Forum Forum prawnePracy

BEZPODSTAWNE ZWOLNIENIE DYSCYPLINARNE?

BEZPODSTAWNE ZWOLNIENIE DYSCYPLINARNE?

PRZERAŻONA / 83.20.11.* / 2010-10-26 18:54
Witam! Mam taką sprawę: w zeszłym roku miałam wypadek w pracy. Do stycznia byłam na zwolnieniu lekarskim, od stycznia ubiegam się o świadczenie rehabilitacyjne. Po długiej i męczącej walce z Zus'em sprawa trafiła do sądu pracy, gdzie sędzia orzekł na moją korzyść. Za kilka dni wyrok ma być już prawomocny. Byłam i jestem w ciągłym kontakcie z zakładem pracy, jednak dostałam dziś pocztą zwolnienie dyscyplinarne. Czy zakład pracy ma prawo zwolnić mnie dyscyplinarnie na kilka dni przed oficjalnym pismem z sądu o przyznaniu mi świadczenie? Spodziewałam się zwolnienia z pracy bez okresu wypowiedzenia, bo już dawno mi to sugerowali, ale DYSCYPLINARNE? Jak to jest?
szklarek / 2010-10-27 22:14
1. Dla ważności dyscyplinarnego zwolnienia z pracy wymagane jest podanie jego przyczyny ( art.30 § 4- jaka jest podana przyczyna ?
2. Kontakt z zakładem pracy- to coś nieformalnego. Formalnie, kodeksowo albo się pracuje, albo jest się na zwolnieniu lekarskim, macierzyńskim itp. albo urlopie bezpłatnym, albo ww świadczeniu. Inaczej jest Pani nieobecność w pracy nieusprawiedliwiona.
Więc jak to było ?
Podejrzewam, że przyczyną jest po prostu "porzucenie pracy". Formalnie też, dopóki nie ma wyroku sądu zakład pracy ma wiedzę o poprzednim stanie formalnym- czyli o odmowie świadczenia rehabilitacyjnego przez ZUS.

Faktem też jest, że na tej formie zakończenia współpracy zakład nic nie zyskał, a jedynie Pani pozostawił niemiły ślad w 'papierach'.

Najnowsze wpisy