Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bochniarz: Zadbajmy o wzrost, to emigranci wrócą

Bochniarz: Zadbajmy o wzrost, to emigranci wrócą

Wyświetlaj:
Bolesław Dyzma / 79.188.238.* / 2008-06-24 10:34
Donald Tusk
DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ PO
Polska zasługuje na cud gospodarczy
Podpisanych w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej 2007r

1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy
emerytury i renty
3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych,
mostów i obwodnic
4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i
zlikwidujemy NFZ
5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z
ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do
domu i inwestować w Polsce
9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.
redotryk / 79.188.238.* / 2008-06-24 10:32
to chyba nie za tuska. Bo to tak jak z tym boiskiem, które otworzył w jakiejś gminie a zaraz po tym je zamknięto jakieś braki czy coś w tym stylu. NA euro się skopromituje. Drzewiecki już chce odejść, bo chyba do niego dotarło, ze to będzie wielka wsypa !

a poza tym polecam wiersz ulubionego Ignacego
"Baran dany na ofiarę

Widząc, że wieńce kładą, że mu rogi złocą,
Pysznił się tłusty baran, sam nie wiedział o co.
Aż gdy postrzegł oprawcę, a ten powróz bierze,
Aby go poniewolnie ciągnął ku ofierze.
Poznał swój błąd; rad nierad wypełnił los srogi.
Nie pomogły mu wieńce i złocone rogi."

epitafium dla tuska.

co dalej z Białym Szczytem ?
KAP / 2008-06-24 10:22 / Tysiącznik na forum

Emigranci zwracają uwagę również na jakość edukacji, służbę zdrowia, czy coś takiego jak czynnik zaufania


wlasnie, jesli ktos pobyl np w Brytanii i mial do czynienia z urzedami i sasiadami to nagle odkrywa przepasc w mentalnosci i stosunku do wspolobywatela. Dla mnie wazna jest tez neutralnosc swiatopogladowa panstwa.
cr3ate / 2008-06-24 10:19
To ja moze wymienie co by moglo naklonic mnie do powrotu. Rozwazalbym powrot:
1. Gdybym widzial, ze moje podatki na cos ida, a poki co to podatki podatkami, a za wszystko i tak musze doplacac (wymiana dowodu, wymiana prawa jazdy itd.)
2. Jesli pieniadze z podatku drogowego faktycznie zaczna isc na drogi, bo poki co to tragedia.
3. Jesli panstwo pozbedzie sie 3/4 urzedasow utrudniajacym wszystkim tylko zycie (problemy przy rejestracji auta, prowadzeniu dzialalnosci gospodarczej, bieganie od okienka do okienka z kazda bzdura i cholerne znaczki skarbowe mimo, ze i tak placi sie podatki)
4. Panstwo uprosci system podatkowy i zlikwiduje wypelnianie PITow. Obywatel nie moze byc traktowany we wlasnym kraju jak potencjalny zlodziej.

Mam wiecej tych powodow, ale te uwazam za jedne z najwazniejszych, wiec poki to sie nie zmieni to nie mam zamiaru wracac, a z tego co widze to i do emerytury sie nie doczekam. Chodzi o to, zeby ludziom zycie ulatwiac, a nie utrudniac i zeby tez cos dostawac od panstwa, a nie wrzucac jak w pusta studnie bez dna.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-06-24 10:03
Dobrze, to pięknie powiedziane, ale pani Bochniarz była ministrem w rządzie, czy wtedy zadbała o wzrost gospodarczy?
Ja też potrafię wydać opinię poprawmy stan infrastruktury drogowej i telekomunikacyjnej, służby zdrowia oraz zreformujmy system podatkowy. Postawmy na rozwój nowych technologii biomedycznych, nanotechnologii materiałowej, czy informatyzację. Wtedy ludzie nie tylko wrócą, ale nie będą mieli po co wyjeżdżać.
By żyło się lepiej :)

Najnowsze wpisy