Forum Polityka, aktualnościKraj

Bliscy ofiar komuny dostaną po 50 tys. złotych

Bliscy ofiar komuny dostaną po 50 tys. złotych

Wyświetlaj:
cerawi / 2008-12-17 23:25 / Bywalec forum
Panie Tusk a co z dziecmi Powstania Warszawskiego,ktore stracily dokladnie wszystko. Zgromadzone i wychowywane
w domach dziecka przezywaja do dzis swoja traume. Co uslyszymy?
wereser / 213.77.116.* / 2008-12-15 16:06
A do którego pokolenia? Wydawało mi się, że ofiarami komuny byli wszyscy Polacy, ale teraz myślę, że jesteśmy ofiarami tej polskiej rzeczywistości i teraz. Jak słyszę, że Wałęsa jest ofiarą komuny, to mnie śmiech ogarnia; Wałęsa nie byłby Wałęsą, gdyby nie komuna. Niech się cieszy, że miał farta, bo normalna Polska nigdy by nie urodziła Wałęsy-bohatera narodowego. Jakoś komuna nie złobiła go inwalidą, a w Arłamowie pewno wolałby posiedzieć, niż u swych przyjaciół w Guantanamo. Kolejne durne pomysły rządu i rozdawnictwo pieniędzy. Niech zasądzają od tych, którzy katowali, a nie od polskiego społeczeństwa.
Wapniak / 2008-12-15 13:44 / Tysiącznik na forum
Kolejny idiotyzm.... A co z tymi dziećmi, których rodzice zginęli na prawdziwej wojnie?
Co robili obecni i nieżyjący tzw. "kombatanci" to na ogół wiadomo... Czyżby Ci żyjący mieli wyrzuty sumienia?...
Akurat / 81.210.116.* / 2008-12-15 11:45
Tak długo dopóki nie zrozumiemy Akurat - "Do prostego człowieka"
Pilsener / 2008-12-15 08:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prawie 20 lat po upadku komuny, a dopiero teraz odszkodowania? I dlaczego w polsce odszkodowania przysługują tylko na mocy ustawy i z klucza partyjnego, a zwykły człowiek w starciu z władzą jest ZEREM i nie ma szans na jakiekolwiek odszkodowanie. Uzyskanie zadośćuczynienia na drodze cywilnej trwa średnio ponad 800 dni, a w wielu przypadkach przepisy wręcz uniemożliwiają staranie się o odszkodowanie. Dlaczego w polsce to sądy nie mogą orzekać odszkodowań? Jaka to wolność i demokracja?
zniesmaczony / 87.205.52.* / 2008-12-15 09:13
i CZEMU TAK NARZEKACIE ????
wszystko jest do załatwienia szybko i sprawnie tylko trzeba umieć
adb9 / 93.105.81.* / 2008-12-15 08:51
Kto bedzie decydowal o przyznaniu odszkodowania.Udzial w zadymie to jeszcze nie dowod na to,ze bylo sie ofiara komunizmu.Znowu siega sie do kieszeni normalnych obywateli.Jak dlugo bedziemy karmieni duchami przeszlosci.

Najnowsze wpisy