BIK oraz BR

dariusz_nowak / 2013-12-06 21:05
Witam.
Chciałbym Państwa zachęcić do dyskusji związanej z aktualizacją rejestrów BIK oraz BR.Od kilku lat działam w tym obszarze i chętnie podzielę się swoim doświadczeniem.
Wyświetlaj:
lokus1 / 193.106.131.* / 2018-04-25 13:36
BIK to Biuro Informacji Kredytowej - instytucja, której działanie powinna poznać każda osoba ubiegająca się lub chcąca w przyszłości ubiegać się o pożyczkę. BIK został założony w 1997 roku przez Związek Banków Polskich, a także poszczególne banki prywatne. Jego podstawową funkcją jest zbieranie i udostępnianie informacji na temat klientów instytucji finansowych. Przekonajmy się jak działa BIK, jak możemy się tam znaleźć i czy istnieją sposoby na zmianę zapisanych informacji dotyczących naszej osoby. Więcej przydatnych i związanych z tym tematem wiadomości znajdziecie na stronie http://www.lista-firm.com.pl/slownik/co-to-jest-BIK
ciekawski... / 178.181.100.* / 2013-12-07 09:14
a jak wygląda sprawa z czyszczeniem bazy br? czy jak kredyt sprzedany i wpis w br to jest szansa na wykreślenie? dodam, ze w bik nie jest notowany żaden zapis o kredycie.
dariusz_nowak / 2013-12-07 11:26
W BIK wpis istnieje z pewnością,tyle że w części statystycznej,banki tej części raportu nie widzą.Co do wpisu w BR taka informacja może być usunięta,pod warunkiem skierowania odpowiedniego wniosku wraz z potwierdzeniem spłaty należności wobec firmy zewnętrznej,czyli tej która odkupiła dług od banku.
........ / 178.181.100.* / 2013-12-07 12:09
właśnie w bik nie ma zapisu o kredycie, analitycy weryfikowali i bik jest ok! niestety, firma zewnetrzna która odkupiła dług przegrała sprawę w sądzie i to dwukrotnie, wiec defakto nie ma długu u tej firmy, a wcześniej był dług i był wpis w krd, teraz nie ma, wina firmy, ponieważ poszła na skróty i pominęła kilka ważnych czynników!! a sąd nie jest głupi, więc jak nie ma długu, a kredyt spłacony przez firmę to jest możliwość wypisania br? według jednych tak a innych ze nie, wiec ile osob tyle zdań!
dariusz_nowak / 2013-12-07 21:38
Proszę wziąć pod uwagę że bank odsprzedając kredyt zrezygnował z zysku jakiego się spodziewał.Mam na myśli odsetki i całą resztę którą mógł uzyskać w normalnym trybie spłaty od klienta.To że sprawa sądowa zakończyła się porażką drugiego wierzyciela,nie ma żadnego związku z przetwarzaniem danych w BR trybie ustawowym przez bank.
Można jednak starać się usunąć niekorzystny zapis-trwa to około 1 miesiąca.
............. / 46.205.222.* / 2013-12-07 22:04
powiem szczerze, ze pierwsze pismo wyslalem sam, oczywiście otrzymałem odmowe, napisałem drugi, ale już w innym tonie, ponieważ wpis w br jest jako wspolkredytobiorca, gdzie kredyt był przyznany w dosyć dużej kwocie, a bank nie weryfikowal danych, zatrudnienia ani dochodow, a osoba była i jest zarejestrowana jako bezrobotna. przy podpisywaniu nie była informowana o tym, było to na zasadzie wyrażenia zgody wspolmalzonkowi, jak przy wcześniejszej umowie. pani w oddziale po fakcie nie potrafila powiedzieć dlaczego nie poinformowala o tym, powiedziała tylko ze wniosek by nie został zaakceptowany bez tego! jest Pan w stanie zadzialac z tym br?

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: