Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Boni: Pieniądze dla OFE nie są publiczne

Boni: Pieniądze dla OFE nie są publiczne

skomentuj
Wyświetlaj:
Bernard+ / 83.27.79.* / 2010-12-09 20:44
Ponieważ Pani Fedak jest z PSL to usilnie szuka innych rozwiązań grożącego nam za 7 lat krachu systemu emerytalnego gdyż najprostszy i najsprawiedliwszy sposób, jakim jest likwidacja KRUS i innych uprzywilejowanych emerytalnie grup uderzyłaby słusznie i sprawiedliwie w najbogatszy elektorat PSL, więc to, co jest dobre dla Polski, ale niekorzystne dla PSL nie jest opracowywane i wymyśla się inne nie tak korzystne generalnie dla Polski rozwiązania w imię partyjnego interesu nie robiąc tego, co jest najprostszym i najlepszym rozwiązaniem ogromnie niebezpiecznej dla polaków sprawy rosnącej niewydolności systemu emerytalnego.
Pan Boni powiedział prawdę a Pani fedak chce nas płacących skałdki na emerytury do OFE okraść z tych skałdek i rozdać je 40 letnim emerytom i rolnikom płącacym skałdki w wysokosci pokrywającej zaledwie 7% wydatków KRUS na emerytury ,renty i wszystkie pozostałe świadczenia w tym na ubezpieczenie zdrowotne.
MERAD / 178.235.122.* / 2010-12-10 13:02
Pan Minister nie tylko mija się z prawdą i nie wie, co mówi, ale także wprowadza w błąd.
System emerytalny w Polsce to system solidarnościowy, co oznacza, że z chwilą pobrania z mojego wynagrodzenia składki na ubezpieczenie emerytakne, pięniądze te automatycznie przestają być prywatne (czytaj: "moje"), a stają się publiczne, oczywiściew przeznaczone tylko na cele określone w ustawie.
Pan Minister jest politykiem, ale fachowiec z niego taki, jak ja jestem gruby i bogaty.
Rtx / 87.205.207.* / 2010-12-09 22:59
Mam nadzieję że po ostatnich występach 35-letniego emeryta, byłego agenta CBA p. Tomka K. ludzie wreszcie dostrzegą absurdalność różnych przywilejów emerytalnych.
MMM1999 / 188.146.124.* / 2010-12-09 14:26
Do @@@:
Przemyśl coś zanim napiszesz. Okres gromadzenia to okres pracy, czyli przed emeryturą. Wtedy pieniądze są w OFE (!!!) i w razie śmierci połowę bierze współmałżonek, a połowę wskazani beneficjenci. Dopiero po zakończeniu tego okresu (czyli po przejściu na emeryturę) pieniądze są przelewane do FUS, skąd wypłacana jest ci emerytura. Teraz, w razie śmierci dziedziczenia nie ma, ale TE ŚRODKI SĄ JUŻ W FUS, to jak ma być dziedziczenie???? Reasumując tak, żebyś zrozumiał: OFE - jest dziedziczenie, FUS/ZUS - nie ma dziedziczenia.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-10 00:37
do MMM1999:
Pomysl zanim cos napiszesz.
To co napisale to jest cytat z wikipedii.
Problemem o ktorym dzisiaj nikt nie pisze jest to ze w czasie gdy przekonywano ludzi do OFE zachecano ich twierdzeniem ze pieniadze odkladane do OFE na ich emerytury sa w pelni dziedziczone.
Sad dopiero w 2009 roku wyjasnil ze dzieczone sa tylko wtedy gdy sa w OFE bo po przejsciu na emeryture przesylane sa do ZUS i z dziedziczenia nici.
Nie pamietasz jaki rajwach sie podniosl po decyzji tego sadu w 2009 roku?
Wiekszosc ludzi uwazlo ze zostali oszukani.
lezdrubinter / 79.185.91.* / 2010-12-09 22:58
mmm. A kiedy one sa w FUS. Na jakiej pstawie prawnej ??
sewerer / 80.48.115.* / 2010-12-09 15:06
Na to zwracają uwagę przede wszystkim ludzie związani z OFE i z Bonim, który ich reprezentuje, a którego interesy nie są związane z beneficjentami przyszłych emerytur czy spadków. To takie mydlenie oczu, by odwrócić uwagę od sprawy zasadniczej. Przez dziesięć lat zgromadziłem raptem 12 tys. złotych. Jest to mniej niż wpłacone składki. Gdzie zatem zyski z inwestycji, gdzie na samym początku za fachowość zarządzania mymi pieniędzmi płaciłem nawet 17% składki, a byłem do tego zachęcany przez ludzi pokroju Boniego. Fakt, dziedziczyłbym całe 12 tys. złotych, ale gdybym dostał z tego emeryturę, to byłoby jakieś 25 złotych, czyli niespełna 6 EUR/ miesięcznie. Białoruś u nas czy UE? Chcesz za to przeżyć? Chcesz za symulować sytuację, gdybyśmy całość lokowali w OFE? Jak to będzie się miało do emerytur europejskich? Nie ulega wątpliwości, że na OFE najlepiej zarabiają same fundusze, nie licząc się z przyszłymi emerytami. Kto poniesie odpowiedzialność za przyszłych emerytów? OFE czy może jednak państwo? Czy przyszły rząd będzie mógł powiedzieć głodującym starcom żeby poszli szukać sprawiedliwości w OFE? Ich urzędnicy nie będą dmuchać na wiatrak piórami, ni nie będą odpoczywać pod palemkami w niedzielę palmową, a będą to czynić za ciebie w Egipcie czy Maroku, pod palmami daktylowymi. 12 tysięcy przez 10 lat, to grosze, które emeryt w UE bierze nie podzielone do kończ życia, a w ciągu czterech miesięcy. Gdybym kupił dzisiaj za nie garaż i go wynajął, to miałbym nie 25 złotych miesięcznie, a 150 złotych do końca życia, a garaż odziedziczyliby jeszcze moi spadkobiercy. Dlatego jest to mizeria i kit wciskany tym, którzy o inwestycjach i prawdziwych emeryturach nie mają pojęcia. Wiecej; Boni bardzo chętnie wmawia nam, że to synowie i córki płacą na nasze emerytury i nie bierze wcale pod uwagę tego, że przecież reforma Buzka miała uzależnić świadczenie od płaconych składek. Filozofia, że za Adama i Ewę na początku płacił Bóg jest z palca wyssana. Po prostu pazerność skarbu państwa jest tak duża, że składki płacone na ZUS nie są wpłatami celowymi, nie mówiąc już o jakichś inwestycjach. Wystarczy podarować bogatym Polakom po kilka procent z PIT (tak, jak to zrobił PiS) i wmawiać emerytom, że to oni ograbiają budżet, bo w worze zabrakło. W skandynawskim worze nie brakuje, bo tam nie ma podatku liniowego, a w litewskim, jeszcze tak niedawno chwalonym przez Boniego, zabrakło nie tylko na godne emerytury.
Bernard+ / 83.27.79.* / 2010-12-09 21:19
Atak na oszczędności pracujących Polaków zdeponowane w OFE to system obrony KRUS.
Żelichowski, Fedak, Rostowski i Pawlak to kolejni politycy Rządu PO i PSL, którzy od wielu dni bezczelnie kłamią w sprawie składek emerytalnych inwestowanych przez pracujących ubezpieczonych w OFE aby odwracać uwagę opinii publicznej od PRZYWILEJÓW OBSZARNIKÓW POSIADAJACYCH PO 300ha i UBEZPIECZONYCH w KRUS. Kłamstwo polega na twierdzeniu, że to budżet państwa finansuje wpłaty składek emerytalnych oszczędzanych na przyszłe emerytury w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Tak mówić mógłby, co najwyżej ktoś, kto nie ukończył Gimnazjum ze względu na ociężałość umysłową, ale jeżeli mówi to minister Finansów to jest to najgorszy rodzaj kłamstwa, jakie wymyślono od czasu, gdy ludzkość nauczyła się mówić gdyż "Najniebezpieczniejsze kłamstwa – to prawdy nieco zniekształcone" - powiedział Georg Christoph Lichtenberg. Przedstawiciel oświecenia. Od 1770 był profesorem matematyki i nauk przyrodniczych na uniwersytecie w Getyndze. Twórca niemieckiej fizyki eksperymentalnej i jeden z najwybitniejszych przedstawicieli niemieckiej aforystyki. Pan Rostowski nie chce publicznie przyznać sie przed Polskim społeczeństwem, że budżet musi dofinansowywać Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, dlatego, że posłowie poprzednich kadencji a więc wszyscy zawodowi posłowie zasiadający w sejmie od 3 do 5 kadencji w tym premier, Prezydent i większość ministrów uchwalając ustawy o wcześniejszych emeryturach dla różnych grup uprzywilejowanych źle skalkulowali ile na te przywileje trzeba pieniędzy i teraz chcą ukryć skutki swoich karygodnych zaniedbań i nieodpowiedzialności szukając na gwałt pieniędzy na spłatę rosnących długów i na pokrycie coraz większego deficytu finansów publicznych. Do OFE wpłacane są za pośrednictwem ZUS, który bierze za to od nas pracujących 0, 5% prowizji tylko pieniądze, co miesiąc wpłacane żywą gotówką, jako część naszych składek emerytalnych. Przez To ZUS będzie tym, którzy są ubezpieczeni również w OFE wypłacał dużo mniejsze emerytury w przyszłości. Więc dotacja z budżetu do wypłacania emerytur obecnym emerytom jest skutkiem posyłania na wczesne emerytury 35, letnich funkcjonariuszy 39 i 43 letnich górników oraz 50 letnich kolejarzy, nauczycieli i wielu innych, którym władza dawała przed wyborami, aby trwać przy kasie publicznej kolejną kadencję. Zawodowi Politycy siedzący w sejmie i senacie po 20 lat nieodpowiedzialnie rozdawali przywileje emerytalne i zwiększali koszty administracyjne a teraz kłamliwie chcą okraść pracowników młodszego pokolenia z ich oszczędności emerytalnych gromadzonych w OFE. Kłamcy wynocha sejmu i z samorządów nie głosujmy na partie kłamców i oszustów obiecujących głośno poprawę, jakości życia a po cichu okradających polskiego podatnika pracującego do 65 roku życia, aby nadal fundować przywileje grupom, których się posłowie i senatorowie oraz urzędnicy ministerialni boją.
lezdrubinter / 79.185.91.* / 2010-12-09 23:07
W całosci popiram Panie Bernard+. Cała prawda.
MMM1999 / 188.146.124.* / 2010-12-09 17:25
Ok, ale jak OFE traci pieniądze, to o tym pisze , wyceniając jednostki ich rzeczywistą wartością, a ZUS wylicza emeryturę, ale z czego ma płacić jak nic nie ma? Wolę realne 100 zł niż wirtualne 200 zł. Poza tym nie stoję za Bonim, tylko w opozycji do Fedak, bo to czego oczekuję to wolność wyboru w inwestowaniu pod kątem emerytury, a z Twojego postu wynika, że też tego chcesz (fragment o garażu), więc raczej polityka pani Fedak nie powinna Ci się podobać. Dalsza część Twojego postu (Bóg, Adam i Ewa) dobitnie pokazuje, że nie podoba Ci się obecny system emerytalny, zwanych przez niektórych umową międzypokoleniową, a przez innych piramidą finansową przez prawo zabronioną (patrz np.: Bernard Madoff). Podatek liniowy nie jest tu winien. Jesteśmy biedniejszym krajem. PKB na osobę w Norwegii to 50 tys USD, a u nas zaledwie 18 tys USD. Dług publiczny w Norwegii to 45% PKB u nas już ponad 50% PKB (aczkolwiek w 2006 w Norwegii wynosił on 55% PKB). Bogatszym państwem łatwiej się zarządza. Łatwiej obiecywać, dawać wysoki socjal itp. U nas bogactwo trzeba wypracować. Ale wracając do tematu: oba rozwiązania mi się nie podobają (Fedak i Boni), ale pani Fedak nie podoba mi się bardziej. Nie chcę powrotu do starego. Chcę kontynuacji w reformie emerytalnej. Zwiększenia konkurencyjności między OFE. Możliwości wpływania na decyzje inwestycyjne w OFE itp. Moim zdaniem powinno się nałożyć na OFE konieczność gwarancji kapitału, albo nawet min. wzrost roczny. Ciekawe które TU zechciałyby się bawić w inwestowanie. Ale na pewno takie by były. Natomiast zwrot w stronę ZUS uważam za pomysł bardzo zły, bo wiemy czemu służy. Załatanie dziury budżetowej, która powtarza się rok w rok.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-09 13:55
Boni chrzani jak polamany.

Za wikipedia:
"Należy zaznaczyć, że przekazaniu bądź dziedziczeniu podlegają środki wyłącznie w okresie gromadzenia ich na rachunku OFE. Po zakończeniu okresu składkowego środki te przekazywane są do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i w przypadku śmierci danej osoby stanowią własność skarbu państwa, niepodlegającą jakiemukolwiek dziedziczeniu"
lezdrub@interia.pl / 79.185.91.* / 2010-12-09 20:07
Trzy MałPY. A kto ci tak Powiedział,po zakonczeniu składaniu kapitału w OFE srodki sa przekazywane do FUS i nie ma dziedziczenia.

Chcę ci POwiedzieć,ze na temat wypłaty emerytury z OFE nasi parlamentarzyśći przez 11lat nie zdążyli napisać ustawy o wypłacie emerytury z OFE.

Tak więc przyjacielu piszesz głupoty.

Wejdź sobie na portal Nasza Klasa i tam możesz te głupoty pisać.

Tu jest portal finansowy i należy mieć wiadomośći z danej dziedziny,aby zabierać tu głos.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-10 00:22

A kto ci tak Powiedział...

A ty umiesz czytac czy tylko udajesz i piszesz bez czytania?
Napisze jeszcze raz bo moze dopiero po drugim przeczytaniu rozumiesz co czytasz.

Za wikipedia:
OFEEEEEEEEEEEEE / 78.8.76.* / 2010-12-09 19:34
Składka do ZUS przekazywana jest z dwóch części :pracownika i pracodawcy. I tylko aby uniknąć zamieszania obie części płaci pracodawca, czyli robi to w moim imieniu. Wynika z tego że jedna część jest z całą pewnością moja. Ciekawe jakby zinterpretował to Trybunał Konstytucyjny. Myślę że za kilkanaście lat uda się zmienić ustawę i pieniążki będą zawsze dziedziczone, tylko potrzeba nam rozsądnych ludzi w Sejmie, nie karierowiczów muślących tylko o swoich posadkach i dietach. Tak przy okazji, w Irlandii zostały obniżone pensje wśród rządzących czekamy na podobne posunięcie.
wolny człowiek / 178.42.152.* / 2010-12-09 12:38
Takie rewelacje szykuje eurokomuna
http://www.rp.pl/artykul/8,575989_Wojt-zajrzy-do-prywatnego-kosz
a-.html
Manolo / 193.111.166.* / 2010-12-09 12:18

Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
man13 / 2010-12-09 12:07 / Tysiącznik na forum
Zaczyna się Boni plątać w tezach. To samo czeka Tuska.
Bernard+ / 83.27.79.* / 2010-12-09 21:12
Wszak nikt w Polsce sam sobie emerytury nie przyznaje tylko, co najwyżej składa o nią wniosek a to Politycy ustalili, komu ZUS może przyznać wcześniejszą emeryturę a komu nie. Politycy uchwalili uprzywilejowane zasady emerytalne dla Rolników , górników , wojska, policji, strażaków, prokuratorów, sędziów, i kilku mniejszych grup zawodowych. Więc narzekanie teraz, że to emeryci wykończą gospodarkę jest kłamstwem, bo nadmierna ilość młodych emerytów i rosnące przez to wydatki budżetu to nie przyczyna, ale skutek złej polityki wszystkich posłów , którzy zasiadali w parlamencie przez ostatnie 20 lat. To ich populizm i przedwyborcze rozdawnictwo oraz niechlujstwo w stanowieniu prawa spowodowało obecną coraz trudniejszą sytuację i rosnące zadłużanie się sfery finansów publicznych. Nieuczciwe decyzje polityków chcących za wszelką cenę załapać się na drugą kadencję to prawdziwa przyczyna problemu, to politycy spowodowali, że mamy tak dużo najmłodszych emerytów w Europie a nie spowodowali tego sami Emeryci ani nie spowodowali tego obecnie pracujący i uczciwie płacący składki i podatki a to nas podatników i płatników składek rząd chce teraz kolejny raz okraść. Jeżeli władza daje szybciej emerytury jednym pracującym a później innym. To władza jest winna, że za dużo rozdała i teraz pracujący 60-65 letni Polacy bez przywilejów oraz młodzi pracownicy przed 45 rokiem życia nie są w stanie udźwignąć ciężaru utrzymywania rosnącej armii 35, 40 i 45 -50 letnich uprzywilejowanych emerytów w dodatku pracujących nielegalnie w zmowie z nieuczciwymi pracodawcami bez płacenia składek i podatków. Sądzę że takie łopatologiczne wyjaśnienia, są nadal potrzebne bo jak czytam wiele postów to nadal część Polaków niema wiedzy ale ma na temat emerytur poglądy oparte o swoją niewiedzę. A pani Fedak i pan Pawlak oraz całe PSL próbuje za wszelką cenę odwrócić uwagę opinii publicznej od kosztów przywilejów właścicieli setek hektarów płacących symboliczne składki do KRUS a osiągających dochody znacznie wyższe niż przeciętna płaca pracownika.
Boni M. - Mum Baker / 83.5.242.* / 2010-12-09 12:04
Stosując logikę pana B. należy uznać że:
1. Każda złotówka przekazywana do systemu emerytalnego ( nawet gdy pozostaje w ZUS-ie) jest własnością prywatną
2. Państwo jest MEGA-złodziejem który własność prywatną zawłaszcza a nawet obdarowuje nią inne osoby - zarządców OFE
lezdrubinter. / 79.185.91.* / 2010-12-09 12:42
Ty lepiej sie zastanów co banda Oszustów Platfofmianych robi z POdatkami.

Byc moze ,ze ustalą ustawe,ze kto nie chce byc w OFe wróci do Zakładu Utylizacji Składek, to bedziesz miał szanse tam wrócić.

Powodzenia życzę.
alen46 / 83.15.80.* / 2010-12-09 12:13
Tak, czy to takie dziwne, że pieniądze, które sami z własnych ciężko wypracowanych dochodów przekazujemy na nasze przyszłe godziwe życie na starość - są poprostu nasze?
dsad / 192.193.245.* / 2010-12-09 13:24
...bo najwazniejsze, ze to sobie chociaz ustalili :))
skomentuj

Najnowsze wpisy