Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Boom na prywatne leczenie

Boom na prywatne leczenie

Money.pl / 2007-04-25 08:34
Komentarze do wiadomości: Boom na prywatne leczenie.
Wyświetlaj:
Spiderx / 87.207.97.* / 2007-04-25 21:13
Potrzebny nam jest drugi, konkurencyjny dla NFZ ubezpieczyciel. Najlepiej ze dwóch. Nie tam że zlikwidować składkę a każdy sobie opłaci ile chce - ludzie bie będą płacić a potem wypadek i co - zostawić tych bez ubezpieczenia?
Nie, powinna być określona minimalna kwota składki (chcesz płacić więcej - płać) którą co miesią przelewa się na konto WSKAZANEGO ubezpieczyciela.
Gwarantuję, że w ciągu 3 miesięcy okazałoby się, że w NFZ-ie są ogromne pokłady wolnych środków, które tylko czekają aby je zagospodarować.
Coś w tej naszej Polsce wszystko jest postawione na głowie. ZUS pobiera składkę, przekazuje do NFZ-u a ten do placówek medycznych. I jakoś dziwnie w ZUS-ie zawsze są pieniądze (wypłaty, żwiadczenia itp.) w NFZ-ie też a dla placówek nie ma. NO LUDZIE - to są tylko zarządcy pieniędzy!!! Najwyraźniej źle nimi gospodarują i mają za duże koszty własne - należy wymienić albo zlikwidować - i tyle.
Nie może być tak, że państwo pobiera kolejny podatek zwany dla niepoznaki ubezpieczeniem chorobowym - dla naszego dobra - a jak przychodzi co do czego to się okazuje że pieniędzy nie ma. No zniknęły. Po prostu nie wystarcza środków na nic. Oczywiście, niektóre szpitale źle gospodarują swoimi środkami. Ale jest kupa prywatnych NZOZ-ów w których również się czeka bo limity, bo brak kasy itd. itp.
Właśnie taki NFZ tworzy patologię wśród lekarzy bo dzięki niewydolności i opieszałości powstają długie kolejki oczekujących na dane świadczenie. No i niektórych nie stać na świadczenie w placówce prywatnej ale za to stać na często sporo mniejszą łapówkę za delikatne "przesunięcie" w kolejce oczekujących. Jeden lekarz nie weźmie, drugi nie weźmie - weźmie trzeci. Jak w każdym zawodzie. I tyle.
xb / 83.142.112.* / 2007-05-03 23:33
najlepiej jest w ogóle nie chorować
:))))
jb / 83.24.167.* / 2007-04-25 16:23
Tylko i wyłącznie prywatne ubezpieczenia zdrowotne rozwiążą wszystkie problemy ze służbą zdrowia. Sam też posiadam takie rozwiązanie i nie mam problemu z uzyskaniem usługi medycznej oraz mam gdzieś NFZ. Posiadam informacje, w jaki sposób wdrożyć takie rozwiązanie: biuro10małpa.pl
gkalewski / 217.17.36.* / 2007-04-26 11:44
Oczywiście jeśli zarabiasz powyżej krajowej to tak. Ja jako wolny dziennikarz zarabiam w m-cu 1200 zł netto, a co 3 -mce 1500 zł (prowizja), i nie stać mnie na prywatną służbę zdrowia. Nie ma jeszcze w niej konkurencji więc ceny na niektóre tylko badania specjalistyczne są bardzo wygórowane. Ale rozumiem, że to rodzaj selekcji naturalnej, ktoś umrze, żeby ktoś mógł żyć. I to jest ten polski pseudokapitalizm???
jb / 83.24.150.* / 2007-04-26 18:02
Jeżeli zarabiasz za mało, to powiedz czyja to wina? Ja dlatego nie jestem "wolnym" dziennikarzem. Co do wysokości opłat za prywatną służbę zdrowia, to ciekawy jestem czy wiesz ile to wynosi?
Iga / 83.23.173.* / 2007-04-25 15:37
Może by tak pozostawić nam wybór a zlikwidować ZUS, Wolny rynek rozwiązałby i łapówki i miernych lekarzy. Opłaty składek- minimum socjalne i tzw koszyk świadczeń, o którym tak dużo mówią i chcą nam zaserwować po np. 25 latach opłacania składek. Teraz po 25 latach pracy, przy pensji zawsze wyższej od przec. krajowej słyszę, że mogę się zapisać na wizytę na przyszły rok. Kpina, może nie dożyję, czy na to liczą? Znów się przeliczą, ponieważ społeczeństwo się starzeje i powinni dbać o dopływ pieniędzy
onek:) / 212.2.100.* / 2007-04-25 16:07
placi sie za nic - najlepej wykupic ubezpieczenie medyczne

koszt do przelkniecia i na nic sie nei czeka i nie prosi
J.T. / 83.4.46.* / 2007-04-25 14:32
Z czego tu się cieszyć!!!!
Jeżeli zlikwidujemy "Państwową " służbę zdrowia to dopiero będzie buuum na prywatne.
Większość z nas jest ZMUSZANA !!! do leczenia się za pieniądze mimo opłacania ubezpieczenia, gdyż do specjalistów musimy zapisywać się na pół roku na przód i stać jeszcze w długich kolejkach !!!
Szlak mnie trafia gdyż płacimy z żoną składki od lat a za dentystę, ginekologa, specjalistów, prześwietlenia i inne badania, płaci cała moja rodzina w przychodniach prywatnych bo nie ma szans tego zrobić w normalnych terminach w państwowej służbie zdrowia.
Cieszmy się dalej że wyciąga się nam pieniądze z kieszeni za coś co już raz zapłaciliśmy !!!!
wilQ z Kraka / 193.110.80.* / 2007-04-26 09:47
Ale jestes jeleniem...
Placimy dlatego za prywatna sluzbe zdrowia, bo tzw. panstwowa bezplatna jest fikcja!!!
Dlatego juz dawno system powinien byc tak zmieniony, aby kazdy zapewnial sobie opieke medyczna. Za pieniadze, jakie placimy w skladkach na ubezbieczenie zdrowotne mialbys opieke medyczna prywatna na wyzszym poziomie i do tego zostaloby Ci na inne wydatki...
patpat / 62.233.189.* / 2007-04-25 15:00
Dokładnie się zdadzam z przedmówcą. Tytuł bez sensu a cały trend ... zbrodniczy.
Artur W / 212.160.250.* / 2007-04-25 08:40
Ja tez wole isc prywatnie niz dac łapowke w publicznej słuzbie zdrowia cenowo wychdozi na to samo
jliber / 212.180.147.* / 2007-04-25 08:34
W Medicoverze to na pewno czuc, do niektorych specjalistow i badania czeka sie nawet do miesiaca czasu.
Rafallus / 83.27.120.* / 2007-04-25 16:57
@jliber
A w ktorym mieście tak jest? Też korzystamy z żoną z Medicover we Wrocławiu, jak dotąd nie narzekamy, ale rzeczywiście czasem trzeba z wyprzedzeniem umawiać się np. do wybranego ginekologa (2 tygodnie). Faceci do urologa jakiś 1 tydzień, poza tym z innymi specjalnościami nie zauważyłem problemu. Rozwijają się dopiero.

Najnowsze wpisy