Forum Polityka, aktualnościPolityka

Blokada publikacji o duchownych agentach

Blokada publikacji o duchownych agentach

Money.pl / 2006-08-09 20:27
Komentarze do wiadomości: Blokada publikacji o duchownych agentach.
Wyświetlaj:
Desstin / 2006-08-10 15:43 / Bywalec forum
Pytanie: czyje nazwiska wchodzą w grę że tak panicznie boją sie kościelni dostojnicy ich publikacji?
grzesiek / 83.27.14.* / 2006-08-10 01:30
Panie Zaleski, jeśli czujesz pan powołanie bardziej w kierunku aparatu przymusu niż zakonne, to zrzuć pan sutannę i przywdziej mundur, a jak nie, to módl się pan za agentów i nieagentów równie gorliwie, i daj pan Panu Bogu rozstrzygnąć, miłuj pan bliźniego jak siebie samego. Co to za bzdury - ksiądz publikujący książki o agentach. Dla mnie nie jest pan za grosz wiarygodny.
dziwny ten świat / 83.11.79.* / 2006-08-10 14:11
Panie grzesiek .. tak bardzo boisz sie prawdy? Kto jak kto ale to kościół powinien być pierwszy który sie oczyszcza.
I taki tekst jaki Pan tu "wysmazyłes" świadczy o jakiejs wielkiej nieobiektywności i stronniczości z Pana strony. To kosciołowi powinno zalezec na prawdzie (a potem na odpuszczaniu win).
Ukrywanie prawdy skutkuje domysłami które mogą byc o wiele gorsze od prawdy. Smutne jest to że wysocy rangą funkcjonariusze kościelni maja ochote zablokować ten proces. Jak powiedziałem skoro proces odtajniania juz się zaczął .. to niech ma cywilizowane formy.
tatko / 2006-08-10 11:15 / Tysiącznik na forum
Jeżeli ten Zaleski ma być wiarygodny,to w takim razie ja jestem biskupem...
Felek / 195.238.245.* / 2006-08-10 11:05
Bo najciekawsza jest prawda
tatko / 2006-08-10 11:23 / Tysiącznik na forum
Grzesiek ma rację.A Kero,gdyby słuchał , co na takie tematy mówił papież ,to nie pouczałby tutaj kogoś,kto akurat ma takie zdanie.Nikt księdzu nie broni zrezygnować ze swoich święceń i zostać politykiem,pisarzem,prokuratorwm,kim tam sobie zechce.Ale księdzu nie przystoi takie zacietrzewienie. Niech lepiej wyspowiada tych współbraci,rozgrzeszy i po chrześcijańsku przebaczy. Jeżeli postępuja tak,jak dotychczas,to jest zwykłym oszołomem w sutannie. Jego zwierzchnicy dają mu dobrą nauczkę,ale oszołom pozostanie oszołomem.
MN / 80.51.231.* / 2006-08-10 08:49
Encyklika JPII Veritatis Splendor 100,101: "Tak więc w każdej dziedzinie życia osobistego, rodzinnego, społecznego i politycznego moralność — oparta na prawdzie i w niej otwierająca się na autentyczną wolność — odgrywa niepowtarzalną, niezastąpioną i niezwykle doniosłą rolę, służąc nie tylko pojedynczej osobie i jej wzrastaniu ku dobru, ale także społeczeństwu i jego prawdziwemu rozwojowi.". Dlatego Grzesiek kaiądz Zaleski ma rację.
tatko / 2006-08-10 11:27 / Tysiącznik na forum
Z tej encykliki wcale nie wynika,że Zaleski ma rację.Encykliki papieskie ,jeżeli nie są zgodne z Dekalogiem i naukami Chrystusa,są nic nie warte.Nikt Zaleskiego nie upoważnił do decydowania o losie innych ludzi.
MN / 80.51.231.* / 2006-08-10 12:01
To ty piszesz: "Grzesiek ma rację.A Kero,gdyby słuchał , co na takie tematy mówił papież ,to nie pouczałby tutaj kogoś ..". Papież wypowiada się jednoznacznie: najpierw żal za grzechy potem wybaczenie. Cytat jest wzięty z komentarza do Katechizmu Kościoła Katolickiego a encyklika jest 1993 roku - sprawdź.
Mops / 83.22.206.* / 2006-08-09 21:00
Prawda Was wyzwoli !
tatko / 2006-08-10 11:39 / Tysiącznik na forum
A kto zaprzecza prawdzie? Stwierdza się fakt,że ksiądz pomylił się z powołaniem i działa wbrew wytycznym papieża.Ot i wszystko.Co do prawdy ,to księża którzy współpracowali z SB powinni sami się ujawnić. To byłaby prawda,o którą tak tutaj walczycie.A Zaleski zachowuje się nieprzyzwoicie.Wpuszczono go do IPN,wszedł tam w posiadanie pewnych dokumentów,więc jako ksiądz powinien zachować się jak na spowiedzi. Kto dzisiaj pójdzie do spowiedzi do księdza,który ma tak długi język? Są odpowiedzialni za lustrację urzędnicy,prokuratorzy i niech wyjaśniają sprawy współpracy księży z SB.A tak na marginesie ksiądz Zaleski podrywa autorytet swoim zwierzchnikom,papieżowi i całemu Kościołowi.
Mops / 83.22.219.* / 2006-08-10 12:13
Nie mnie ustalać procedury. Ja nie wiem kto powinien doprowadzić do wyjaśnienia tych spraw. wiem jednak ,że póki co nie ma woli aby te sprawy zostały wyjaśnione i jedynie ks. Zaleski wykazuje determinację w tym kierunku. Jeżeli Kościół jako instytucja po raz kolejny chowa głowę w piasek zamiast zmierzyć się z problemem to jest tak jak na załączonym obrazku.
tatko / 2006-08-10 12:46 / Tysiącznik na forum
Racja,panie Mops, to w tym tkwi problem,że Kościół nie po raz pierwszy nie potrafi właściwie ruszyć rozumem.Chodzi oczywiście o kościelne szefostwo,cały episkopat.
Kero / 2006-08-09 20:27 / -
To tak po Bożemu - jak biskup chce a nie jak ks. Zalewski

Najnowsze wpisy