pq
/ 83.17.198.* / 2008-07-08 17:38
Witam
Już nie pierwszy raz się z tym spotykam. Pisałem maila do operatora strony, ale widzę że to nić nie dało. Dlatego ostrzegam wszystkich, że wyliczane tu składki do ZUS są z błędem.
Chodzi o sumowanie i różnice 1 grosza w zaokrągleniu. Może to nic, ale jeśli nadpłacimy to nic się nie stanie, gożej jeśli niedopłacimy. Dla Zus-u jest brak wpłaty. Może to spowodować trudności z uzyskaniem jakiegokolwiek odszkodowania, czy wypłaty za chorobowe.
Wyjaśniam o co dokładnie chodzi:
Suma zaokrągleń nie jest równa zaokrąglonej sumie.
Czyli jesli zsumujemy zaokrąglone sumy wyliczonych skladek (emerytalne + rentowe + chorobowe + wypadkowe) i zaokrąglimy sumę uzyskamy inny wynik niż wtedy, gdy policzymy oddzielnie każdą ze składek i zaokrąglimy ją do 2 miejsc po przecinku i dopiero na końcu zsumujemy zaokrąglenia.
Proponuje zawsze sprawdzać czy wszystko się zgadza. A operator strony powinien poprawić ten błąd!!!!!!!
pozdrawiam wszystkich