Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bez zachęt Polacy nie wykupią prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

Bez zachęt Polacy nie wykupią prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

Wyświetlaj:
lek.med / 153.19.191.* / 2010-09-28 10:24
Sprawa prywatnych paraubezpieczeń jest dla mnie osobiście o tyle intrygująca, że aż nie moge doczekać sie oficjalnego przedstawienia tych ministerialnych pomyslow. Ciekawe jak ministerstwo chce pogodzic wykonywanie pracy przez personel w ramach publicznej i prywatnej sluzby zdrowia, skoro juz dzisiaj wiadomo ze niedobor lekarzy w polsce jest kolosalny. i gdyby nie te slynne " 8 etatow" , co jakos caly ten burdel trzyma w ryzach, to ta tzw. sluzba zdrowia poszlaby w nicość z wielkim dymem. Juz dzisiaj dzwonia z roznych mniejszych miejscowosci i blagaja o wziecie paru godzin, bo nie wyrabiaja- i to za kazde pieniadze!!! ja natomiast odpowiadam, ze doba ma niestety tylko 24 godziny.
Elektro Devil / 2010-09-28 13:25 / Tysiącznik na forum
w Prywatnej Służbie zdrowia pracowałby na jednym góra dwóch etatach porządnie.
A nie udawał, że pracuje na 8....
@@@ / 87.207.29.* / 2010-09-28 10:53
Sadzisz ze lekarz pracujacy na 8 etatach przyjmie wiecej pacjentow niz ten sam pracujacy w jednym miejscu z nadgodzinami?
Czy on miedzy tymi etatami porusza sie za pomoca teleportacji zeby czas przejazdow nie odejmowal sie od czasu przyjmowania pacjentow lub leczenia? :)
Pilsener / 2010-09-27 21:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wyobraźcie sobie, że mamy państwowe sklepy gdzie wszystko jest za darmo! Ponieważ jest za darmo to każdy bierze co chce, choć tego nie potrzebuje - zatem podaż nie nadąża za popytem i pojawia się potrzeba reglamentacji a za tym idzie rozwój biurokracji, korupcji i nadużyć. Przewagę w społeczeństwie zyskują nie pracujący, lecz stojący w różnych kolejkach i dysponujący dużą ilością wolnego czasu co zniechęca do jakiejkolwiek pracy.

ŻADEN kraj oparty o publiczną własność nie odniósł sukcesu gospodarczego i polska (gdzie połowa gospodarki jest w rękach partii) też go nie odniesie. Publiczna służba zdrowia to mitomania, podobnie jak publiczne sklepy czy fabryki.

Niestety prawie każdy popiera społeczną własność środków produkcji, bo socjalizm jest jak lotto: każdy ma nadzieję, że dołączy do wąskiego grona uprzywilejowanych, na które to zacne grono reszta społeczeństwa tyra.
zdse / 188.147.101.* / 2010-09-28 06:16
Czy szanowny obywatel wie na czym polega gospodarka rynkowa ? Ja to wyjaśnię. Na byle jakości, utrzymaniu cen na wysokim poziomie przy jak najmniejszej produkcji i robi sie to celowo aby nie dopuścić do spadku cen które są rodem z piekła Dlatego są pełne półki w sklepach bo do konsumpcji dopuszczona jest jak najmniejsza liczba ludzi a producent dzieki wyśrubowanym cenom dochody zachowuje na odpowiednim poziomie.
Pilsener / 2010-09-28 08:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To na Kubę lub do Korei Północnej jedź :)
Floyd / 2010-09-28 15:26 / Tysiącznik na forum
Takich jak ty też wysyłano na wczasy, ale w trochę chłodniejsze klimaty. Uważaj żeby historia się nie powtórzyła gdy tacy jak ty będą za bardzo pazerni.
Ryszard W / 188.146.169.* / 2010-09-27 22:10
Pilsener , naiwna wiara w rynek jako kreatora, tak silnie regulowanego przez panstwo obaszaru jakim jesy ochrona zdrowia graniczy w Polsce nie z naiwnościa ale. głupotą.W W. Brytanii , Niemczech ,Francji około 10-15 % szpitali jest prywatn ,a reszta publiczna.- Polska choroba to naiwnośc, dezintegracja, brak informacji i wszystko ogarniająca tajemnica rodząca mity. Nauczcie się zarządzania i zmiencie kulture społeczna a dopierfo pozniej reformujcie.
Pilsener / 2010-09-28 08:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co mnie obchodzi jak jest w innych krajach? Dlaczego polska ma być śmietnikiem, gdzie znajdziesz wszystkie kosztowne i niesprawdzone rozwiązania? Może jak Ci dowalą od 2011 i 2012 wzrost podatku nazywanego "składką" zdrowotną o kolejnych parę procent a w kolejkach do lekarza postoisz 5 lat to zmienisz zdanie.
"Polska choroba to naiwnośc" - z tym akurat się zgadzam, każdy naiwnie wierzy, że lekarz jest za darmo, tymczasem wszyscy płacą wysokie podatki a do lekarza dostają się po znajomości, po wręczeniu łapówki lub bogacze pójdą sobie prywatnie. A cała reszta niech płaci i stoi w kolejkach.
Elektro Devil / 2010-09-28 10:08 / Tysiącznik na forum
Najbardziej piszczą ci, którzy korzystają na obecnych nieprawidłowościach. Lekarze zatrudnieni na 5ciu etatach a naprawdę siedzący w prywatnej praktyce oraz ludzie którym jakby co za łapówkę dostaną więcej od innych.

Jeśli Służba Zdrowia ma nie działać na zasadach wolnego rynku to niech lekarze leczą z dobroci serca... Ludzie ciągle wierzą w socjalistyczne absurdy
pan władek / 89.231.116.* / 2010-09-27 21:46
jeśli dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne będą działały tak ,jak AC, to ja dziękuję. Lepiej będzie płacić zywą gotówka za każdy zabieg.
residua / 77.112.35.* / 2010-09-27 20:38
Wystarczy umożliwić szpitalom świadczenie usług medycznych prywatnie / odpłatnie, a zniknie ich zadłużenie oraz kolejki do specjalistów. Do tego należałoby wprowadzić ulgę, dzięki której koszty leczenia prywatnego na podstawie wystawionej przez lekarza / szpital faktury VAT można by odliczyć sobie od podatku / podstawy opodatkowania itp. i problem służby zdrowia w Polsce zostałby rozwiązany...
xxzzcc / 188.147.146.* / 2010-09-27 20:15
Właśnie dotarła do mnie informacja że Polska jest jedynym krajem gdzie służba zdrowia utrzymywana jest ze składek zdrowotnych. Inne państwa dokładają ze swoich budżetów nawet 70%. Tymczasem rząd PO idzie jeszcze dalej i proponuje dodatkowe dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne. Czy zatem rząd Tuska idzie dalej w zacofanie w stosunku do Europy. Gdy widzę że wójt czy burmistrz a nawet prezydent miasta mają dochody na poziomie przekraczającym 10 000 złotych to krew człowieka zalewa. Tymczasem brakuje pieniędzy na usługi zdrowotne. Nie wspomnę na jakim poziomie są zarobki innych samorządowców bo i do takich informacji dotarłem.
jotka1 / 78.31.91.* / 2010-09-28 09:14
Jak inne rządy dopłacają 70 % to znaczy, że te 70 % ściągnęły w formie jakiś podatków od społeczeństwa. Tak mi się przynajmniej wydaje...
Ryszard W / 188.146.169.* / 2010-09-27 22:13
xxzzcc, masz racje ale zdradziłes sie ze jestes niezamożny. Dlaczego? No , cóż uwazasza ze pensja 10 tys jest duża ? Naiwnosc.!!
xxzzcc / 188.147.101.* / 2010-09-28 05:59
Na razie na brak kasy nie narzekam. Wystarczy mi to co mam. Jeżeli jestem nie zamożny to przez takich złodziei jacy zostali wymienieni wcześniej. Jeśli o to chodzi to powinna być gradacja zarobków. Zarobki powinny być dostosowane stosowne do wielkości zarządzanego obszaru.
Nie do pomyślenia jest aby zarobki wójta, burmistrza, prezydenta miasta dorównywały zarobkom ministra czy premiera gdzie obszar zarzadzania jest nie porównywalny,
residua / 77.112.35.* / 2010-09-27 20:41
Poproszę o link do źródeł z informacją o tym, że "inne państwa dokładają ze swoich budżetów nawet 70%", śmiem twierdzić, że to stwierdzenie to totalna bzdura...
xxzzcc / 188.147.101.* / 2010-09-28 06:23
Bodajże w niedzielę w telewizji tajemnicę tę zdradził jeden z czołowych ekonomistów który dotąd w tym temacie milczał. Niestety jego nazwiska nie pamiętam.
jakub2 / 87.96.0.* / 2010-09-27 19:41
niech rządzący zapacą składkę w wysokości 33 % jak wszyscy od swoich dochodów do ZUSu i niech jeszcze dodatkowo wykupują sobie dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne i niech nareszczie sie się leczą i pobierają emerytury ze swoich składek a nie pasożytują na naszych pieniądzach.a pewno innaczej będą śpiewać
jakub2 / 91.94.145.* / 2010-09-27 19:59
a do zachęt przydałyby się zwrócić te pieniądze które kradnie ZUS i NFZ, mieli byśmy na je na wykupienie prywatnych ubezpieczeń.
platnik / 94.75.121.* / 2010-09-27 23:17
ZUS niczego nie kradnie,gdybys sie pofatygowal i poznal zasady dzialania tobys wiedzial,ze tak dziala ZUS jak to zaplanowali politycy.czyli bez wyobrazni.zeby obsluzyc biezace potrzeby (emerytury,renty itp) po prostu brak jest pieniedzy i to wszystko.i jeszcze ci powiem ze bedzie gorzej,poniewaz obecnie na jednego emeryta przypada 4 osoby pracujace a za 20-30 lat na jednego emeryta pracowac bedzie 2 osoby,coz demografia jest nieublagana,pozdrawiam
xxzzcc / 178.182.131.* / 2010-09-29 14:34
To że na jednego pracuje tylko 4 osoby to jest wina prowadzonej polityki gospodarczej. Gdyby nie polityka bezrobocia to może pracowałoby nie 4 a 8 osób.
jakub2 / 178.56.96.* / 2010-09-28 21:24
Mnie nie obchodzi struktura ZUSu i kto za tym stoi, a ZUS znam od czterdziestu paru lat , gdzie zmusza sie mnie zebym tam wpłacał w obliczu prawa złodziejskie skladki , ktokolwiek by je tam zaplanował ,nie wiele mnie to obchodzi , nigdy nikogo nie prosiłem zeby zbierał na moją emeryturę czy też inne świadczenia , sam doskonale bym sobie z tym poradził , skoro tak żle jest w tej złodziejskiej instytucji to po co się ja trzyma na silę , podejrzewam że tam pracujesz, to wiesz dlaczego sie tak się dzieje? a jesli nie wiesz , to może sam sie kiedyś domyślisz.
jakub2 / 178.56.96.* / 2010-09-28 21:48
Po za tym ZUS jest doskonałym narzędziem do utrzymywania bezrobocia w polsce , ta działalność ZUSu przypomina działania mafijne - jak chcesz pracować to płać haracz. Mnóstwo ludzi znalazło by pracę , w zakladach pracy jak też prowadząc działalność gospodarczą . te rządy mają jeszcze inne narzędzia do utrzymywania bezrobocia , jak np.wydawanie licencji , podatki lokalne , stawki za prąd i inne media i wiele innych , ale ZUS jest najlepszym hamulcem wszystkiego. Należ tu jeszcze wspomnieć o obcych dyrektywach ,w celu utrzymaniu bezrobocia strukturalnego mam na myśli unijne te z Brukseli (nowa okupacja ), dawniej mieliśmy z Moskwy
jajcarze / 81.219.160.* / 2010-09-27 19:27
Na leczenie wydamy w tym roku ponad 85 mld złotych.....Bylem dzisiaj ja,był sąsiad u okulisty,byla sąsiadka u kardiologa.Nie wiem po co.Nikogo nie wysłuchano.2 w tym privat.Twoja wina mogłeś iść do kogo innego powie Balicki.Chiński lekarz zapalał czerwone lampiony w liczbie umarłych pacjentów a teraz wszystko utajnili.Kiedyś się śmiałem z brytyjskiego szpitalnictwa,kiedyś.
n-ta polisa / 83.31.223.* / 2010-09-27 17:50
biedny lekarzu pokaż co masz w garażu
Jan3 / 109.107.7.* / 2010-09-27 17:39
To taki blef. Niby coś robimy. Taka reforma, która nic nie zmienia. Teraz płacimy jedną składkę. Będziemy płacić dwie składki. Później dalsza reforma. Będziemy płacić Trzy składki itd, A leczenie dalej będzie byle jakie.
dgen / 2010-09-27 15:55 / Tysiącznik na forum
W Polsce nie będzie żadnej zmiany systemu opieki zdrowotnej, gdyż ten obecny premiuje wielotysięczne zaplecze PO - lekarzy.
Po obaleniu "reżimu" kaczyńskiego doszło do nieformalnej "zmowy"-
wy, jak dotąd spokojnie bierzecie w łapę - a my na to przymykamy oko, żadnych cba, abw itp. Czy słyszał ktoś o jakimś zatrzymaniu lekarza za łapówkę przez ostatnie 3 lata ?A o skazaniu ? A może przestali brać ?
Poza tym w normalnym systemie nie dało by się już pracować na 8 etatach (lekarz rekordzista z łodzi), handlować lekami refundowanymi i miejscami w szpitalnych kolejkach.
Tak więc, drodzy sympatycy Partii Obciachu , ta cała bajka o reformie służby zdrowia przeplatana wrzutkami o ubezpieczeniach dobrowolnych, jest cienkim bajerem dostosowanym do waszego poziomu intelektualnego.
ciemny polaczek / 84.220.142.* / 2010-09-27 22:25
smutne ale prawdziwe że lobby lekarzy nie rusza się i nie dotyka ao kasach fiskalnych to wy kiedyś słyszeli ? ????? w gruncie rzeczy to teraz i tak dwa razy płacmy raz w składkach a drugi dając w łapę skurcz......om !
TomKs1 / 83.14.199.* / 2010-09-27 15:30
Najpierw trzeba spytać co dostanę za to dodatkowe ubezpieczenie. Bo z tego, co słyszałem to (w imię sprawiedliwości społecznej) ci płacący mogą liczyć na takie same traktowanie, jak nie płacący. To po co płacić? Już lepiej zapłacić lekarzowi.
Nieprawidłowości, marnotrawstwo i złe zarządzanie w naszej (i każdej państwowej) służbie zdrowia, oczywiście są.
Ale na leczenie nigdy nie będzie dość pieniędzy. NIGDY. Są coraz nowocześniejsze leki, sprzęt. Choroby śmiertelne (i to szybko) jeszcze 10-15 lat temu dziś się operuje, albo łagodzi kosztownymi terapiami. Często taki pacjent wymaga leczenia i ciągłej opieki do końca życia.
Dobrego rozwiązania właściwie nie ma. Albo sytuacja pozostanie bez zmian, albo kogo nie stać ten umiera. Okrutne, ale trzeciego wyjścia nie ma.
Prywatne ubezpieczenia mogą rozwiązać sprawę, ale nie bez prywatyzacji szpitali (teraz też ona nie zaszkodzi). Poza tym na pewno ubezpieczyciele będą próbowali wykręcić się od przewlekłych i drogich chorób i operacji. Być może właściwe skonstruowanie ustawy nie pozwoli na takie praktyki. Ale wtedy musiałoby to być zamiast składki na państwo, a nie oprócz.
Praownik CM / 91.212.165.* / 2012-03-02 11:32
Dzień dobry, chętnie udzielę wszelkich informacji dotyczących prywatnej opieki medycznej, ubezpieczeń zdrowotnych w prywatnych centrach medycznych. Proszę o kontakt pod numerem tel. 510 554 544
Trurl / 91.208.10.* / 2010-09-27 14:59
Nie ma potrzeby wprowadzanie przez rząd dobrowolnego, dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Takie ubezpieczenia od kilku lat istnieją na rynku. Istotą tego ubezpieczenia jest to, że nikt ubezpieczony w takim ubezpieczeniu nie korzysta z usług "służby zdrowia". Wszyscy ubezpieczeni chodzą do firm prywatnych i w nich się leczą. W tym całym zamieszaniu chodzi jedynie o bezsensowne pasienie nierobów z NFZ i korzystanie z wyposażenia PAŃSTWOWYCH szpitali przez lekarzy prowadzących prywatne praktyki lekarskie.

Powinno być tak:
1. Lkarz mający prywatną praktykę ma zakaz pracy w lecznictwie państwowym.

2. Lekarz zatrudniony na etacie w państwowej placówce ma zakaz prowadzenia prywatnej praktyki lekarskiej.

Proste jak drut. I nie można brać łapówek!!!
myślcie / 83.22.104.* / 2010-09-27 16:47
...........i właśnie dlatego
nie może być proste
myślcie / 83.22.111.* / 2010-09-27 14:31
A te zachęty to kto będzie finansował ?
............. reszta ?
Zyga PRL / 83.136.224.* / 2010-09-27 12:38
Zachęta?

Myślę, że w polityce kolejnych rządów jest sporo zniechęcania.

Finansowanie emerytur branżowych w kwotach 4 - 5 tys. PLN po 20 latach pracy. Kiedy normalny człowiek po 45 latach zarabiania nawet górnej podstawy oskładkowanej przez ZUS ma ok. 2,5 tys.

Finansowanie fanaberii majątkowych rzekomo pokrzywdzonego kleru. Celowo nie pisze, że kościoła. Uważam, że kler do kościoła ma bardzo daleko.

Niespotykane przyzwolenie na eksploatację sprzętu medycznego państwowego w celach prywatnych. Jakoś mechanik samochodowy ASO nie może powiedzieć, że zrobi coś po godzinach bez kolejki i taniej, na tym samy sprzęcie co w godzinach pracy.

Na doubezpieczenia będą chętny, jeżeli w końcu skończy się pasienie świętych krów. Bo niby, czemu mam się dawać dymać jeszcze bardziej, kiedy inni uprzywilejowani się z tego maga uśmiać?
.
Elektro Devil / 2010-09-27 12:33 / Tysiącznik na forum
Jak czytam te brednie, które wypisują tu socjalistyczni obrońcy państwowej służby zdrowia to mi ręce opadają...

Jak służba zdrowia będzie prywatna to nikogo nie będzie stać na leczenie? Kto wam takich głupot natłukł do tych komunistycznych głów?

Za te pieniądze, które Polak zarabiający średnią krajową wkłada do NFZ mógłby mieć przyzwoite ubezpieczenie. Gwarantujące leczenie bez kolejek i łapówek dla pasożytów w białych fartuchach.

Przytaczacie ciężkie argumenty? Ze za ubezpieczenie nie będzie można leczyć się na raka, u kardiochirurga?

A teraz to niby można? Lepiej się nie przekonywać, ale słyszy się jak ludziom z nowotworami się pomaga... Czekają w kolejkach po zbawienie. W kolejkach na operacje...

No tak, ale przecież kolejkę można "przesunąć" dać w łapę lekarzynie !!! Pare tysięcy i kolejka nie obowiązuje. Co z tego, że kto inny umrze !

Każdy z fanów tego chorego systemu łudzi się, że to właśnie on będzie miał te kilka tysięcy na łapówkę i wyleczy się kosztem innych !!!
@@@ / 87.207.29.* / 2010-09-27 16:19
Jak czytam te brednie ktore tu wypisijesz pseudo-liberale to nie tylko rece opadaja.

Jak służba zdrowia będzie prywatna to nikogo nie będzie stać na
leczenie? Kto wam takich głupot natłukł do tych komunistycznych
głów?

Popatrz co sie dzieje w USA gdzie sluzba zdrowia jest calkowicie prywatna. 1/4 spoleczenstwa nie stac tam na leczenie.

No tak, ale przecież kolejkę można "przesunąć" dać w łapę lekarzynie !!!

Jak bedzie calkowicie prywatna to nie bedzie trzeba dawac lekarzynie tylko bedzie licytacja kto da wiecej.

Jesli chodzio te dodatkowe ubezpieczenia medyczne to jest to nic innego jak wprowadzenie odplatnosci sluzby zdrowia kuchennymi drzwiami.
Nastepnym krokiem bedzie prywatyzacja sluzby zdrowia poprzez zamkniecie wszysttkich jednostek panstwowych.
Elektro Devil / 2010-09-28 10:03 / Tysiącznik na forum

Popatrz co sie dzieje w USA gdzie sluzba zdrowia jest
calkowicie prywatna. 1/4 spoleczenstwa nie stac tam na
leczenie.


Trudno, żeby ktoś kto nie płaci składki miał fundowane leczenie za pół miliona dolców.
To, że Nobel postanowił wprowadzić socjalizm na koszt reszty świata, to nie znaczy że Polskę też na to stać.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-09-28 10:46
W USA ubezpieczenie mozesz stracic w momencia zachorowania.
Mozesz je stracic poniewaz zadnemu ubezpieczycielowi nie bedzie sie oplacalo cie ubezpieczac a ten ktory cie wlasnie ubezpiecza wypowie ci ubezpieczenie bo jestes dla niego nieoplacalny.
W takiej sytuacji jest ogromna liczba ludzi z chorobami przewleklymi (np. AIDS) ktorych leki kosztuja tysiace dolarow miesiecznie.
Ubezpieczyciele nie maja obowiazku cie ubezpieczac nawet gdybys chcial im placic skladke.

Przestan wiec zabierac glos w temacie ktory jest ci obcy.
Osmieszasz sie tylko.
Floyd / 2010-09-27 14:24 / Tysiącznik na forum
Ja tam widzę różnicę między obecnym system, a Twoją propozycją.
Obecnie wszyscy są równi, a ci którzy dają w łapę postępują niezgodnie z prawem. Twoja propozycja daje komfort postępowania tym z kasą, a ci bez kasy? Rejestratorka, jak już dziś u stomatologa: wzruszy co najwyżej ramionami i pozostanie czekanie w coraz dłuższych kolejkach.
997 / 62.179.0.* / 2010-09-28 14:33
Niestety nie jest tak jak mówisz. Równo to wszyscy otrzymują tylko mierną usługę. Niestety każdy płaci za tą samą usługę inne pieniądze. Równi to byśmy byli tylko wtedy gdyby każdy płacił tyle samo za to samą usługę. Tego chyba wygląda elementarna sprawiedliwość jeśli nie uwzględnia się częstotliwości korzystania z usługi.
Floyd / 2010-09-28 15:52 / Tysiącznik na forum
Jak wiadomo nie każdy może płacić tyle samo za tę samą usługę.
Tacy jak Ty kierują się instynktem właściwym drapieżnikom. Wystarczy pooglądać filmy przyrodnicze by zobaczyć jak silniejsze jednostki postepują ze słabszymi.
Człowiek oprócz instynktów wyposażony jest jeszcze w inteligencje, ale dla niektórych służy ona jedynie do tego aby skuteczniej zaspakajać instynkty.
Nie chcesz dzielić się z innymi? No, to na takich jak Ty było i jest tylko jedno rozwiązanie.
997 / 62.179.0.* / 2010-09-30 15:41
Człowieku o czym Ty mówisz. To chyba normalne, że za taką samą usługę wszyscy powinni płacić tyle samo. Czy kupując w sklepie chleb płacisz więcej bo zarabiasz więcej niż osoba stojąca w kolejce za tobą? Ostatnie twoje zdanie jasno ujawnia kto tu jest drapieżnikiem "Jest nas więcej więc rób co ci każemy bo jak nie to mamy na ciebie rozwiązanie... " to twoja metoda?
zxc12 / 83.31.180.* / 2010-09-27 12:49
Zapoznaj nas z faktami.
Ile kosztuje miesięczne ubezpieczenie w krajach UE gwarantujące limit pozwalający na leczenie ciężkich chorób??
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy