Forum Forum emerytalneZUS

Brak 54 dni okresu skladkowego.

Brak 54 dni okresu skladkowego.

agatosia / 89.72.20.* / 2017-10-02 22:40
Na emeryturze jestem od 2012 r. Jest to emeryuytura z uirzedu po rencie 75 % najnizszej emerytury poniewaz nie moglam udowodnic 15 lat skladkowych. Dzis otrzymalam zagubinione swiadectwo pracy ale..wg wyliczen ZUS nadal brakuje mi 54 dni do 15 lat skladkowych. Czy mozna oplacic w ZUS skladke za te brakujace dni? Jak mozna obejsc p roblem bo z praca i to oskladkowana w wieku 66 lat raczej krucho, zdrowie juz nie takie. Co jest korzystniejsze - zatrudnienie dla ubezpieczenia - zwrot ew pracodawcy kosztow zatrudnienia czy zalozenie wlasnej działalnosci na 2 miesiące? Kuzyn ma swoja firme kreci nosem, mowi ze ew mogłby mnie zatrudnic ale musialabym mu zaplacic poniesione koszty zatrudnienia. Prosze o odpowiedz co mogłabyhm zrobic aby zdobyc 54 oskladkowane dni.Dodam, ze ejstem opiekiunem niepelnosprawnego syna w stopniu znacznym niezdolnego do samodzielnej egzystencji. Ale tu znow jako emerytka nie mam raczej mozliwosci starac sie o skladki FUS z MOPSu czy gminy.Jaki wariant jest dla mnie najkorzystniejszy . Dziekujje za odpowiedz.

Najnowsze wpisy