Forum Forum inwestycyjneFundusze

BPH Dynamicznych leci do dołu - myślicie, że do końca roku cena jednostki podskoczy do 150 zł

BPH Dynamicznych leci do dołu - myślicie, że do końca roku cena jednostki podskoczy do 150 zł

ptrybula / 2007-08-07 08:45
BPH Dynamicznych leci do dołu - myślicie, że do końca roku cena jednostki podskoczy do 150 zł
Co o tym sądzicie
Wyświetlaj:
J.S. / 2007-08-07 11:52 / Bywalec forum
hm... skad bierzesz takie informacje?
nic nie wiadomo co bedzie!! żę leci do dołu to trudno zeby nie lecialo teraz wszystko leci!!
ptrybula / 2007-08-07 09:44
No a może jakaś sugestia od doświadczonych inwestorów czy fundusze odbiją się wogóle w niedługim czasie. Dopiero zaczynam i zastanawiam się czy obecne spadki to reakcja na sytuacje na świecie, na nasz kochany rzad czy może po prostu okres urlopowy ;-)
nehema / 2007-08-07 10:30 / portfel
nikt Ci tego nie powie! kazdy moze sobie gdybac z mniejszym lub wiekszym prawdopodobienstwem :)
TaS / 2007-08-07 11:04 / Tysiącznik na forum
prawda, nikt Ci nie powie jak bedzie, ale mozemy sie podzielic doswiadczeniami. Ja zakupilem bpha - wbrew wszelkim zdroworozsadkowym zasadom (wiem to bylo glupie) jednym szusem na dzien przed grudniowa korekta... przez moment bylem -10% :) a jednak odbił. Fundusze to inwestycja na czas dluzszy :)
ptrybula / 2007-08-07 11:10
na razie mam go od miesiąca i jestem jakieś -12% do tylu. Mam zamiar potrzymać go minimum rok, jednak jak patrze na wykres to zastanawiam się czy najlepszy okres wzrostów nie jest już za mną. Może to głupia obawa ale czasami myślę sobie, że cena jednostki może spaść do poziomu sprzed roku i wtedy d... 50% do tyłu. No ale z drugiej strony fundusz jest po to żeby zarabiać. Jeszcze jedna sprawa to praktycznie wszystkie fundusze akcyjne od miesiąca lecą w dół...
TaS / 2007-08-07 12:15 / Tysiącznik na forum
:) widzisz, to jest tak: jak wszystko leci to nie ma wyjatkow, rozna jest tylko skala.

celem funduszy jest zysk w długim okresie - wiec nie ma co sie podniecac zwyzka czy spadkiem przez miesiac czy kilka miesiecy, choc i mi (niestety czesto zagladam do wycen) włos sie jezy i dopada mnie zly nastroj.

jesli masz za slabe nerwy - lepiej wyjdz ze strata - szkoda zdrowia, jesli uwazasz,ze to byl zwykly blad poczatkujacego inwestora - poczekaj i jak bedziesz na zero wycofaj czesc srodkow (choc chciwosc moze byc wielka...)
ptrybula / 2007-08-07 12:55
oczywiscie podejmujac pierwsza decyzje o zainwestowani paru zlotych w fundusz nie angazowalem wszystkich moich oszczednosci, ale jak to bywa oczywiscie udalo mi sie zakupic jednostki po najwyzej dotychczas notowanej cenie (106 zl) :-) ryzyko i ewentualna strate wkalkulowalem sobie. tak wiec czekam cierpliwie.
dziekuje za sugestie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy