Forum Forum emerytalneOFE

błędna data umowy z ofe

błędna data umowy z ofe

edytakarp / 2009-06-22 20:34
21 czerwca złożyłam internetowy wniosek do OFE Generali. Dzisiaj 22czerwca, zjawił się u mnie doradca finansowy z umową z Generali i Aegonu. W końcu tak zamotał, że podpisałam umowę nie z tym funduszem co chciałam, a na dodatek wpisał datę 20czerwca. Czy można to jakoś anulować? Proszę o pomoc.
Wyświetlaj:
budowlaniec / 62.141.240.* / 2018-12-10 19:40
Dyrektorem nad polskimi firmami był przez około siedmiu lat inż z Tarnobrzeskiej firmy , nazwiska nie podam .
zsc / 2009-07-04 13:07
W przypadku nowej umowy OFE zawsze liczy się pierwsza data podpisania umowy !
Każdą umowę można unieważ nić jeśli powstała pod wpływem błędu , podstępu czu niewiedzy klienta
http://www.ciszek.pl
lezdrub / 79.185.98.* / 2009-06-25 19:10
Ty pewno, jak Agata Krawczyk nie wiesz nawet z kim śpisz.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-26 08:24
Ty Lezdrub za to śpisz ze swoją licencją z KNF. Jam Wielki Lezdrub i wyśmieję wszystkich co wiedzą mniej. Ponawiam pytanie które zadałem jakiś czas temu. Może Lezdrubie pogadamy o budowie dróg i mostów? Nie znasz się na tym?
Ty pewno, jak Agata Krawczyk nie wiesz nawet z kim śpisz.

Jestem ok?
lezdrub / 79.185.98.* / 2009-06-26 23:48
Mikken.Ja prowadzilem budowę na Smoleńskiej Elektrowni Atomowej.Obiekt mial kilometr dlugośći, a kominy reaktorów 150 m wysokośći.
Widzialeś chociaż MIkken kiedykolwiek taki obiekt.

Mostów nie budowalem nigdy.
Budownictwo przemyslowe, a nie drogowe.
eme / 83.22.16.* / 2009-06-27 20:04
Lezdrub pracowales na tej elektrowni atomowej jako wolny elektron, Pewnie niedlugo walnie jak ta w czarnobylu. Gdzie palce wlozysz wszystko sie wali tak jak generali
lezdrub / 79.185.77.* / 2009-06-28 02:08
Eme w Czrnobylu walnąl 4 reaktor.

W diesnogorsku na smoleńskiej elektrowni atomowej, Budowa 4-Ego bloku zostala wstrzymana,chociaz prace byly zaawnsowane w 35%.
Nie wiem, bo nigdy nie powiedzieli nam, co bylo wstrzymaniem dalszej budowy.
Czarnobyl, choć decyzja ta zapadla w sześc lat po Czarnobylu.

Bardzej przyczyną wstrzymania dalszych prac byl kryszys,który ogarnial ZSSR(1991r-koszty)

Eme.Generali dalej jest liderem w skali 1,2,3,4,5,6-ciu lat.
Ty wszystko eme widzisz inaczej niż fakty.
Ja juz dawno mówilem ci,abyś udal sie do lekarza.
Dobrze bedzie,jak psluchasz mojej rady. Aby nie bylo zapóźno.
MIKKEON / 87.206.195.* / 2009-06-27 13:29
Sory Lezdrub nie wierzę.
Mikken.Ja prowadzilem budowę na Smoleńskiej Elektrowni Atomowej.Obiekt mial
kilometr dlugośći, a kominy reaktorów 150 m wysokośći.

W życiu w to nie uwierzę!!! PROWADZIŁEŚ budowę elektrowni atomowej? Hahahahaha, hahaha, buahaha!!! Lezdrub i ty za ofkami latasz??? Proszę cię, człowieku nie kompromituj się do reszty!!!!
HAHAHAHAHAHA!!!!!!!
lezdrub / 79.185.76.* / 2009-06-27 15:33
Bo idioto. Zdrowie nie pozwala mi dalej pracować w Budownictwie.
Uważasz mikken,że sobie to wymyślilem,że prowadzilem prace na tej elektrowni.
Dokladne miejsce budowy to Diesnogorsk.

Budowalem też w Kijewie i w Moskwie- hotel dla Japońskiej lini lotniczej.

Z moim zdrowiem uznalem pracę w ubezpieczeniach za wlaściwą.
Robię kiedy chce i co chcę.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-27 20:18
No faktycznie cię ta budowa wykończyła. Znaczy że studia wyższe skończyłeś. Jeśli PROWADZIŁEŚ tę budowę tej elektrowni, to nie jesteś magister tylko ktoś więcej. Więc jak z doktoratem walisz takie byki ortograficzne? Debil czy ignorant? I ty poszedłeś na agencinę? Nie rozśmieszaj mnie. PROWADZIŁEŚ TO CHYBA SWOJEGO KUMPLA MURARZA I JEGO POMOCNIKA DO WC! Jesteś tak prosty i tak zacietrzewiony że nikt w to nie uwierzy. A może u Ruskich żeby prowadzić taką budowę można było być po technikum?
lezdrub / 79.185.77.* / 2009-06-28 02:57
Mikken. Uwczesny dyrektor tej budowy mial wiedzę budowlaną podobną jak ty w temacie OFE. Gdybyś kiedyś spotkal, jakiś weteranów tamtej budowy,to by ci powiedzieli, jaka wiedzę mial tenże Dyrektor.
Wystarczylo,że byl proletariuszem.
OD roboty mial takich,jak ja,aby wszystko funkcjonowalo.
lezdrub / 79.185.77.* / 2009-06-28 02:26
Nie mikken dyrektorem nie bylem.
Dyrektorem ,kierownikiem w tamtem czasie móglbyć tylko czlonek PZPR.
Ja nigdy do tej organizacji nie nalezalem.

Ja bylem majstrem budowy i realizowalem zgodnie z projektem powierzony mi odcinek robót.
Powiem ci tylko tyle,że bylem najmlodszym wiekiem majstrem budowy na tej budowie.
Jak zajechalem, to pamietam, jak dyrektor byl zaskoczony,ze mu przyslali na to stanowisko tak mlodego wiekiem majstra.,ale pózniej już kompleksów nie mial.

Mikken mialem zaledwie 27 lat.
Rosjanki i Ukrainki jeszcze do dziś śnią mi sie po nocach, a zwlaszcza Ukrainki Kijewskie.
Piekne miasto,piekne dziewczyny.Piekne wspomnienia.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-28 08:39
No Lezdrub, majster chyba nie prowadzi budowy. Prowadziłeś swój odcinek robót czyli od betoniarki do szpadla. . Aż się łza w oku kręci... To może napisz że jesteś prezesem Generali w Polsce a później sprostuj, że jesteś szefem na swoim odcinku, czyli agenciną spod Mielca. Widzisz Lezdrub, zapędziłeś się. I nie wklejaj żewnych kawałków o swoich wspomnieniach, nie da się ukryć żeś zwykły gbur.
lezdrub / 79.185.103.* / 2009-06-28 12:34
Mikken.Masz blade pojecie o budowie tego typu obiektów.
Wiesz Mikken, ile pólek zajmowala dokumentacja projektowo-techniczna takiego obiektu???
Tak blade,jak o dobrych produktach ubezpieczeniowych.

Agenciną to może jesteś ty reprezentując jedną firmę.
Wlaściwie wykonujesz jej plan sprzedażowy, a nie reprezentujesz interesy klienta.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-28 18:42
Lezdrub już pisałem 30 razy ze nie jestem agentem!!! I nigdy nie byłem. Reprezentuję siebie na tym forum.
Wiesz Mikken, ile pólek zajmowala dokumentacja
projektowo-techniczna takiego obiektu???

To było fajne:) co to ma do rzeczy? Do szpadla i taczki potrzebowałeś opasłych tomów dokumentacji? Nie rób z siebie błazna, dosyć.
lezdrub / 79.185.107.* / 2009-07-01 00:13
Mikken. Z blaznami nie rozmawiam.

Przy pomocy taczek i szpadla, to można budować szalet wolnostojący, a nie elektrownie atomową.

Z kąd ty mikken jesteś???
Coraz bardzej mnie bawisz swoją wiedzą.
eme / 83.22.25.* / 2009-07-01 21:36
lezdrub jezeli nie byles pomocnikiem murarza na tej budowie to na bank byles albo w aktywie partyjnym z czerwonym podniebieniem albo zsmp-owcem. Oni nie musieli wykazywac sie umiejetnosciami ani wiedza i w pierwszej kolejnosci trafiali na zagraniczne saxy do przyjaciół. Budowniczy elektrowni atomowej:):):):) Jestes do dzisiaj napromieniowany co wielu juz zdążyło zauwazyc.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-07-01 21:23
W skrócie mówiąc nie wierzę, że byłeś tam kimś innym niż szefem murarza. Takie dajesz świadectwo o sobie i swojej kulturze osobistej. Ja się z ciebie narywam boś cham i zwykły prostak. Może Lezdrubie byłeś tam w jakimś kierownictwie czy zarządzie czy jak to oni wtedy nazywali, mam to gdzieś. Nie chce mi się wklejać cytatów z twoich chamskich tekstów, pełno ich na forum. I nie pieprz że "walczysz z niewiedzą i ciemnotą". Może i masz dobre intencje, może przejmujesz się rolą i tak naprawdę chcesz się podzielić wiedzą i pomóc tym którzy nie wiedzą co i jak. OK. Tylko forma w jakiej to robisz... Hitler też wierzył w to co robi i w formę w której to robił...
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-07-01 22:20
Lezdrub, prowadziłeś budowę Smoleńskiej Elektrowni Atomowej, na odcinku budowy rdzenia reaktora gołymi rękoma;)
Kinga 124 / 78.9.38.* / 2009-06-25 22:20
Lezdrub,aumiesz Ty podac potrzebujacym reke ,czy tylko ich wysmiewasz afe!!!
Aneta 123 / 78.9.38.* / 2009-06-25 22:08
Czlowieku lezdrub ,,niedokopoj lezacych ,a podaj im reke,, i zycze Ci abys samych uczciwych ludzi spotkal na swj drodze zyciowej.
lezdrub / 79.185.77.* / 2009-06-28 02:45
Aneta,gdybyś przeczytala wszystkie moje posty na temat informacji o OFE ( wyniki, opolaty,na co nalezy zwracać uwage wybierając OFE, to nie pisalabyś w ten wlasnie sposób.

I rzecz najważniejsza polecam i robie umowy do tego OFE, które zarabia najwięcej dla klientów OFE. Dla OFE Generali.

Faktem jest,że niektóre wpisy na tym forum dotyczące rynku OFE sa makabryczne i nielogiczne.
No, bo jak można podpisac umowe i nie wiedziec z jakim OFE.
Ty Aneta uznajesz takie rzeczy jako normalne?? Prosze odpowiedz sobie na to pytanie.

Ja, gdyby mi sie nawet taka rzecz przytrafila, to już napewno nie obwieszczal bym tego tu na forum.
Nie robilbym z siebie idioty.

Co jeszcze dla ciebie
Aneta123 / 78.9.38.* / 2009-06-28 14:58
Kazdy robi bledy i dozy plus jak umie sie do tego przyznac i poprpsic o rade jak ma z tego wybrnac
lezdrub / 79.185.95.* / 2009-06-25 23:21
Nieuczciwych staram się omojać lub likwidować.
edytakarp / 2009-06-25 22:00
Weź sobie daruj te komentarze lezdrubie, bo sobie nie życzę takich tekstów
Pracownik UKNF / 2009-06-25 10:52
Pani Edyto,

w takim przypadku proponuję zgłosić się do funduszu z prośbą o wypowiedzenie umowy. Proszę podeprzeć się faktami, iż przedstawiciel reprezentował 2 OFE, co jest niedozwoloną praktyką, oraz błędną datą podpisania umowy. W przypadku niepowodzenia istnieje możliwość złożenia skargi na otwarty fundusz emerytalny do Departamentu Ochrony Klientów w naszym urzędzie.
Więcej informacji dostepnych jest w serwisie konsumenta ( www.knf.gov.pl ) pod hasłem "Problemy? Tutaj znajdziesz pomoc."
eme / 83.22.27.* / 2009-06-25 21:22
Pracownik UKNF
oraz błędną datą podpisania umowy.

Nie ma czegos takiego jak błędna data umowy- został z tą datą złozony podpis poswiadczajacy czas i miejsce i to jest wiążące...Jest to niczym innym jak antydatowanie umowy w celach komercyjnych z wykorzystaniem niewiedzy, lub wykorzystaniem zaufania klienta co powinno byc anulowane z urzedu na wniosek zainteresowanego. Jest dzialaniem w celu uzyskania li stricte korzysci majatkowych co faktycznie miało miejsce. Jeżeli pracownik UKNF ma taka mozliwość powinien przy odrobinie dobrej woli sprawdzic ktorzy akwizytorzy maja podpisane umowy o współprace z kilkoma funduszami. Wszak taka wiedze moga zdobyc sprawdzajac rejestr zgłoszeniowy.
eme / 83.22.33.* / 2009-06-22 20:58
edytakarp mialas po prostu spotkanie z hochsztaplerem. Nie mozna reprezentowac dwoch ofe. Napisz pismo do KNF , opisz zdarzenie i podaj nazwisko akwizytora. Te fundusze znane sa z takich praktyk a szczegolnie akwizytorzy Generali. Sama popatrz z kim i z czym masz do czynienia na samym poczatku swojej drogi do emerytury.
Wpisal date wczesniejsza niz twoja data z internetu zeby zgarnąć prowizje. Liczy sie zawsze data wczesniejsza.Zrobił cie w bambuko, wpisal tam gdzie mu lepiej płacą.Uniewaznij ta umowę, jako bezwzglednie nieważną,złóż oswiadczenie.
lezdrub / 79.185.86.* / 2009-06-23 10:42
Eme oszust jak go nazwaleś byl z Aegona, nie z Generali.

Po drugie musial być to przedstawiciel tych spóldzielni, które zajmują się rynkiem OFE.

Jedną rzecz pochwalam, która napisaleś.
Aby kient cale to zdarzenie opisal do KNF, i to powinien zrobić.
Takie praktyki trzeba ganić i wykluczać.

Klient też ciekawy, nie wie co podpisuje.
Czarna rozpacz.
any / 2009-06-25 13:13 / portfel / Bywalec forum

Eme oszust jak go nazwaleś byl z Aegona, nie z Generali.

No fakt, lezdrub nie był u Edyty...
eme / 83.22.6.* / 2009-06-23 11:08
Lezdrub czytaj

zjawił się u
mnie doradca finansowy z umową z Generali i Aegonu.

Byl takze z Generali.Gdyby miala umowe z Aegonem to by jej podsunął z Generali.
lezdrub / 79.185.87.* / 2009-06-25 00:21
Nie eme dalej byla by ta w Aegon, bo lepiej placą.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-25 07:17

W końcu tak zamotał, że podpisałam umowę
nie z tym funduszem co chciałam
[/cytat
Moja droga, zapraszasz kogoś do domu i to on cię zamotał? To on powinien siedzieć z podkulonym ogonem i robić to co chcesz. Jak to się stało?
lezdrub / 79.185.98.* / 2009-06-25 19:15
Mikken. dobrze to określileś.

Może ją tak zamotal, że po 9 miesiącach będzie miala jeszcze nowy problem.
Nie będzie wiedziala, który to tata.
Czlonek OFE / 78.9.38.* / 2009-06-25 18:33
Przypadek edytykarp jest dowodem na to,ze akwizytorzy sa bardzo dobrze przygotowani do manipulowania klientami na szkoleniach za pieniadze czlonkow OFE,natomiast czlonkowie ofe sa pozostawieni sami sobie,uczciwi i ufni drugiemu czlowiekowi dlatego takich przypadkow jest duzo nieujawnionych,a szkoda.
Pracownik UKNF / 2009-06-26 13:52
Witam !
W odpowiedzi na komentarze informuję, że akwizytorzy mogą reprezentować tylko i wyłącznie jeden otwarty fundusz emerytalny.
Komisja Nadzoru Finansowego interweniuje w imieniu klienta w przypadku nieuczciwych standardów rynku finansowego, aczkolwiek bez Państwa pomocy nieujawnione przypadki nieetycznych praktyk akwizytorów funduszy nadal będą determinować opłacalność takich zjawisk. KNF zwraca Państwa uwagę, aby przed podpisaniem dokumentu o członkostwie poznać wszystkie szczegóły umowy.
Jeżeli potrzebują Państwo konkretnych porad, informacji lub danych postaram się odpowiadać. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.knf.gov.pl oraz w Centrum Informacyjnym Komisji pod numerami tel. (22) 262 4854; (22) 262 4859; (22) 262 4863; Serdecznie zapraszam i pozdrawiam forumowiczów.
uczciwy1 / 83.5.251.* / 2009-06-27 16:06
Do Pracownika UKNF

Prosze o odpowiedź : Jakie jest stanowisko UKNF w sprawie akwizycji OFE i czy jest szansa , że zostanie wprowadzony zakaz akwizycji OFE na rynku wtórnym?
Pracownik UKNF / 2009-06-29 14:29
Szanowny Forumowiczu,
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego dostrzega potrzebę wprowadzenia zmian na rynku otwartych funduszy emerytalnych. Głównym ich celem jest eliminacja patologii na rynku transferów pomiędzy funduszami. Propozycje Urzędu nie mają na celu likwidacji czy też ograniczenia transferów pomiędzy funduszami lecz mają na celu zminimalizowanie znaczenia tzw. „ratowników” uniemożliwiających swobodne opuszczenie funduszu przez klienta. Zależy nam również, na doprowadzeniu do jakościowej konkurencji pomiędzy OFE, czyli rywalizacji wynikami inwestycyjnymi. Skutkiem tej zmiany powinno być obniżenie kosztów akwizycji. Dążymy do sytuacji by to członek OFE inicjował (mailem, drogą listowną, telefonicznie lub faksem) zmianę funduszu, a nie jak dotychczas akwizytor (pełnomocnik innego funduszu). Następnie nowy fundusz przesyłałby klientowi formularz zawarcia umowy wraz z prospektem oraz informacjami o konsekwencjach transferu pomiędzy OFE. Umowa stanie się wiążąca w momencie odesłania i doręczenie funduszowi podpisanej wersji formularza, więc wyrażenie chęci zmiany OFE oraz otrzymanie niezbędnych dokumentów i informacji nie jest dla klienta zobowiązujące. Fakt, iż to klient sam kontaktuje się z nowym funduszem w celu jego zmiany, powoduje trudności z przypisaniem tej zasługi konkretnemu akwizytorowi. To rozwiązanie ma spowodować eliminację finansowego bodźca akwizycji na rynku wtórnym.
Obecnie każdy kto chce zmienić OFE zgłasza się do nowego funduszu i równocześnie informuje dotychczasowy fundusz o jego zmianie. Oba fundusze przesyłają informacje do ZUS. Jeden, że pozyskał klienta, drugi o zgromadzonych środkach na koncie odchodzącego klienta.
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zwraca się z prośbą o zgłoszenia wszelkich nieetycznych praktyk akwizytorów, ponieważ presja by walczyć o klienta będzie się zwiększać z powodu większej ilości środków na Państwa kontach OFE, oraz niżu demograficznego. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.knf.gov.pl oraz w Centrum Informacyjnym Komisji pod numerami tel. (22) 262 4854; (22) 262 4859; (22) 262 4863.

Pozdrawiam
Pracownik UKNF
uczciwy1 / 194.181.127.* / 2009-06-29 14:57
Dziekuję za informację. Myślę, że jest logiczne i przyniesie wiecej pozytku klientowi niz obecna forma akwizycji. Mam jeszcze jedno pytanie, od kiedy w/w zmiany mogłyby wejść w zycie.
Pracownik UKNF / 2009-06-29 15:10
Cieszę się, że mogłem pomóc. Propozycje UKNF zostały przekazane do Ministerstwa.
lezdrub / 79.185.77.* / 2009-06-28 03:19
Uczciwy. Ty domagasz się zniesienia demokracji.
ToZto przecież równoznaczne z zakazem uczestniczenia w wyborach.

Ciebie czasem glowa nie boli???

Widzisz,że osoby sobie nie radzą z dokonaniem umowy przez internet.
Dowodem tego jest Edyta Karp
Ona, z tego,cdo wunika ma dostęp do internetu i umie sie nim pslugiwać.

A ilu jest takich klientów OFE, którzy nie mają dostępu do internetu i nie mieją się nim poslugiwać, ale znaja sie na zyskach OFE i te nieskuteczne chca zamienić na te skuteczne( z wiekszymi zyskami)

A może by tak wolny czlowieku zakazać zawodu agenta ubezpieczeniowego,adwokatury,notariatów,
eme / 83.22.27.* / 2009-06-26 14:57
Pracownik UKNF tego wlasnie tutaj brakowało.Super.
edytakarp / 2009-06-25 15:25
Ja żadnego akwizytora ofe nie zapraszałam do domu, sami zaczęli przychodzić. I ten akwizytor myślałam, ze jest tylko z generali, dowiedział się że złożyłam wniosek i dlatego przyszedł. Ale finał historii jest taki, że chyba się akwizytor speszył i podpisał ze mną bez szemrania umowę ofe z generali
lezdrub / 79.185.98.* / 2009-06-25 19:05
Edyta napisal Ci drugą umowę ten sam akwizytor????
A popatrz sobie z jaką data jest ta umowa z Generali.
Jezeli jest pózniejsza niż tamta w Aegonie, to i tak ZUS przydzieli Cię do Aegona.

Wszystko co piszesz, to czarna rozpacz.
Ty aby nie zmyślasz????
edytakarp / 2009-06-25 22:03
Podpisał ze mną drugą umowę ten sam akwizytor, powiedział, że jego szef cofnie tamtą i będę przydzielona do generali
eme / 83.22.27.* / 2009-06-25 21:39
Lezdrub zgrywasz sie. Przeciez pojawil sie akwizytor w jednej osobie z Aegona i Generali i podpisal z nia umowe wlasnie z Generali z data wczesniejsza niz internetowa zeby skasowac prowizje. Czy ty chlopie tego nie kapujesz?? Wszak takie praktyki to standard w tym funduszu, znasz to dobrze. Brzydze sie tym.
edytakarp / 2009-06-25 22:15
Wniosek złożyłam internetowo w Generali, a akwizytor napisał mi umowę z Aegonem z datą wcześniejszą.
eme / 83.22.27.* / 2009-06-26 08:17
Edyta a wiec jezeli data podpisania umowy z aegonem jest wczesniejsza to bedziesz klientka tego wlasnie funduszu. Jezeli chcesz generali to musisz zlozyc stosowne oswiadczenia zmiany woli, opisac zaistniałą sytuacje powiadomić KNF. W inny sposob tego nie zalatwisz. Dokladnie tak jak ci poradził tutaj pracownik KNF. To bedzie zalatwione bez twojego osobistego stawiennictwa przed jakimkolwiek urzedem. Osobiscie uwazam ze powinnas to zrobić.
edytakarp / 2009-06-22 21:17
dziękuje Ci eme za odpisanie, mam nadzieję że jednak uda mi się przystąpić do funduszu do któtego chciałam, czyli Generali.
teqla tekla / 79.186.134.* / 2011-12-05 22:47
witam
Jakis czas temu byla u mnie Pani z Aegonu podpisalam z nią umowę, lecz po przeczytaniu umowy na spokojnie wieczorem zauwazylam bledną date urodzenia, niezwlocznie zadzwonilam to tej Pani i powiedziala ze mam poprawic na umowie blad i ona rownież obiecala ze to zrobi. 2 tyg.pozniej przyszedl do mnie lis z aegonu z wiadomoscią że nie mogą aktywowac funduszu z powodu blednych danych . Czyli daty urodzenia. Nie wiem teraz co mam zrobic ponieważ odbylam staż i odjęto mi skladki emerytalne, a przecież ja nie mam zadnego funduszu emery. W takim razie ponieważ umowa jest nie ważna.
POMOCY
eme / 77.253.182.* / 2011-12-10 12:34
Po prostu niech ta akwizytroka do ciebie przyjedzie i poprawi na druku do zmian twoje dane osobowe. Nic sie nie martw, pieniedzy nie stracisz. I jeszcze jedno, kazda poprawka musi byc parafowana!!!!! przez obie strony (ciebie i akwizytora), i niedopuszczalne jest zalatwianie tego przez telefon i podrabianie podpisu.

Najnowsze wpisy