Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie zamiast spadać - rośnie

Bezrobocie zamiast spadać - rośnie

dzeku / .* / 2003-03-14 17:08
Komentarze do wiadomości: Bezrobocie zamiast spadać - rośnie.
Wyświetlaj:
kapitalista / .* / 2003-03-15 00:48
Podziwiam ludzi prowadzących interesy w Polsce ( szczególnie za walkę z urzędami, biurokracją i innymi oszołomami).Podziwiam ministrów ( w szczególności tego od chleba-krojenia ) za optymizm i trzymanie się za wszelką cenę stołka - ale w końcu może coś zrobimy dla kraju ???Sytuacja jest chora - a zmiana sytuacji na rynku pracy wymaga skutecznych ale PROSTYCH rozwiązań ( na kosmetykę jest o kilka lat za późno).Tworzenie nowych struktur i programów obsługiwanych przez kolejnych biurokratów to droga do nikąd.Może wystarczy przyjrzeć się krajom które rozwiązały podobne problemy – ale nie lepiej przewalić 17,5 mln $. A o jakich kwotach nic nie wiemy ????Zatrzymanie wzrostu bezrobocia to będzie sukces a co dopiero jego obniżenie.Ale oczywiście fundamentalne zmiany są mało prawdopodobne przy obecnych chorych „ elitach” politycznych. Ciągle mam robotę ale wielu wykształconych znajomych ma problemy. Firmy tną koszty co przy obecnych rozwiązaniach podatkowych jest rzeczą naturalną. Proponuje wprowadzenie 100% podatku dochodowego – będzie więcej kasy dla kasty. Pozdrowionka dla wszystkich. Młody kapitalista.
dzeku / .* / 2003-03-14 17:08
Aby Panu ( przepraszam za wyrażenie ) ministrowi statystyka nie spadła dołożyłem paru ludzi. Z przykrością to zrobiłem, ale wszystkie serca myśłi i czyna dla dobra kapitalistycznej ojczyzny. A tak na poważnie, to jak się tworzy prawo sprzyjające wzrostowi bezrobocia, to się ma. Może ministrowie czują jakąś misję społeczną, ale przedsiębiorcy nie. Zatrudniają ludzi, bo mają w tym interes. jak nie mają to zwalniają. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

Najnowsze wpisy