Forum Forum finansoweKredyty

BIK-problem, kredyt ratalny, gotowkowy

BIK-problem, kredyt ratalny, gotowkowy

jgotti / 2008-04-08 11:05
Witam,
przez bezmyslnosc wpakowalem sie w klopot;/ Mam kredyt gotowkowy w GE money banku. Place raty regularnie. Z jedna byl problem (opoznienie 1 dzien). Ale nienaliczyli mi odsetek bo za 1 dzien powiedzieli, ze nienaliczaja wiec wszystko ok. Lecz mialem dluzsze opoznienie w lukas banku (chodzi o kredyt ratalny). Wzialem GPS w mediamarkt na raty. Spoznilem sie chyba tydzien z rata, ale wplacilem wiecej o 20 pln, gdyby byly jakies odsetki. Ale moj najwiekszy problem to ten, ze w aig credit mam rowniez kretyt ratalny na komputer i splacilem go ponad po 30 dniach ;/ Nie bylo mnie w Polsce i zapomnialem o nim;/ Teraz jak chcialem wziac kredyt gotowkowy w zupelnie innym banku niz wyzej wymienione i sprawdzali BIK... to mi powiedzieli ze nie moga mi dac kredytu, ale ze moge zlozyc wniosek za miesiac. Bo podobno dane w BIK sa odnawiane co miesiac. Teraz pytanie za 100 punktow... przez, ktory kredyt jest zla opinia o mnie w BIK? Przez gotowkowy (opoznienie 1 dzien)... czy przez te ratalne? Bo poczytalem tutaj troche na forum i pracownik lukas`a pisal, ze ratalne nie wpisuja w bik. I jak ja moge sobie poprawic tam opinie? Czy juz mam pozamiatane na dlugie lata? Jezeli tak to na 5 lat? I czy 5 lat od zaciagniecia kredytu... czy 5 lat juz od jego splaty?
Lukas bank wysyla przypomnienia o zobowiazaniu. Jest napisane "dzial windykacji". Odrazu splacilem pieniadze. Bank to zaksiegowal. Ale czy musze dzwonic rowniez do windykacji? Czy poprostu place pieniadze w Banku i zapominam o tym?

Inne pytanie nie dotyczy juz mnie.

Kolega kupuje miszkanie lub samochod. Kredyt bierze na siebie. Lecz dziewczyna jest dopisana do tego kredytu. Jezeli on mam opoznienie w splacie kredytu... to czy zla opinia idzie tylko na niego czy tez na dziewczyne do BIKu?
jgotti / 2008-04-08 11:33
Jak długo przechowywane są informacje w BIK?
Informacje zgromadzone w BIK przechowywane sa przez cały czas trwania umowy z bankiem lub SKOK oraz po wygaśnięciu zobowiązania:

- przez okres wskazany w upoważnieniu udzielonym przez klienta (w przypadku
klientów regularnie wywiązujących się ze swoich zobowiązań wobec banku lub
SKOK),
- przez okres nie dłuższy niż 5 lata bez zgody klienta (w przypadku gdy klient
opóźniał się ponad 60 dni ze spłata zobowiązania wobec banku i upłynęło 30
dni od powiadomienia go przez bank z ostrzeżeniem o zamiarze przetwarzania
danych bez jego zgody). W przypadku zapytań złożonych przez banki i SKOK-i,
przez okres 1-go roku od momentu złożenia zapytania.


Czyli skoro nie spoznilem sie tych 60 dni.... to dane zostana skasowane po splacie moich wszystkich zobowiazan?
Jak długo przechowywane są informacje w BIK?
Informacje zgromadzone w BIK przechowywane sa przez cały czas trwania umowy z bankiem lub SKOK oraz po wygaśnięciu zobowiązania:

- przez okres wskazany w upoważnieniu udzielonym przez klienta (w przypadku
klientów regularnie wywiązujących się ze swoich zobowiązań wobec banku lub
SKOK),
- przez okres nie dłuższy niż 5 lata bez zgody klienta (w przypadku gdy klient
opóźniał się ponad 60 dni ze spłata zobowiązania wobec banku i upłynęło 30
dni od powiadomienia go przez bank z ostrzeżeniem o zamiarze przetwarzania
danych bez jego zgody). W przypadku zapytań złożonych przez banki i SKOK-i,
przez okres 1-go roku od momentu złożenia zapytania.


Czyli skoro nie spoznilem sie tych 60 dni.... to dane zostana skasowane po splacie moich wszystkich zobowiazan?

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: