Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Borowski: Do SB nie szli źli ludzie

Borowski: Do SB nie szli źli ludzie

Money.pl / 2008-09-24 07:06
Komentarze do wiadomości: Borowski: Do SB nie szli źli ludzie.
Wyświetlaj:
bohater / 89.79.145.* / 2008-09-24 19:04
Same aniolki sluzyly w SB.....to ciekawe kto zamordowal Popielusze , kto strzelal do robotnikow w grudniu 70r. kto katowl ich pozniej niczym gestapowcy.....w SB sluzyli sipacze i durnie bo tacy byli potrzebni zeby utrzymac komune przy wladzy .
andowc / 83.30.94.* / 2008-09-24 17:43
Na "wojnę" też nie szli "żli ludzie", - i ich "wybili".
Co z tego mają "Rodziny" ?
olo1 / 89.77.194.* / 2008-09-24 16:39
Jan Rulewski:
Ale według mnie nie wystarczy komuś zabrać, trzeba też naprawić krzywdy. Powinno się nie tylko obniżyć emerytury tym "dżentelmenom”, ale też dodać ich ofiarom.

Kim byli owi "dżentelmeni”?
Podzieliłbym ich na dwie grupy. Jedna to ludzie powołani przez Jaruzelskiego ad hoc do wzmocnienia sił w stanie wojennym. To była stara kadra, zacietrzewieni ludzie, którzy nawet oskarżali Jaruzelskiego o zbytnią łagodność. Rozumiem, że chodziło im o to, iż w więzieniach siedziało za mało ludzi. Chcieli, by Jaruzelski rządził dekretami, by wyroki zapadały na podstawie uznania SB.

Druga grupa była nieco liberalniejsza, nazwałbym ich ludźmi o umysłowości Wolszczana. Uważali, że każde państwo potrzebuje swoich janczarów. Nie ingerowali w nasze poglądy, oni tylko dobrze wykonywali - jak mówili - swoją robotę. U nich nie było zacietrzewienia.

Emerytury mają jednak zostać obniżone wszystkim. Na czym polegało draństwo jednych i drugich?
Na cynizmie. Jedni nie dopuszczali, że ktoś może mieć inne poglądy. Drugich interesowała tylko pensja, ale oni też wykonywali brudną robotę.
jan kowalski / 2008-09-24 18:16 / Tysiącznik na forum
z tą różnicą, że Wolszczan nie był UBekiem, tylko swinskim donosicielem. Tacy ludzie są najgorsi, dużo gorsi od prześladujacych ich UBeków, bo za garść czekoladek byli w stanie sprzedać wlasną matkę i ojca. To ścierwa najwyższej klasy. Dla ludzi pokroju Wolszczana nie może być żadnego usprawiedliwienia i rozgrzeszenia.
JAW / 84.10.239.* / 2008-09-24 18:58
I z tą różnicą, że wszędzie na świecie odbyłby się proces i zapadła wyrok oraz wymierzona kara. U nas zaś tylko się pokazuje palcem, a tłum miesza z błotem i foruje włąsne wyropki. Dlatego Wolszczan miał rację wypinając się na Rzeczpospolitą, bo jest ona w prawodawstwie tyle warta, co kraj w którym Wolszczan donosił
jan kowalski / 2008-09-24 19:15 / Tysiącznik na forum
nie mieszaj do tego Rzeczpospolitej, zapytaj o zdanie ludzi na ktorych donosił, ktorym prawdopodobnie zlamał karierę naukową czy w inny sposób zaszkodził. Świnia jest świnią i inne wyroki nie wchodzą w rachubę. Wolszczan zasłużył na dużo większą karę niż tylko "mieszanie z błotem".
olo1 / 89.77.194.* / 2008-09-24 17:03
..."Według wyliczeń Platformy jeśli projekt zostanie przyjęty, obcięcie emerytur byłym esbekom pozwoli zaoszczędzić 600 mln złotych z budżetu."...
JAW / 84.10.239.* / 2008-09-24 16:27
Oczywiście. Szli sami święci, cnotliwi i godni dziś beatyfikacji. Tylko czasem któremuś się zdarzyło, że złamał człowiekowi szczękę i za to przypadkiem nie beknął, albo zniszczył komuś życie i w nagrodę dostał 5 patoli emerytury. Panie Borowski, puiknij się Pan w makówkę.
Raczejjj / 87.205.173.* / 2008-09-24 16:16
Obserwując dzisiejszą policję(ot chcoiażby ci, którzy spacyfikowali kibiców w Warszawie) i tamtą ( w dobie PRL)milicję mam poważny dylemat aby rozsądzić, która -licja(mi- czy po) jest bardziej do zaakceptowania
Raczejjj / 87.205.173.* / 2008-09-24 16:09
Uważam, że raz nabytych praw emeryt. nie można kasować zwykłą ustawą bo to jest naruszenie zasad umowy. To nie polityka, że państwa w zależności od sytuacji mogą zmieniać co rusz postanowienia umów np. o pokoju w zależnosci co im się bardziej oplaca w danej chwili. Tu jest relacja państwo-obywatel. Jeśli państwo bedzie moglo tak latwo odebrać przywileje emeryt. pewnej grupie osob to kto mi zagwarantuje, że następnego dnia kolejnej grupie nie zostaną odebrane/radyklanie pomniejszone emerytury(bo np. w budżecie nie ma $ aby zasilić ZUS)?!

To niebezpieczny precedens. Abstrahujac już od tego, że cały system emeryt. w PL jest chory i wymaga rewolucyjnych zmian, aby nie zbankrutował. Takie rzeczy jednak panu Borowskiemu nie w głowie. Trudno wymagać czegokolwiek od eurosocjalisty. Choć jest jak sądzę dużo bardziej liberalny i wolnorynkowy niż pan Donald Castro i jego ferajna.
rty / 83.9.189.* / 2008-09-24 13:33
Co to za czasy- taki Berman Borowski staje się autorytetem moralnym...?
sceptyk / 2008-09-24 14:26 / Tysiącznik na forum
jak to: "STAJE się AUTORYTETEM"?
z racji urodzenia autorytetem jest od ZAWSZE.
antykom / 156.17.201.* / 2008-09-24 13:20
ci nie źli ludzie wg Bermana vel Borowski. To przedstaw tych nie złych ludzi do odznaczenia za utrwalanie władzy ludowej, która nikomu przeciez krzywdy nie zrobiła. Przeciez sowietyzacja Polski to była taka przygoda. Wyscie tylko chcieli sobie jaja z tamtego systemu porobić, żeby teraz było sie z czego posmiać. Przecież nie ma o co kopii kruszyć. Ogłośmy Kwaśniewskiego I-szym abstynentem PRL-bis a Jaruzelskiego z Kiszczakiem największymi męczennikami III RP. Borowski vel Berman jesteś śmieszny broniąc UB-SB eków. Ale należy ci wybaczyć bo bronisz swojego życiorysu.
JX / 212.191.170.* / 2008-09-24 12:18
Trochę faktów: 1. Rozróżniałbym UB i SB. W tym pierwszym niewielu było Polaków, w tym drugim niewiele osób pochodzenia żydowskiego. Powszechnie za zbrodnie UB obciąża się SB, a to błąd. 2. Zdaje się, że nadal wypłacane są emerytury Wolińskiej (skazała m.in. na karę śmierci Fieldorfa, przebywa w Anglii) i bratu Michnika - prokuratorowi z tamtego okresu, przebywa bodaj w Szwecji. 3. Wypowiedź Borowskiego, bratanka słynnego Jakuba Bermana, chociaż akurat tutaj wg mnie ma rację, faktycznie jest niezręczna, podobnie jak zabijanie deską muchy na nosie kolegi. 4. Wywołanie tego tematu teraz jest graniem na emocjach, kierowanych w ślepy zaułek. Są ważniejsze sprawy, związane z pozbawianiem naszego kraju resztek suwerenności.
magda99 / 84.10.118.* / 2008-09-24 13:39
Pyjas i Popiełuszko zamordowani przez SB nie UB. Komisja Rokity opisała 100 takich przypadków.
JX / 212.191.170.* / 2008-09-24 14:26
Magda99. Żadna z tych spraw nie została wyjaśniona do końca, podobnie jak zabójstwo Jaroszewicza, Pańki, Lawiny, Papały i wielu innych. A Rokita... Przemilczmy. Nie wiem, czy słyszałaś opowiastkę, jak stary diabeł pouczał młodego: "Najważniejsze, aby ludzie myśleli, że nas nie ma".
magda99 / 84.10.118.* / 2008-09-24 15:32
SB przeprowadzało staruszki przez ulicę, a mordowały krasnoludki. Piotrowski zaprzeczył że zabił? Gratuluję pamięci.
JX / 212.191.170.* / 2008-09-24 20:56
Ta sprawa także nie została do dziś wyjaśniona, podobnie jak próba zastrzelenia Jana Pawła II. Poszperaj trochę po różnych źródłach, będziesz zdziwiona.
magda99 / 84.10.118.* / 2008-09-24 21:52
ale że staruszki przez ulicę to się wyjaśniło? Śmieszny jesteś obrońco SB.
Wapniak / 83.28.129.* / 2008-09-24 12:10
Szli różni. Szli odpowiednio, do racji stanu. Tak jak dzisiaj i tak będzie zawsze. Może czas to wreszcie zrozumieć!!! Karać i czepiać się tylko można tych, którzy działali niezgodnie z prawem, ustanowionym i obowiązującym WTEDY! Tylko wtedy! I o ile sprawy nie uległy już przedawnieniu. A propos: nie chcę słyszeć tylko w tym miejscu o żadnych zbrodniach komunistycznych, faszystowskich, przeciw ludzkości i td. ponieważ jak do tej pory nie ustalono jednolitego kryterium oceny i jak wiem z życia, nikt tym tak naprawdę nie jest zainteresowany!
Teraz niech wreszcie ta "za...... elyta" jedynie słusznej siły, weźmie się do roboty, o ile jej w ogóle cokolwiek wolno! We własną inicjatywę, poza kurczowym trzymaniem się koryta, nie wierzę.
Zamiast strategicznej perspektywy rozwoju mamy pyskówki w rządzie a ich odzwierciedleniem niech będzie np. to właśnie forum.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-09-24 11:00 / NiePOsPOlity Intelekt
Panie Borowski, niby przynależność ojca do sowieckiego Kominternu oraz ubabranie w nagorszym ścieku w tysiącletniej historii Polski, czyli w KPP - nie powinna rzutować na dzieci, ale... Jest jednak takie powiedzenie:

Niedaleko pada jabłko od jabłoni.

W niektórych sprawach proponuję zatem nie zabierać głosu.
u-bot / 212.244.138.* / 2008-09-24 11:22
ale zabrałeś głos!
więc może ŁowcoWykształciuchów tez byś coś napisał o swoich rodzicach i przodkach?
jak dla mnie to z poziomu Twoich komentarzy wygłądasz na przysłowiowego PRL-owskiego syna jakiejś k**** i stróża :-)
sceptyk / 2008-09-24 17:32 / Tysiącznik na forum
Jeżeli k*****a i stróż są porządnymi ludźmi, to nie ma się czego wstydzić. Zawód jak każdy.
Za rodziców komunistów wstydzić się jednak trzeba.
Jakby nie było komuniści wymordowali ponad 100 milionów ludzi (głównie obywateli państw którymi rządzili) w imię swoich chorych idei.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-09-24 12:11 / NiePOsPOlity Intelekt
całkiem nietypowa ta oboczność: UBek -> u-bot (rozumiem jeszcze 'e'->'o', ale 'k'->'t' ? ;-)
tylko UPR / 194.1.153.* / 2008-09-24 10:48
a dlaczego ja mam doplacac do emerytur bylych SBkow z mojej pensji zeby oni mogli dostawac 5tys emerytury?

uwazam za niesprawiedliwosc spoleczna zeby kaci otrzymywali 8razy wieksze swiadczenia od swoich ofiar, powinno byc odwrotnie, to szykanowani powinni otrzymywac rekompensaty za utrate zdrowia

Michnik mowil "nie umiesz kogos pokonac to go pokochaj". Takie wlasnie podejscie mieli ludzie bedacy na wysokich stanowiskach w SB.

Ludzie Ci ciagle nie sa rozliczeni, zyja w wielkim klamstwie i manipuluja opinia publiczna, polecam glosny film "Trzech Kumpli" jest na mininova.org
magda99 / 84.10.118.* / 2008-09-24 13:41
Były prezydent (wałęsa) pytany, dlaczego w styczniu 1993 r., podczas swojej prezydentury, zawetował ustawę dotyczącą odebrania przywilejów emerytalnych byłym esbekom, wyjaśnił, że stało się tak na prośbę części parlamentarzystów. - Niech nikt nie mówi, że zablokowałem ustawę – podkreślił - ale uproszono mnie, bym ją zatrzymał.
Handel wyrokami 1 / 83.26.8.* / 2008-09-24 10:20
Adolf Hitler tez nie był zły !
A Jozef Stalin : ojciec narodów , choraży pokoju, wileki nauczyciel itd - był po prostu wzorem miłości !
Bjustolog / 90.129.120.* / 2008-09-24 09:45
UBorowski - szkoda prądu na takie kreatury, diabeł przebrał się w ornat i ogonem na Mszę dzwoni - to najkrótsze podsumowanie takich farbowanych lisów, tego pseudoredaktoralisa, wazeliniarza również.
a szkoda gadać / 83.28.85.* / 2008-09-24 09:26
Ćwoki komentujące pniżej !
Należy uznać, ze SB była organizacją przestępczą.
Jeśli tak to wasze wywody i "zawody" nie są warte funta kłaków.
Nie może być tak, że kat dostaje nagrodę a ofiara karę.

Ps. Praca w burdelu też jest pracą :" i nie ciężka a i zarobki niezłe"

Najnowsze wpisy