Forum Polityka, aktualnościPolityka

Borusewicz ma dowód, że Wałęsa był agentem?

Borusewicz ma dowód, że Wałęsa był agentem?

Wyświetlaj:
Stefan Korba-POseł / 87.206.67.* / 2013-05-26 21:39
a ten Krzywynos to tez prawdopodobnie był wtyka UB w tramwajach! To ona była jednym z pierwszych łamistrajków , którzy mimo wezwanai wiekszości załogi zajezdni tramwajowej wyjechała na trasę! Nieprawda jest, że zatrzymała tramwaj - tramwaj sam sie zatrzymał, bo tramwajarze z sekcji zasilania wyłączyli prąd ! Wtedy wtyka na czyjeś PO-lecenie PO-biegła do stoczni, żeby wspomóć zainstalowanego szpiona UB, TW Bolka ! Tak było, moge to zeznać przed prokuratorem republiki, jesli ten nie bedzie rzydem, bo to jakbym przed szambem ze smrodem czosnku zeznawał
andowc / 83.30.88.* / 2008-06-22 17:29
Wałęsa ma dowód, że Borusewicz był agentem ?
jan kowalski / 2008-06-22 13:05 / Tysiącznik na forum
wydaje mi się, że Wałęsa sam robi sobie krzywdę swych zachowaniem. W końcu kiedyś prawda i tak wyjdzie na jaw, więc gdyby się przyznał i wyjaśnił okoliczniści na pewno nie miałoby to żadnego skutku dla jego pozytywnego wizerunku. Skoro sa jakieś dokumenty, a podobno jest tego sporo, to coś jest na rzeczy.
Marone / 62.111.134.* / 2008-06-20 08:49
Nie wiem tylko po co to zamieszanie. Co to za agent który przewodził strajkom. Może i coś podpisał choć pewnie sam nie wie co i w jakich okolicznościach bo pewnie 30 lat temu nie było to dla niego istotne. Nie wiedział przecież, że bedzie prezydentem i od dziecka musi uważać na swój każy krok bo na starość łowcy sensacji będą mu to wypominać. Dla mnie to prosty człowiek z zasadami i wierzę w to co mówi. Uważam, że trzeba dać mu spokój. Ci co mieli się wypromować na tej sensecji to już im się udało.
Halicki / 83.5.214.* / 2008-06-21 17:39
Zasada bolka to: byc za a nawet przeciw. On zawsze musi byc ten najwazniejszy. Jak trzeba - to robi za najwazniejszego kapusia. A jak sie uda przejsc na drom stronem barykady, to nie bendzie mnial skrupulow...Bo jest za a nawet przeciw od zawsze.

Zdumiewa slepota w naszym narodzie: Bolek prezydent otaczal sie przez caly czas prezydentury szemranym towarzystwem, ulaskawial gangsterow, wypuszczal aferzystow, awansowal bezpiecznikow (m.in. Falandysza). I nic to narodowi nie przeszkadzalo. Teraz narodowi nie przeszkadza, ze Lech to Bolek. Tak twierdzi prawie polowa narodu. To straszne!
wkurzona / 79.185.154.* / 2008-06-22 09:58
Straszne jest pańskie rozumowanie, panie Halicki. Nawet nie zająknął się pan nazywając Wałęsę Bolkiem, krytykując jego prezydenturę...I chce pan mieszkać w kraju, który wywalczył? Nie mierzi pana wolność, jaką mamy dzięki niemu?
A może to pańska zasługa i
prawie polowa narodu

czci nie tego człowieka, co trzeba?
A... / 2008-06-20 09:01 / Bywalec forum
...a no wg Wyszkowskiego komuna wiedziała, że padnie i chciała za pomocą Wałęsy i SB łagodnie wylądować w kapitalizmie...
...ale wg mnie za tym stoi zwykła ludzka zawiść - my nigdy nie lubiliśmy naszych wielkich - Sobieskiemu jego współcześni bardziej pamiętali, że za młodu był "jurgielitnikiem" a nie to, że zwyciężył pod Wiedniem...
acomitam / 83.25.136.* / 2008-06-20 07:31
Czy ten artykuł nie jest aby tekstem sponsorowanym? Może i Krzywonos nie chce nic wiedzieć o własnej historii, podobnie jak całe zastępy "ludzi honoru" spod znaku Michnika, ale jest przecież zasadnicza różnica między niemówieniem o historii, a mówieniem o historii zwyczajnej nieprawdy. Stosując analogiczne rozumowanie można również stwierdzić, że nie jest ważne czy to Rosjanie czy Niemcy wymordowali Polaków w Katyniu, czy to Polacy czy Niemcy są odpowiedzialni za przebieg II Wojny Światowej i obozy koncentracyjne, itd. Taką postawę nazywa się relatywizacją prawdy i można chyba śmiało powiedzieć, że osoby które ją reprezentują, to dowód na to jak małe znaczenie dla elit ma w naszym kraju moralność i zwykła przyzwoitość. To są po prostu moralne szumowiny. Ale jeśli Michniki i reszta zaprzańców uważa, że uda im się zamydlić oczy wszystkim Polakom i napisać historię wg własnego scenariusza, to są w błędzie.
normalny / 83.4.90.* / 2008-06-20 07:55
przykłady relatywizmu, które podajesz zupełnie nie pasują do problemu Wałęsy - ani Katyń, ani Oświęcim nie doprowadziły do nieczego dobrego, a Wałęsa - nawet jeśli nie wszystko ma w biografii jasne - TAK. Jesteś przygłupem, który gotów w poszukiwaniu bożka PRAWDY kopać w ruinach tak długo, aż zwalą ci się na łeb. To rodzaj kretynizmu nieobcy również Amerykanom, którzy nie będąc w stanie zrozumieć rzeczywistości, malują świat na czarno-biało i przylepiają etykietki szatana.
acomitam / 83.25.136.* / 2008-06-20 12:43
Wszystkie komuszki uważają, że prawda to już przeżytek, a zasady i dobry obyczaj czy zwykła przyzwoitość są dobre dla maluczkich, ale nie dla przedstawicieli elit, których obowiązują inne standardy. Przykładów takiego lewackiego zaczadzenia jest u nas w kraju pod dostatkiem. Wystarczy poczytać Wyborczą czy posłuchać co wyprawa Monika Olejnik lub Jacek Żakowski, żeby nabrać do tych relatywistów zwykłego obrzydzenia. Ale cóż, w każdym narodzie znajdzie się ileś tam skundlonych charakterów, w naszym niestety zbyt dużo.
normalny / 83.4.36.* / 2008-06-21 01:52
Klepiesz te same komunały bez żadnego związku z postem na który odpowiadasz. Co potwierdza tylko diagnozę - jesteś bezmózgim fundamentalistą.
normalny / 83.4.90.* / 2008-06-20 07:26
A jak już każdy karzeł obsika pomnik Wałęsy to może się okaże, że i Kiszczakowi będzie trzeba postawić pomnik - o to wam chodzi?
BDXXX / 79.188.238.* / 2008-06-20 11:37
przecież Kiszczak to Człowiek Honoru według standardów michnika !
true troll / 83.4.36.* / 2008-06-21 01:54
może Michnik wie więcej niż ty - prostacki bojowniku spraw dawno wygranych wtedy, gdy sam sikałeś w pieluchy?
zbulwersowana hamstwem / 70.7.152.* / 2008-06-19 19:37
Boże Boże - gdzie jesteś. Tego już nie można ani słuchać ani czytać. Jesteście gorsi od SB. Nawet gdyby był i co z tego czy to coś zmieni. Czy nie liczy się to co zrobiła dla nas wszystkich, Czy Wy Tak mądrzy i dobrzy ludzie moglibyście robić to co robicie. To Wasze CHAMSTWO nie zna granic.
Wiele wspaniałych ludzi było współpracownikami czy donosicielamijak wolicie, bo taki był zasrany układ byli młodzi mieli rodziny - jeden jest silny inny nie a oni mieli swoje sposoby. Jeśli juz tacy jesteście skrupulatni to proszę mi podać Przedstawić chociaż jedną osobę która się skarży, że przez Wałęsę była torturowana czy jeszcze coś gorszego to są dla mnie wiarygodne dokumenty a nie jakieś spreparowane świstki. To jest nagonka na ludzi to są wasze porachunki polityczne. To jest zazdrość nienawiść i nie wiem jakiego słowa jeszcze użyć. Nigdy nie byłam zainteresowana politykaą miałam dzieci i chciałam je wychować cieniła w ludziach dobro. Teraz mam 60 lat i chcę spokojnie żyć a nie na każdym kroku słuszeć opluwanie. A to TUSK miał dziadka w niemieckim wojsku,, a to Wałęsa Bolek a to Sikorski zły. Wszyscy żli tylko ja dobry.
A coTY jeden z drugim klakier zrobił dla POLski i robi dla Polski niiiiiiiiiiiiiiiiiiiic niiiiiiiiiiiiiiiiiic. I nic nie zrobisz bo pożera cię chciwość, zazdrość i nienawiśC. Niech był BOLKIEM BOLECZKIEM czy BOLUSIEM ale dla mnie jest kimś dzięki komu mogę teraz czuć się wolna. Myślę, że Ci co nadali mu Nagrodę NOBLA też wychodzili z takiego założenia. Jesteście większe świnie niż SB, a mnie chce się żygać jak słucham i czytam niektóre wypowiedzi.
Nie jestem fanatyczką PO a tym bardziej durnego PiS. Chcę żyć w kraju gdzie jedn szanuje drugiego - to tyle.
Dyzma Bolesław / 79.188.238.* / 2008-06-20 11:36
twoja wypowiedź to kolejny dowód na to jakie spiustoszenie w społeczeństwie zrobił zaplanowany holokaust polskiej inteligencji począwszy do Katynia, Palmir,Jagielonki, kończąć na warszawskich dołach i powapnowanych zwłokach polskich patriotów.

Państwo nic nie znaczy, a pomyje wyborcze ustalają normy etyczne i moralne typując Kiszczaka na Człowieka Honoru.
Tragedia
wkurzona / 79.185.154.* / 2008-06-22 10:09
Oj, Dyzma, nie zrobisz Ty kariery, nie zrobisz!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxyy / 83.28.170.* / 2008-06-20 00:27
Nie przesądzam o tym czy Wałęsa był TW czy nie ale obserwuje
postepowanie Wałęsy od kilkunastulat i faktem jest:
Wałęsa ten idol Solidarności co dla niej zrobił otóż nic -
akceptował balcerowiczowską reformę która doprowadziła do upadku
wielkiego przemysłu i zejścia Solidarnosci na margines,
nie obronił stoczni tej kolebki swojej kariery, w której
wygłosił tyle frazesów o roli robotników i poprawie ich bytu,
poszli w chwale na ubogie emerytury i bezrobowie tułając się po
całym Gdańsku w poszukiwaniu pracy
nie słyszałem żadnej wypowiedzi Wałęsy który opisywałby historie
powstania wolnych związków zawodowych i udział w nich kolegów
Wałęsy
Wszystkie zasługi to jedynie On najuczciwszy największy i
najmądrzejszy
Słyszałem natomiast stanowisko mediów i to jest ciekawy temat do
badań, z czasów wyborów prezydenckich Wałęsy i jego
prezydentury- tamte czasy plucia na Wałęse, na tego
niedouczonego elektryka który chce zostać prezydentem nie chce
ale muszę pamietacie i z siekierą niczym Kaczory będzie
wprowadzał dyktaturę i rządził dekretami Tamte teksty
przypominają jak żywo dzisiejsze teksty mediów przeciwko twórcą
książki Z Wałęsy wtedy zrobiono niegramotnego półmózga o którym
nikt nie napisał że był jakimś bohaterem, był elektrykiem który
szedł na pasku kierowcy, w randze ministra, księdza Cebuli i
prawnika naginającego prawo niejakiego Falandysza Nikt wtedy
Wałęsy nie uwazał za idola tylko nieszczęście jakie spotkało
Polskę że wybrała takiego "będem prezydentem"
Popieram zdanie Rafała A Ziemkiewicza w wydanej niedawno książce
która jak zwykle przeszła bez echa w mediach "Czas wrzeszczących
staruszków" że Wałęsa który chciał rządzić bez michnikowszczyzny
był głupim elektrykiem i dopiero jak obalił w nocnej zmianie
rząd Olszewskiego który pierwszy chciał lustrować zdobył sobie
przychylność mediów a już po zapytaniu Jaruzelskiego czy był
agentem zyskał sobie prychylność postkomuny i jest teraz wielkim
bohaterem, gdyż jest przeciw lustracji i jest przeci rozliczeniu
prywatyzacji która odebrała prawie całą własność narodowi.
Przeczytałem niedawno zdanie jednego warszawiaka który boleje
nad swoim ciężkim wkładem w odbudowę stolicy i przekazywaniu
teraz tego wkładu w prywatne ręce a nie w ręce tych którzy go
tworzyli
Rozliczenie prywatyzacji i otwarcie archiwów IPN dla wszystkich
to jest to co jednoczy całe sfery tzw elity, która nie cofnie
się przed niczym jak sąd który na świadków oskarżenia
Jaruzelskiego wzywa głowy państw obcych Stanowisko tych elit
jest jasne żadnej lustracji w Polsce nie ma prawa być i żaden
rząd który tego chce nie ma prawa bytu, żadne książka która
podejmuje ten temat nie ma prawa być wydana, żadne badania
historyczne nie mogą być prowadzone IPN trzeba rozwiązać
Wałęsa sam zniszczył swoją potęge w czasie swojej prezydentury
zdradzając idee przecietnych ludzi popierając lewą nogę. Dał
dowód na to że cos w tym jest skoro od niego nie wróciły papiery
które według niego były podróbkami, ktoś wyjął sfałszowane
dokumenty zamiast je pokazać całemu światu jako dowód
fałszerstwa UB Postępowanie Wałęsy w oczach uważnego obserwatora
czyni go niewiarygodnym i na razie tyle prawda i tak wyjdzie na
jaw niektórzy żałują tylko że nie 50 lat po śmierci Wałęsy bo
mogłaby znów być orężem polityki a tak jeden nabój na dziś mniej
Ale mamy demokracje, państwo prawa i wolność słowa
Wapniak / 83.28.123.* / 2008-06-29 11:01
P. xxxxxxxx! Jest jeszcze pytanie: kto i dlaczego w 80r. /a może wcześniej/ "wskazał palcem" na L.W.?
Odpowiedź na pytanie dlaczego, jest chyba łatwiejsza.
absurd / 83.143.213.* / 2008-06-19 23:59
proponowałbym .. troche szacunku .. dla tej wypowiedzi

nawet jezeli sie .. nie podoba..

jest napisana .. emocjonalnie .. i pod wpływem chwili .. ale ma wiele trafnych spostrzezeń

czas polaki .. abyście .. przestali .. wiecznie się pieniaczyc ..

wiem wiem .. jesteście dobrzy w pieniaczeniu sie ..

nie neguje

ale .. warto zachowac rozsądek i umiar ..

kto jest bez winy , niech pierwszy rzuci kamieniem

czy .. nikt .. nie zastanowił sie .. po co .. te igrzyska ?

kto i co chce .. kolejny raz coś ugrac .. na głupocie polaków?

może .. warto już przestac .. byc .. tym tzw .. pozytecznym idiotą .. i nie poddawać .. manipulacjom .. wszechobecnego pijaru

nie opowiadam się po zadnej stronie .. moze jest mi łatwiej .. bo nie identyfikuję sie .. i nie emocjonuję

ale .. może tak .. z szacunku dla kraju zwanego Polska .. warto .. pewne sprawy .. wyjasniac inaczej ?

nie mówie tuszowac .. ale wyjasniac ..

jak na razie .. to w wielu srodowiskach .. Polska postrzegana jest jako niezły kabaret .. i mi jest przykro słuchac takich opinii ..

no nic nie poradze .. jest mi przykro .. jakos lubie polaków
absurd / 83.143.213.* / 2008-06-20 00:05
P.S.

źle wkleiłem swoja wypowiedż .. jest to reakcja na wypowiedzi .. atakujące .. wypowiedź zbulwersowanej
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxyy / 83.28.170.* / 2008-06-20 00:31
Trzęsiesz się bo kłamiesz !
picownik5 / 2008-06-19 21:15 / Bywalec forum
a ile ty masz latek milasku co? może dla ludzi w twoim wieku to nie istotne, dla nas bardzoWałesa byłjednym z kilkuset ludzi ze scislego kierownictwa dzięki którym masz wolnąPolske ale jednym z wielu. ty dziewczyno tego nie widzisz że ten czlowiek zawlaszcza wszystkie osiagnięcia czałego sztabu pomysl troche to naprawde nie boli, ma co do tego czyjestes fanatyczką nie ty jesteś wyprana z uczuc, zaśkomitet NOBLOWSKI nie zajmował sie tym czy ktoś Walęsie zazdrości taka byla potrzeba chwili
a szkoda gadać / 83.28.170.* / 2008-06-19 20:32
I PO co się kobieto popisujesz ?
Już jedna cały naród na krokodyle łzy nabrała (ale najpierw nabrała się do kieszeni) nazywała się ....no jak jej tam, ta od prywatyzacji szpitali........
Chcę, chcę , chcę.....
Każdy chce.
Co innego chcieć a co innego stworzyć demokratyczne państwo.
Wałęsa ułaskawił Słowika wiesz kto to był Słowik ?
A wiesz kogo ułaskawił Kwaśniewski i co on zrobił ten ułaskawiony Sobótka ?
To się dowiedz ?
I nie rycz krokodylimi łzami !
lota / 85.221.136.* / 2008-06-19 19:46
Nie denerwuj sie , Babciu! Boleczek do Houston Cie nie odstawi!
lota / 85.221.136.* / 2008-06-19 19:23
a gdziez się ten borusewicz zaPOdział? Nie reaguje - wręcz odwrotnie jak wałęsa. Reakcje na PRAWDĘ są jednak różne!
man13 / 2008-06-19 13:17 / Tysiącznik na forum
To świetna wypowiedż obrazująca prawdę tamtego czasu. Młodzi ludzie wychowani na indoktrynacji KK tego mogą nie umieć zinterpretować. A szkoda że ten rodzaj umiejętności zanika w młodym społeczeństwie.
a szkoda gadać / 83.28.170.* / 2008-06-19 14:16
man13 i znowu nikt cię nie chce komentować.
wkurzona / 79.185.153.* / 2008-06-23 09:24

man13 i znowu nikt cię nie chce komentować

Ale za to z przyjemnością czytam jego komentarze, a Ciebie (?), aż szkoda gadać.

Najnowsze wpisy