Forum Polityka, aktualnościPolityka

Bez taryfy ulgowej dla PO? Nauczyciele już protestują

Bez taryfy ulgowej dla PO? Nauczyciele już protestują

Wyświetlaj:
Ela1 / 83.27.67.* / 2007-10-29 08:54
Ale podobają mi się te komentarze. Może niech nauczyciele pójdą pracować do supermarketu.... to docenią swoją pracę! I jeszcze jedno podoba mi się to co napisane zostało, że nauczyciele niestety nie uczą nasze dzieci ..... odwalają tylko te swoje 18 godzin tygodzniowo i ciągle NARZEKAJĄ jak to oni mało zarabiają. Aha, rzeczywiście odpowiedzialność za wychowanie ponoszą rodzice, ale czyś hasła szkoły nie są że szkoła uczy i wychowuje? ..... ale to było dawno temu .... teraz nauczyciele pięknie od tej odpowiedzialności umyli rączki!!
Ewa z Gdańska / 89.174.189.* / 2007-10-29 18:05
Racja racja - a do tego nadmienię, że UPRZYWILEJOWANY NAUCZYCIEL po 13 latach pracy dostaje razem z wszelkimi wymienionymi dodatkami na rękę 2.300 zł plus te wspomniane talony do supermarketów - a ile do tego mają wolnego 126 dni w roku - w porównaniu - pracuję też 13 lat i mam urlopu tylko 26 dni i 1.500 na rękę i nigdy nie dostanę dodatków i supermarketowych talonów i nie mogę jak UPRZYWILEJOWANI NAUCZYCIELE - w młodym wielu iść na wcześniejszą emeryturę

Poza tym ludzie - cóż robicie ze swoimi pociechami w czasie tych wielu tygodni wolnego gdy Wy pracujecie a LENIWI UPRZYWILEJOWANI NAUCZYCIELE się obijają - przecież to właśnie oni z naszych podatków powinni zapewnić opiekę naszym dzieciom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nau23 / 83.23.61.* / 2007-10-30 23:36
Szkoda że nie została pani nauczycielką, trzeba było się uczyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ewa z Gdańska / 83.25.92.* / 2007-11-02 20:41
Nauczycielką można w obecnych czasach zostać bez wykształcenia - bo cóż to jest licencjat ???
skończy taka licencjat i uważa, że jest super wykształcona (śmiechu warte!!!!!!!!!!!!) i takie osoby uczą nasze dzieci i jeszcze się szarogęszą ....
Ewa z Gdańska / 83.25.68.* / 2007-10-27 13:38
Bardzo jestem zbulwersowana - Te strajki nauczycieli są śmieszne.
1*
Taka Paniusia pracuje z dzieciaczkami klasa 1-3 idzie sobie na cztery godziny do szkoły, - w biurach pracuje się po 8 h
2* w domu może i sprawdza klasówki i zeszyty - ale osoby pracujące w biurach do domu również zabierają dokumenty.
3* za nadgzodziny nauczyciele dostają wypłatę i to nawet dużą - bo jest to ok 15 zł na rękę a w biurze za nadgodziny nie dostaje się zapłaty
3* Urlop - Nauczyciel ma go łącznie w całym roku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 18 TYGODNI !!!!!!!!!!!!! - co łącznie daje 4,5 miesiąca w roku - czyli 126 dni !!!!!!!!!!!!!!- w biurze czasem nawet w czasie lata nie można wykorzystać swojego własnego urlopu przynajmniej w ilości 2 tygodnie !!!!!!! a mi się należy zaledwie 26 dni !!!!!!!!!!!! i bardzo bym chciała wykorzystać wszystko ciągiem jednorazowo - nigdy jeszcze się tak nie zdarzyło - czas pójścia na urlop jest uzależniony od widzimisię prywatnego pracodawcy.
4* Nauczyciele mają premie - w innych zakładach pracy czegoś takiego nie ma
5* Nauczyciele mają 13-tki czyli dodatkowe pensje gratis dodatkowo w każdym roku - w innych zakładach pracy tego nie ma
6* Nauczyciele dostają na każde święta talony do supermarketów na duże kwoty bo jednorazowo jest to 200-300 zł - i to jest na Boże Narodzenie oraz na Wielkanoc - czyli łącznie 400-600 zł dodatkowo
7* Nauczyciele mogą 2-3 razy w czasie wszystkich lat pracy wykorzystać 100% płatne ROCZNE URLOPY na podreperowanie zdrowia - NIGDZIE W ŻADNYCH ZAKŁADZIE PRACY NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO !!!!!!!!!!!!
bardzo żadko w innych zakładach się bierze nawet zwykłe zwolnienie chorobowe chociaż jeden tydzień - bo się człowiek boi by za to nie zwolnił prywatny pracodawca - i nawet ten tydzień chorowania jest płatny tylko w 80 %
8* Nauczyciel chcąc się dokształcać - otrzymuje 50% dopłaty do studiów - w innych zakładach tego nie ma
9* Nauczyciel za każdym razem po skończeniu studiów dostaje za to podwyżkę - w innych zakładach tego nie ma
10* Cena pedagogicznych studiów wynosi za rok nauki 3.000 zł - rok studiów na ekonomicznych kierunkach kosztuje od 4.000 do 15.000 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
11* Nauczyciele wcale nie są tak dobrymi pedagogami - WIEKSZOSC Z NICH NIE POTRAFI NAUCZYC NAWET PODSTAW !!!!!!!!!!!!!!- gdyby tak było to rodzice nie musieliby wysyłać swoich dzieci co chwilę na kolejne nowe lekcje korepetycji - gdzie lekcja kosztuje ok 25 zł
12* Nauczyciele dostają bardzo dużo płacy za STAZOWE - w innych zakładach pracy tak nie ma
13* Nauczyciele dostają dodatkowe płace - dodatek funkcyjny za to że są wychowawcami klasy - w innych zakładach pracy nie ma dodatku za to że się jest kierownikiem - a też się kieruje innymi ludźmi
14* Nauczyciel mianowany ma gwarancję że go z pracy nie wyrzucą - w innych zakładach pracy nie ma się żadnej gwarancji - dziś pracujesz - jutro możesz wylecieć
15* Nauczyciele dostają bardzo dużo pieniążków za tak zwaną wysługę lat po przepracowaniu lat w zawodzie co miesiąc dostają dodatek pieniężny - w innych zakładach pracy tego nie ma

Bardzo chętnie bym się na rok zamieniła z taką paniusią - dostała by ataku serca po tygodniu pracy na moim stanowisku - bo jest to bardzo wyczerpująca i nerwowa praca - na stanowisku KIEROWNICZYM za 1.500 zł na rękę bez żadnych dodatkowych GRATISÓW po 3 skończonych kierunkach studiów z 13-to letnim stażem pracy

Sami widzicie ludzie jak to wygląda czarno na białym
Spid / 150.254.136.* / 2007-10-30 00:38
Ja osobiscie rozumiem ten prostest. niedawno sie dowiedzialem ze srednia placa nauczycieli to bujda. W moim wojewodztwie nauczyciel ze wszystkimi awansami dostaje 2.100 Brutto ale na reke jest to uwaga: 1397zl (to wyciag z konta mamy)... gdzie ta reszta ? te 2 tys to by bylo w sam raz moim zdaniem ale na czysto...
jolcia10856 / 80.50.242.* / 2007-10-29 09:44
brawo ludzie powinni wiedzieć ile zarabia nauczyciel jasno na przykład w programie letewizyjnym Superwizjer
KoP / 2007-10-27 17:33 / Bywalec forum
to wiemy, to święte słowa, ale nasza rządząca brać daje im d..py w obawie przed manifestacjami i strajkami. Nauczycieli mozna porownać tylko z hołotą górniczą czy kolejarską, która wywierając naciski sięga do naszych kieszeni.
gugiii / 83.5.53.* / 2007-10-27 14:37
NARESZCIE OSOBA KTóRA LOGICZNIE PISZE!!!!!!
POPIERAM NA CAłEJ LINII TE SłOWA!!!!
13 / 79.187.35.* / 2007-10-26 08:46
te wszystkie wywody nt. nauczycieli w waszych wypowiedziach to śmiech. spróbuj jeden z drugim zostać tym nauczycielem bo obwarowań jest dużo, potem zainteresuj się jego ocenami i zachowaniem na ulicy. Tak ten co cię obraził, opluł albo kopnął też ma rodziców takich jakim ty jesteś więc od dziś wejdź do domu i sprawdź czy lekcje zrobione. Zainteresuj się co twoje dziecko robi po szkole bo może stoi z papierosem i rzuca klątwami na przechodniów tak jak ten co cię opluł i nie wymagaj cudów od nauczycieli bo jak chodziłeś do szkoły to nie jeden raz po łapach dostałeś linijką co teraz jest zabronione a małych sku...nów nie brakuje w szkole. Ja nie jestem nauczycielem ale widzę co się tam dzieje a rząd obiecał że pewne grupy będą zarabiać dobrze więc jeżeli odbiera im się to co dostali wcześniej to chyba coś nie tak a nawiasem mówiąc twojej grupy Tusk nie wymienił w swoim planie więc jesteś mało potrzebny i uważaj w pracy bo szef może cię wyrzucić a do emigracji nie nadajesz się bo szkół ci brak. Swoją drogą na przystąpienie do UE głosowałeś więc nie miej pretensji bo na zachodzie pracuje się 8 godzin plus po godzinach za ustaloną pensje a jak nie to jazda.
xy / 83.27.67.* / 2007-10-29 10:03
Człowieku co ma piernik do wiatraka? Co mają podwyżki nauczycieli do wychowania dzieci przez rodziców? Nauczyciele i tak nie wychowują dzieci juz dawno temu umyli od tego rączki. Chodzi w tym że pracują tylko 18 godzin tygodniowo a zarabiają jakby pracowali na cały etat. Do domu owszem biorą pracę, ale przecież można im zrobić żeby pracowali 8 godzin dziennie, 4 godziny przeznaczyli na nauke dzieci, a resztę czasu w szkole mieliby na sprawdzanie zeszytów, sprawdzianów, koła wyrównawcze itp. Każdy zostaje nauczycielem z wyboru nikt go do tego nie przymusza, więc lepiej niech wezmą się uczciwie za swoją pracę i zaczną uczyć dzieci żeby nie musiały brać dodatkowych koprepetycji.
guggiii / 83.5.53.* / 2007-10-27 10:18
Spoko zgadam się z tym, że młodzież dziś robi co im się żywnie podoba i na pewno jest to wina rodziców, ale kiedyś także była trudna młodzież i dzieci, tylko respekt był większy dla nauczyciela i każdy jakoś bał się ich. Jest to wina naszej gospodarki każdy podąża za pieniądzem i robi wszystko aby mieć te pare marnych groszy, niestety za ciężką pracę.
No a co do nauczycieli to oni zawsze mieli płace na mniej więcej na takim poziomie i nie narzekał, że im mało, jak widzą, że inni zaczynają strajkować to oni też - jak PAPUGI!!\
Tylko wk.... mnie to, że niech sobie każdy uświadomi , że oni pracują mniej godzin niż wynosi pełny etat, a są zatrudnieni na cały, to gdzie rozum!!!!!!! Proszę napiszcie gdzie można zatrudnić się na niepełny etat i zarabiać 1500 zł???? to zaraz tam się przenoszę!!!!!
No już nie wspomnę o tym, że rozumu to też oni za grosz nie mają, rząd nie ustalony a oni już strajkują, to mają być osoby wykształcone, chyba za masło mają dyplomy i zero logicznego myślenia!!!!
Jan3 / 217.153.161.* / 2007-10-26 08:02
Nauczyciele zawsze byli pokrzywdzeni. Mieli i mają niższe płace niż im się należy. Wiem coś o tym, mój ojciec i matka byli nauczycielami. Mają rację, że domagają się swojego. Jak chcemy mieć dobrych nauczycieli, musimy im płacić. Bo jaka płaca, taka praca. Mówi przysłowie.
jolcia10856 / 80.50.242.* / 2007-10-29 09:45
nauczyciele to zawsdze mieli dobrze. Kiedyś pracowali dłużej. A teraz to eldorado.
monka / 83.5.34.* / 2007-10-25 18:37
Pajace jedne!!!! Podwyżki ??!!!ZA CO za 18 godzin tygodniowo?? Człowiek tu z.....a od rana do wieczora i haruje jak wół za marne grosze, a oni chcą podwyżki, wielka mi budżetówka!!!! Płatne wakacje, chorobowe, jakiś durny urlop zdrowotny!! Tym zawsze mało!!! już nie dodam, że pracują w kilku szkołach na raz, korepetycje itp.na pewno nie mają mało!!!
Z nimi to jak z lekarzami - wiecznie narzekają, że mają mało i są biedni, a lekarza to ja biednego nie znam!!!
Ivv / 84.10.130.* / 2007-10-26 18:18
A sprawdzanie klasówek i wypracowań w domu? Przecież to nadgodziny niepłatne zupełnie. A użeranie się z chamstwem uczniów? Jak tak dobrze w szkole, to idź i ucz, a dowiesz się, że nie na darmo przeklinają: Obyś cudze dzieci uczył. I to dzieci, które podjeżdżają samochodami swoimi lub podwiezione przez rodziców, a nauczyciel, którego mają szanować zasuwa piechotą od autobusu.
guggiii / 83.5.53.* / 2007-10-27 10:27
Jak jesteś wykształcony to szukaj innej pracy i nie będziesz się "użerać" no ale chyba komuś się nie chce i idzie na łatwiznę, albo jesteś życiową niedorajdą, że nie możesz sobie z tym poradzić to idź do psychologa!! Bo widzę, że jest chyba nauczycielem, a auto zawsze można wziąć na kredyt - to jest jedna opcja, druga ta bardziej realna to znajdź sobie faceta, bo chyba jesteś starą panną i co się dziwić-zmierzła, pesymistka z konserwatywnymi poglądami na życie i świat, taka rada jak nie możesz sobie poradzić z uczniami bądź dla nich nauczycielem - kolegą, a na pewno zmienią się Twoje relacje z nimi - "jak wchodzisz między wrony ...... itd"
Widać, że komuś brak psychologiczno - pedagogicznego podejścia do ludzi!!!!
z cep tyk / 83.22.0.* / 2007-10-25 19:27
Nie haruj chłopie, choć do szkoły uczyć, a jak się rozkilkorisz, to i w kilku naraz pouczysz. Ale może być, że Jaś pojętny był tylko nauczycieli miał kiepskich
profesor / 83.26.146.* / 2007-10-25 19:26
Popracuj jako nauczyciel, to pogadamy
Re: Bez taryfy ulgowej dla PO? Nauczyciele już protestują [0]
Pajace jedne!!!! Podwyżki ??!!!ZA CO za 18 godzin tygodniowo??
Człowiek tu z.....a od rana do wieczora i haruje jak wół za
marne grosze, a oni chcą podwyżki, wielka mi budżetówka!!!!
Płatne wakacje, chorobowe, jakiś durny urlop zdrowotny!! Tym
zawsze mało!!! już nie dodam, że pracują w kilku szkołach na
raz, korepetycje itp.na pewno nie mają mało!!!
Z nimi to jak z lekarzami - wiecznie narzekają, że mają mało i
skomentuj
są biedni, a lekarza to ja biednego nie znam!!!
monka / 83.5.34.* / 2007-10-26 00:49
Ci co uczą w szkołach podstawowych to za co mają mieć podwyżki za tą ich marną wiedzę!!!!! Albo w gimnazjach?!!!
Gdzie nawet sobie rady nie mogą dać z uczniami!! A nie później afery, że jakiś uczeń kubeł na głowę wsadził!
Bez komentarza!!!
A co do ich pracy to nikt im tego nie narzucał sami dobrze wiedzieli na co się godzą idąc uczyć do szkoły!!
Widocznie była to ich jedyna deska ratunku na pracę!!
Bo mało który nauczyciel to taki z "powołania"!!!!
tompot / 2007-10-25 17:15 / portfel / Bywalec forum
Co jak co, ale nauczycieli to mi nie żal. Dwa m-ce wolnego, święta nie święta, średnio 6 h pracy dziennie (tylko nie plećcie o tym poprawianiu klasówek bo w innych zawodach też się zabiera papiery do domu), wcześniejsze emerytury itp. Pielęgniarki popieram jak najbardziej, ale nauczycielom figę z makiem, jest wiele zawodów z budżetówki gdzie gorzej płacą.
Ivv / 84.10.130.* / 2007-10-26 18:33
No to idź pracować w szkole,a dowiesz się co znaczy brak czasu nawet w weekendy, bo oprócz sprawdzania prac, które robi się najczęsciej w weekendy właśnie, musisz codziennie w domu odrobić pracę domową i przygotować się do poprowadzenia lekcji dla kilku klas. Potem jest już czas, aby kłaść się spać. Ty jak wrócisz do domu z roboty, to już nie pracujesz zawodowo, a nauczyciel cały czas. Wiem, co mówię, bo dwa lata pracowałam jako nauczycielka w szkołach średnich. Teraz już prawie 10 lat pracuję w firmach prywatnych i to w najróżniejszych zawodach: telemarketerka, handlowiec, korektorka i redaktorka, asystentka i sekretarka w jednym, i powiem wam, że zawód nauczyciela jest bezapelacyjnie najgorszy z nich. Za skarby świata nie chciałabym wrócić do tej katorżniczej pracy, która odbierała mi sens i radość życia.
gugiii / 83.5.40.* / 2007-10-30 09:13
Kop masz rację ktoś tu był marnym nauczycielem:)))) jakąś zakałą w kadrze nauczycielskiej i teraz ma kompleksy:))) jak większość nauczycieli sami nie mogą się w końcu nauczyć czegoś co wałkują dzień w dzień a wymagają od rządu podwyżek za co!!!! jak się nie podoba to wypad!! jaka praca taka płaca, a jak chcą więcej to niech idą na uczelnie uczyć tylko kto by takich tam chciał!!! PATOLOGIA!!!
KoP / 2007-10-27 17:42 / Bywalec forum
to rzeczywiście musialaś być marną nauczycielką. Ciekawe czego uczyłaś , skoro co roku, do tych samych lekcji musiałaś się od nowa przygotowywać? Matematyka, fizyka czy historia nie zmienia sie od lat, więc nie przesadzaj.
Elendir / 2007-10-25 14:18 / Łowca czarownic
Jak szczególnie nie strajkowali za rządów PiS to mogliby poczekać do uformowania się rządu i jego pierwszych pomysłów.

A tak przypomina się powiedzonko: "dać kurze grzędę..."
edit / 83.5.34.* / 2007-10-26 00:57
Czekajcie jeszcze troszkę a po kolei zaczną strajkować z budżetówki, lekarze, urzędasy, policja, górnicy, i na nowo zacznie się !!!no a później podwyżki!!
Ciekawe kto podwyższy pensje tym którzy nie mają szczęścia pracować państwowo????
Cały etacik 8godzin(tylko na papierze, bo faktycznie pracuje o wiele więcej) i marne 936 brutto, a taki nauczyciel ma ok.18 godzinek tygodniowo-laga jak...... i jeszcze narzeka, nie mówią już o nadgodzinach wypłaconych, i całej reszcie przywilejów!!! Takim to zawsze mało, a ten co u prywatnego pracuje to jak się coś nie podoba to wypad!!! "Mało takich na twoje miejsce?"
marek 19.53 / 83.24.51.* / 2007-10-25 19:58
A na co mają czekać. Czyż PO nie popierała strajków lekarzy, pielęgniarek, protestów nauczycieli. Czyż nie obiecywała podwyżek w budżetówce, cudu.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-25 20:10
Skleroza nie boli, ale się trzeba nachodzić - to takie przysłowie, w pańskim przypadku może być aktualne.
PO popierała strajki lekarzy, pielęgniarek ale po DWÓCH LATACH RZĄDÓW pisu, a nie przed ich objęciem.

Panu proponuję Bilobil w podwójnej dawce, na pewno nie zaszkodzi, a jest szansa na poprawę. :):):)
marek 19.53 / 83.24.51.* / 2007-10-25 23:58
Słusznie pan to wywiódł. Popierała w czasie rządów PiS - nie spodziewając się, że szykuje pasztet dla siebie.
Przecież sytuacja strajkujących nie poprawiła się z powodu zmiany rządu. W ten sposób mogą czekać w nieskończoność - przecież PO padnie najdalej za dwa lata.
PO naobiecywało złote góry i teraz niektórzy będą się tego twardo domagali. Jeżeli PO popierało miesiąc temu i teraz ma waaadzę, to powinna swoje poparcie zrealizować. Natychmiast.

Ja też domagam się od nowego roku autostrady i dojazdu do Warszawy w kwadrans a nie 1,5 godziny (Pałac Kultury widzę przez okno), dojazdu do gminy w 5 minut a nie pół godziny (5 km), liniowego 15% (idiotyzm, ale dla mnie korzystny), zniesienia belkowego (kolejny idiotyzm, ale ja zyskam), taniego mieszkania (HGW to obiecała rok temu).

Czemu mam czekać na obietnice 2 lata, skoro cały czas słyszałem, że tylko zły rząd każe tak długo czekać, że dobr sPOwoduje zmiany natychmiastowe. Dla wszystkich.

A przy okazji proponuję poczytać jak PO wycofuje się z obietnic o reformie http://www.rp.pl/artykul/64395.html wypowiedzi a nie komentarze.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-26 00:35
".....Przecież sytuacja strajkujących nie poprawiła się z powodu zmiany rządu. ..."

Proponuję zwiększyć dawkę Biliobilu jeszcze o połowę. Nie przypuszczałem że Pański przypadek jest tak ciężki.
Do Pańskiej informacji podaję, że na dzień dzisiejszy JESZCZE NIE BYŁO ZMIANY RZĄDU. Cała reszta misternej (z głupimi argumentami - wstyd) wypowiedzi opartej o błędne założenie wstępne, nadaje się do kosza.

Ale właściwie po co ja to piszę, jak jutro już sobie Pan o tym zapomni.
A może to stwardnienie rozsiane??
dorobypropagandaPO / 83.24.235.* / 2007-10-25 17:07
i nie pochyli się nad formowaniem i pozostanie teraz, po uformowaniu formacji, przekonać owych nauczycieli, że zapowiedzi RADYKALNYCH podwyżek w budżetówce były podyktowane wyłącznie względami kampanii wyborczej.
Elendir / 2007-10-25 19:02 / Łowca czarownic
Przeczytaj program PO co było proponowane dla nauczycieli i w czym PO widzi dla nich możliwość podwyżek. Sądzę że od nauczycieli jako od grupy społecznej należy oczekiwać, że się z nim zapoznali.
marek 19.53 / 83.24.51.* / 2007-10-26 00:06
Kampania wyborcza, deklaracje, obietnice są po to by nie było konieczne studiowanie mętnego, ogólnikowego programu partii. To kwintesencja. Wyborcy nie studiują programów lecz słuchają deklaracji polityków, oglądają spoty, debaty.
Czy sugeruje Pan, że PO oszukała społeczeństwo i teraz zasłania się programem innym niż deklaracje z kampanii.
Elendir / 2007-10-26 08:06 / Łowca czarownic

Wyborcy nie studiują programów lecz słuchają deklaracji polityków, oglądają spoty, debaty.

Może Ty należysz do tych "nieczytatych" wyborców, ja nie.

2 zdania ze spota raczej nie wyjaśni takiego drobnego szczegółu "w jaki sposób". A jeśli chodzi o nauczycieli to nawet miałem dyskusję z jednym z Twojego obozu. I jak się zajrzało do programu PO to całkiem konkretnie było napisane co zostanie zrobione.

A już na pewno nigdzie nie było powiedziane, że PO spowoduje, że nauczyciele zaczną więcej zarabiać nim poprzedni rząd złoży dymisję.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-26 00:43
Słuszny wywód, z 2005 roku zapamiętałem - 3 000 000 mieszkań, pustą lodówkę, podwyżki dla nauczycieli (chichot - po dwóch latach rządów, pis nauczyciele w przygotowanym projekcie budżetu (oczywiście przez pis) na 2008 dostali OBNIŻKĘ podstawy ha,ha,ha), i kota Sylwestra.

Z tej "kwintesencji" pisowi najlepiej wyszedł kot Sylwester - walnął na pysk, tak jak jego "nieśmiertelni" stwórcy.
J24 / 157.25.157.* / 2007-10-25 13:31
...premierem jest J.Kaczyński? Czego oni uczą dzieci?
nabarykadynauczyciele / 83.24.235.* / 2007-10-25 17:09
za dużo widać oglądają WSI-24, a tam wionie teraz wyłącznie optymizmem, stąd zapewne i im się udzielił.
MN2 / 2007-10-25 13:18 / Bywalec forum
Zlikwidować Kartę Nauczyciela i połowę MEN, a pieniędzy będzie aż nadto.
jolcia10856 / 80.50.242.* / 2007-10-29 09:54
karta Nauczyciela to przeżytek w dzisiejszych czasach. Same prawa bez nikłych obowiązków.
Za dużo kosztyuje nauczyciel jak i tak trzeba wysłać dziecko na korepetycje za minimum 25 P_pLN /godz bo nauczyciel nie ma czasu przerobić programu. Potem piszą ,źe matura z angielskiego wypadła dobrze. Ludzie to dzięki korepetycja i pieniądzą rodziców.
MKKK / 83.18.43.* / 2007-10-25 14:00
Zgadzam się w zupełnosci. Do tego zlikwidować kuratoria i fundusze!!
likwidować! / 83.24.235.* / 2007-10-25 17:11
następnie całe MEN, później cały gabinet Tuska - ku chwale ojczyzny oczywiście.
Obserwator! / 89.76.187.* / 2007-10-25 17:01
Można też zaoszczędzić na likwidacji urzędu woźnego.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-25 14:14
Zlikwidowac szkoly. Dzieci sie uciesza i beda zyly bez stresu.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-25 13:12
Sprywatyzować, zliberalizowac i zapomniec.
pozostaniePOiPSL / 83.24.235.* / 2007-10-25 17:13
resztę zamknąć, rozstrzelać lub ewentualnie zaproponować wycieczkę w okolicę koła podbiegunowego.
Klops / 83.26.195.* / 2007-10-25 12:41
Jeszcze rządzi premier Kaczyński a wystawianie żądań do "premiera" Tuska jest tak na miejscu jak stawianie bożonarodzeniowej dekoracji w sklepie przed Wszystkimi Świętymi.
Znam pogróżkę "Obyś cudze dzieci uczył", ale czy sami nauczyciele też nie zapracowali na swoją obecną pozycję zarówno społeczną jak i finansową??? Czy aby na pewno jest odpowiedzialni za dewaluację zawodu nauczyciel???
moheros bveretos / 79.187.37.* / 2007-10-25 12:48
przecież Budżet na 2008 będzie wstawiał do Sejmu Tusek twój, co sie goraczkujesz. Przez 2 lata Gabinet Cieni pracował nad koncepcją, sa chłopaki przygotowane. A Walcowa niech się już podda ze stadionem narodowym bo bedzie wielki blamaż.
Klops / 83.26.195.* / 2007-10-25 14:24
Szkoda gadać hopie i tak nikomu to nie wyjdzie na dobre jedynie teraz co mamy to wielką awanturę i podsłuchy. Żaden z polityków nie chce brać odpowiedzialności za słowa i nie robi nic by to zmienić. A w społeczeństwie kolejny podział byli biedni i bogaci, wykształciuchy i (chyba) tępuchy teraz są staruchy i młodzieniaszki. A władza sobie kieszenie nabija nabijając się z nas szaraczków siejąc zamęt w naszych szeregach i naszych głowach. Politycy śmieją się w kułak patrząc na swoich wyborców jak na stado królików które w walkach o prymat wygryza sobie jaja by godnie żyć. Nauczmy się szanować siebie samych a później będzie już tylko łatwiej.
!! / 83.5.136.* / 2007-10-25 14:02
Bo będzie wielki blamaż - Prezydenta!
będzieefektywniej / 83.24.235.* / 2007-10-25 17:15
już POrąbańcu bieżesz się za Prezydenta, poczekaj na nowy rząd, on zacznie pierwszy i przy pomocy WSI-24.
fetysz / 79.187.37.* / 2007-10-25 12:41
kolejarze też walczcie o swoje z Tuskiem, niech poczuje bohater na własnej skórze jak sie rządzi pod presją strajów!
Obiecał budżetówce publicznie radykalne podwyzki, niech daje, skończyło sie sejmowe gadulstwo Gabinecie Cieni. Jak go dociśniecie drzwiami to wymieknie, Straqż pożarna, pielęgniarki niech sie tez domagają od liberałów kasy. Dość obiecanek Tusku !
raqq / 2007-10-25 13:44 / Bywalec forum
A co kolejrze maja do budżetówki?
marek 19.53 / 83.24.51.* / 2007-10-25 20:06
Niewiele, kasę. Tusk obiecał oddłużenie PKP.
Kero niezwerbowany / 83.238.146.* / 2007-10-25 12:31
Największe nygusy w kraju jak zawsze na przedzie żądań.
A dać właściwą naukę dzieciom nie za bardzo potrafią.
Zredukować o 30% liczbę nauczycieli, zatrudnić pozostałych w końcu na PEŁEN etat i zarobią więcej.
sztywniak / 79.187.37.* / 2007-10-25 12:46
ty ze strazy przybocznej wielkiego reformatora ?
Hasłem Radykalnej podwyążki zyskał setki tysięcy głosów wiecej, niech teraz pokaże że jego gadanie jest cokolwiek warte. Radykalne to nie jakies tam 30 procent od kaczorów które dostała śłużba zdrowia, przynajmniej 50 procent a specjalisci 8 000 zł pamietasz Tusku ?!
Jak długo Chlebowski wytrzyma w MF kogo macie tam na ławce rezerwowej, podobno bardzo długa , to sie okaże.
marek 19.53 / 83.24.51.* / 2007-10-25 20:08
Do MF brak chętnych. Podobno będzie łapanka.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-26 00:50
Ależ pan świetnie poinformowany. Musi pan gdzieś tam stanąć niedaleko, może się uda.
Skolosh / 83.18.17.* / 2007-10-25 12:45
Mało wiesz o pracy nauczyciela. Albo kilka razy nie zdałeś w podstawówce i się wyżywasz.
Handel wyrokami / 83.21.83.* / 2007-10-25 12:29
Niedługo nauczycile bedą średnio zarabiac po 14 500 złotych.
Tak obiecał Wielki Przyjaciel sfery budżetowej , cudotwórca, premier Donek !
Obserwator! / 89.76.187.* / 2007-10-25 17:07
Podobno weteryniarze i rakarze ostrzą strajkowe kosy. Ratuj sie kto może.
beretos&moheros / 79.187.37.* / 2007-10-25 12:52
i dobrze skoro tusk mógł nic nie robiąc przez 2 lata wyjąc z budżetu w formie poborów parlamentqarnych prawie 450 000 zł to co chcesz od nauczyciela. Masz dzieci ? Wedlug ciebie leser sejmowy może brac 15 razy więcej od nauczyciela. Oni nie mają swoich fundacji i nie mają jak ich doprowadzić do bankructwa.
refren / 79.187.37.* / 2007-10-25 12:09
co z Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, co ze szpiatalami gdzie przekazywaliśmy nasze dary serc, prywatyzacja już wystatowała. To co dary serc naszych pójda do kolesi PO+LiD razem ze sprywatyzowanym szpitalem po wartości księgowej (po umorzeniach amortyzacyjnych) a nie rynkowej. To komu dawaliśmy ten sprzet ?
Jak się liberały co cos społczengo biora zawsze to spier..........dolą
raqq / 2007-10-25 13:47 / Bywalec forum
Niewiedza nie boli. Szpitale tylko korzystają ze sprzętu WOŚP. Sprzęt nie jest ich własnością dlatego nie mogą go zabrać komornicy szalejący w szpitalach za poprzednich rządów.
ożeszty / 83.24.61.* / 2007-10-25 12:25
Ministrowi Lipcowi i całej reszcie też tak podziękuj cymbale
gcgcf / 217.74.68.* / 2007-10-25 12:21
Zdecyduj sie... dales, czy nie dales pisiorku maly ? Nikt cie do dawania nie zmuszal, a jak dales, to juz nie twoje, wiec nie ujadaj...

***

Sprywatyzowac wszystko, dosc juz niczyich rzeczy... niczyje, znaczy mozna oszukiwac i niszczyc... W sprywatyzowanych szpitalach w koncu skonczy sie temat ordynatorow, ktorzy na publicznym sprzecie prowadzili prywatne praktyki...
marek 19.53 / 83.24.51.* / 2007-10-25 20:14

W sprywatyzowanych
szpitalach w koncu skonczy sie temat ordynatorow, ktorzy na
publicznym sprzecie prowadzili prywatne praktyki...

Naprawdę tak robili ??? Nie wierzę. I łapówki brali ??? Niemożliwe.

Wykształceni specjaliści, elektorat PO tak brzydko się zachowywał?? To jakieś bajki opowiadane przez CBA.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-26 00:49
I tu by się pewnie Pan baaaardzo zdziwił. A wiem coś na ten temat z autopsji.

Jeśli chodzi o środowisko lekarskie, to ok 80% tego środowiska z PAŃSTWOWYCH placówek popiera PIS. NAtomiast dokładnie odwrotna tendencja jest wśród lekarzy prowadzących prywatne praktyki.
Dlaczego tak jest, chyba nie muszę tłumaczyć, ale jeśli będzie trzeba...........
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-25 14:19
Ty to chyba jeszcze w PRL-u zyjesz. To wtedy wszystko co panstwowe bylo niczyje.
Dzsiaj panstwowe to nasze i ja sie nie zgadzam na rozdawanie mojego.
Jak prywaciarz chce miec szpital to niech za niego zaplaci po cenie rynkowej.
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-10-25 12:17
Jak się ma prywatyzacja szpitali do nauczycieli? Pomyliły Ci się wątki.
Odnośnie szpitali - pomijając Twoje inwektywy - PO nie sprywatyzowało jeszcze żadnego szpitala. Jeszcze nie objęło władzy! A większość szpitali jest już prywatna. To jest dopiero cud, ale Kaczyńskiego...
Bonhart / 213.195.151.* / 2007-10-25 13:37
LUDZIE !! Czy wam placa za te komentarze czy gratis jest? jak komentujecie artykul to chociaz jakies kokrety, fakty, a nie czcze gadanie, ktore nic nie wnosi , zygac sie che czytajac w kolko to samo.
Ps. Nowa plyta Metalliki to komercha

Najnowsze wpisy