Forum Forum prawneCywilne

blad w mandacie co dalej

blad w mandacie co dalej

czorny84 / 2013-02-21 08:48
Witam, dostalem mandat za spozywanie alkoholu w miejscu publicznym. Okazalo sie w domu ze nazwisko jest przekrecone. Wiec teroretycznie mandat nie jest wypisany na mnie tylko na kogos o podobnym nazwisku. Czy w takim przypadku mandat jest wazny i mam go zaplacic ?
Wyświetlaj:
Ja888 / 37.47.218.* / 2023-09-23 10:10
A co jeżeli adres się zgadza a nr dowodu i PESEL już nie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Aaagggaaa / 89.64.3.* / 2020-10-24 19:21
A co jeśli nie ma peselu na mandacie?
Cezar XXXXXX / 83.31.147.* / 2017-11-24 11:08
Co wy wgl mówicie przyszła do mnie Korespondencja z sądu na nazwisko Xxxxx a ja mam Xxxxxx wiec zgodnie z prawem nie mogę odebrać listu poleconego bo nie mam na przodzie listu swojego pesla a za odebranie nie swojej korespondencji jest kara sad może wysyłać sobie bądź policja , komornik ile chce listów na nie Twoje nazwisko cyt ( Jeśli doszło do podpisania się za kogoś, mamy do czynienia z przestępstwem art. 270 kodeksu karnego, który opisuje przestępstwo podrobienia dokumentu. W tym przypadku przepis obejmuje również podrobienie podpisu. Jeśli pismo odebrała osoba nieuprawniona nie mamy do czynienia z właściwym doręczeniem, chyba że adresat podał adres zakładu pracy jako adres do doręczeń. Czym innym jest natomiast odebranie przesyłki przez osobę nieuprawnioną. Osoba taka nie ma prawa do odbierania przesyłek. A jeśli to robi czyni to bezprawnie,
zabezpieczony / 2013-06-14 13:32
Art. 101. § 1. Prawomocny mandat karny podlega uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie. Uchylenie następuje na wniosek ukaranego złożony w zawitym terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się mandatu lub z urzędu. to jedyna droga uchylenia mandatu.

Skoro był błąd w nazwisku to nie zmienia nic. Jesteś rozpoznawany tez po innych danych wiec zapłać i tyle, nie ma co robić jakiejś szopki, było wykroczenie to jest i mandat
służby_specjalne / 89.77.207.* / 2013-02-21 18:25
Identyfikuje cię pesel, nr dowodu oraz adres zameldowania. Przekręcone ale niezmnienione nazwisko, nie upoważnia cię do nie zapłacenie. Kowlski, a nie Kowalski to żaden błąd.
cobytuzrobic / 2013-02-22 12:08
tak jak kolega wspomnial. pesel i adres jednoznacznie wskazuja na Ciebie, samo w sobie ze Kowalskich moze byc tysiace, ale ten Kowalski mieszkajacy pod TYM adresem i posiadajacy TEN numer pesel jest tylko jeden na swiecie :) musisz zaplacic i tyle

Najnowsze wpisy