne zdanie a wy jak uważacie?
__misio__ / 83.144.100.* / 2007-08-11 19:43

hossy i nadchodzi bessa, czy to mozliwe? Firmy podaja wyniki za
2Q część ma duże zyski wiec wydaje mi się że ktoś kto ma akcje takiej firmy może spac
spokojnie bez względu na hosse czy besse, bo przecież te firmy nie znikna z rynku i nie
zbankrutują?Więc czego sie bać??


Nie chcesz zarabiać na zmianie kursu? To na czym? Stopa dywidendy to marne 2,3% dla całego rynku i 3,1% dla WIG20. Przy, jak sam zauważyłeś, wysokich zyskach spółek. Co będzie jak te będą mniejsze albo spółki nie zdecydują się na wypłatę dywidendy?
welasquez / 2007-08-10 17:39
Po dzisiejszym trzęsieniu ziemi na GPW mamy odpowiedź na pytanie czego się bać?
Jeśli w portfelu gotówka - to nie ma czego a jeśli akcje to trzeba będzie odrabiać straty.
Prawnik Magdy M. / 83.14.144.* / 2007-08-10 17:53
Bessa tak wielka jak niedźwiedź brunatny!!
Miichall / 2007-08-12 13:13 / portfel
To oczywiste że korekta, powodowana sytuacją w USA.
poczatkujacy grubas / 149.254.200.* / 2007-08-25 10:28
korekta, korekta. Bessy nigdy nie bedzie przeciez to niemozliwe jak zainwestowalismy nasze je bane pieniazki. Bessa nadejdzie zaraz po naszej sprzedazy. My bedziemy wydawac szmal nad Morzem Srodziemnym a cala reszta bedzie liczyc straty...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy