Forum Forum prawneBudowlane

bezpodstawna droga

bezpodstawna droga

ewalipka / 213.25.133.* / 2008-08-12 12:21
Witam
Otoz,dowiedzialam sie ze przez dzialke gdzie mialam zamiar sie budowac ma przebiegac droga dojazdowa jest to slepa uliczka do dzialki znajdujacej sie za nasza posesja i tylko wylacznie do tej dzialki a dodam ze ta dzialka ma dojazd z drugiej strony,droga ta zabralaby z mojej dzialki 17m,taki jest wymog a jest wyznaczona dokladnie w miejscu gdzie planowalam postawic dom.
O tym ze ma droga tam przebiegac nikt nas nie informowal,nie bylo zadnej decyzji czy jakiej kolwiek informacji.
Zatwierdzenie tego planu bylo w maju tego roku. Powiedzieli w urzedzie miasta ze było ogloszone w gazecie czy internecie ale przeciez ja nie mam obowiazku szukac takich ustaw czy czytac gazety,zreszta nikomu nie przyszloby do glowy ze moze byc w tym miejscu droga,mieszkam tu ponad 30 lat i nigdy nie bylo takiej potrzeby,kazda z dzialek ma dostep do drogi. Cała ta sytuacja jest dziwna bo działka ta była kupiona jakies 10 lat temu i nigdy wlasciciel nie mial problemu z dojazdem a teraz nagle braklo mu drogi,chyba do tej pory dolatywał tam helikopterem.
I teraz moje pytanie:

1. jakim sposobem moge sie przeciwstawic budowie tej drogi,
2. czy mam prawo nie zgodzic sie zeby przebiegala przez moja dzialke,to dla mnie bardzo wazne
Jestem w stanie wszystko zrobic zeby nie pozwolic na budowe tej drogi.Bardzo prosze o odpowiedz i z gory dziekuje
E.Lipka

Najnowsze wpisy