Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bierzesz kredyt, uważaj na pułapki w ofercie

Bierzesz kredyt, uważaj na pułapki w ofercie

ksawery / .* / 2004-03-12 20:42
Wyświetlaj:
Sławek / .* / 2004-03-19 16:25
dyrektywa UE o prawach konsumenta mówi jasno: "klient ma prawo spłacić kredyt przed terminem BEZ DODATKOWYCH OPŁAT"
Delf / .* / 2004-03-13 15:51
Chciałbym wszytkich uspokoić, nikt nikogo nie zmusza do brania kredytu, a jeśli go bierze to musi go dobrze przeanalizować., tzn. jaką prowizję bierze bank jednorazowo od udzielonego kredytu jest na ogół 0,5%-2,0% wysokość oprocentowania kredytu (zmienne/stałe - przez jaki okres) już od 4,49% w PLN oraz inne opłaty np. za rozpatrzenie wniosku itp. Na ogół jest tak, że banki udzielają kredytów na okres 1 roku ze stałą stopą np 4,49% lub 5,50% a po roku jest ona zmienna i wynosi WIBID 3M tj. 5.33 plus marża od 0,5% do 2,0% czyli będzie wynosił od 5,83 do 7,33% oprocentowanie będzie się zmieniało albo miesięcznie albo kwartalnie w zalezności od zmian WIBID 3M. Marża uzależniona jest do tego czy klient jest długo w naszym banku z jakich korzysta usług i takie tam. Tak więc sami zobaczcie. Niestety trzeba zaryzykować ja to zrobiłem i mam swoje M3 (wciąż jeszcze jednak spłacam kredyt). POZDRAWIAM.
Papcio / .* / 2004-03-13 12:13
Czy to czasami nie jest oszustwo, które powinno być ścigane z urzędu? Przecież to jawne naciąganie potencjalnych kliętów! Nawet prawnicy mają kłopot z połapaniem się w umowie a co dopiero zwykły człowiek. W kraju tak katolickim polak polaka .....
ksawery / .* / 2004-03-12 20:42
Gdyby Polacy bardziej sobie ufali, lepiej by robili pozyczając od znajomych np. na 2 lata na 5% - a tak wolą karmić banki...
and / .* / 2004-03-15 09:21
Ksawery! Ja Tobie ufam, pożycz mi 100 tys., napewno oddam Tobie!
bertkaj / .* / 2004-03-13 19:13
Ty jesteś jakimś idiotą? tak tylko pytam z ciekawości, po przeczytanej lekturze
LMS / .* / 2004-03-14 10:47
Pożyczanie bez pośrednictwa banków jest nieopłacalne ze względu na podatek który trzeba zapłacić przy zawarciu umowy( chyba 2% ) oraz ewentualne trudności w ocenie wiarygodności pożyczkobiorcy.
. / .* / 2004-03-15 09:23
Ten podatek to czyste złodziejstwo, jak zresztą dużo rzeczy w naszym kraju. Ja pożyczyłem pieniądze na budowę domu rodzinie. Nie zapłacę podatku, bo nie było żadnej umowy. Nie muszę też się martwić o wiarygodność pożyczkobiorcy, bo znam go od dziecka. Tylko czemu byłem zmuszony przy transakcji nie dającej mi żadnych korzyści do omijania durnych przepisów o podatku???

Najnowsze wpisy