Forum Forum finansoweKarty

Bezpieczeństwo karty w sklepach Deichmann

Bezpieczeństwo karty w sklepach Deichmann

januszwojtaszek4 / 2008-07-10 21:35
Przy płatności kartą bankową w sklepie Deichmana ( w Łodzi - Galeria) zauwazyłem ze ekspedentka zaczeła wpisywać do programu z klawiatury jakieś dane z moje karty. Na moje pytanie co ona robi odpowiedziała, że wpisuje cztery ostatnie cyfry numeru karty. Jednak nie umiała lub nie chciała mi wytłumaczyć po co. Równiesz kierowniczka sklepu nie zaspokoiła mojej ciekawości, a wrecz oświadczyła w grzeczny sposób że jezeli mi się to nie podoba to mogę nie kupować w sklepach Deichmanna.
Zawsze obseruję co się dziej z moją kartą gdy wypuszczę ją z swoich rąk i dlatego wiem że jeszcze nikt nie spisywał z mojej kart żadnych danych . Co najwyżej, co jest oczywiste sprawdzali datę ważności i porównywali mój podpis na paragonach z podpisem na karcie.
Nie podejrzewam że firma Daichmann lub jej pracownicy zainstalowali program kojarzący moją kartę z pinem, który przecież przed chwilą wpisałem.
Ale jestem CIEKAW PO CO IM TE CYFRY.
Może mi ktoś mi wytłumaczy o czym informją cztery ostanie cyfry w numerze bankowym. Co mówią o klientach skle a może banku.
Wyświetlaj:
KrysiaŻŻŻ / 109.243.98.* / 2010-09-14 03:47
zobacz tutaj:

http://dobra-karta-kredytowa.blogspot.com/
tweressa / 91.150.223.* / 2010-07-14 02:08
te 4 cyfry to po to żeby zobaczyć jaki jesteś głąb.
im większy numer tym większy głąb
akara / 213.77.26.* / 2009-08-01 09:09
Za granicą w Austrii dokładnie nie spotkałem się z sytuacją by ekspedientka brała karte do rąk.Sam przesuwasz przez czytnik i nikt nie ma prawa nic zobaczyć a u nas jakieś dziwne zwyczaje
Aniel / 89.108.225.* / 2009-03-06 23:55
Witam jestem pracownikiem tej firmy, cztery ostatnie cyfry , to konieczność rejestracjii na naszych kasach ,np w celu skontatkowania się z klientem na wypadek różnicy , błędnego ściągnięcia z karty , na pewno nie w celach marketingowych. Również do wglądu do działu rewizjii, czy nie powstają malwersacje kasowe wśród pracowników
katti / 195.248.254.* / 2009-05-19 18:01
Chciałam tylko dodać, że każdorazowo korzystając z płatności kartą w sklepie, każdy terminal rejestruje 4 ostatnie cyfry z karty wiec sa one ogólnie dostepne wpisanie ich dodatkowo w kwestii kontroli na kase nic nie znaczy i nie stanowi niebezpieczeństwa. Kazdy moze zobaczyc sobie kwitek z terminala i sam zobaczy te 4 groźne cyfry.
Calvin1 / 2008-07-20 21:33
4 0statnie cyfry na odwrocie ,jeżeli masz to normalnie możesz płacić przez internet bez żadnego pinu : numer karty oraz cyfry na odwrocie karty bez pinu .Pozdrawiam

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: