Forum Forum prawneBankowe

Blokada konta firmowego a prywatnego przez US

Blokada konta firmowego a prywatnego przez US

monika_w / 89.72.189.* / 2010-04-29 21:13
Witam,

mam takie pytanie, posiadam zadłużenie wobec Urzedu Skarbowego z racji nie zapłaceniu podatku VAT za jeden miesiac, Dzis komornik zajał mi konto bankowe na kwotę zadłużenia, problem w tym, iż zablokowano mi zarówno konto firmowe ( którego sprawa dotyczy gdyż prowadze jednoosobową działalność gospodarczą) oraz konto prywatne !!!! ??
Moje pytanie, z jakiej racji / według jakich przepisów zablokowano mi również konto prywatne (dodam iż posiadam obydwa konta w jednym banku).
Oraz czy przy takich zajeciach komorniczych, jest zostawiana jakaś pula środków na życie ?
Podobno przy zajeciach kont prywatnych i blokowaniu wynagrodzen za prace taka cześć środków jest zostawiana czy tak sama jest z kontem firmowym? Ale przedewszystkich dlaczego zablokowano mi również konto prywatne ?

dziękuje za informacje
Wyświetlaj:
uhh / 193.0.242.* / 2010-05-06 10:47
zablokowano konto prywatne ponieważ organ zajmujący nie sprecyzował rachunku.

Można dogadać sie z organem o mozliwości odblokowywania czesci środków a z konta firmowego mozna co miesiecznie wysyłać skłądki ddo zus i us oraz płące dla pracowników. Zazwyczaj robi sie to w placówce banku przedstawiajac liste płac i postanowienie organu że można je przesyłąć

Przy prywatnym koncie jest kwota wolna od zajęcia która wynosi około 10 tys zł. Jak wypłacisz taka kwote od dnia uruchomienia zajęcia to wchodzi blokada na konto.
jacekgafa / 46.113.170.* / 2011-02-05 18:05
mi zdarzyło sie że 19nastego poinformowano mnie że zamkną mi konto wpłaciłem od reki pieniążki a konto zablokowano 25 to jest państwo które pomaga swym obywatelom wiem jedno przenoszę firmę z powrotem do Anglii tam dbają o podatników a te sześć koła niech sobie wezmą czkawką mi się to odbije zarobi kto inny oni nadal nie wiedzą że my żyjemy w uni i nie są pępkiem świata

Najnowsze wpisy