Brak oświadczenia

Paawian / 109.197.102.* / 2011-01-13 18:13
Witam,
niedawno miałem niewielką stłuczkę,
mam pytanie: czego potrzebuję do ubiegania się o odszkodowanie
u ubezpieczyciela sprawcy? Mam numer polisy, imię i nazwisko oraz numer dowodu osobistego sprawcy, czy to wystarczy? Nie posiadam stosownego oświadczenia, czy bez niego również mogę ubiegać się o zwrot kosztów naprawy auta?
Wyświetlaj:
akent 000 / 178.36.11.* / 2011-01-13 23:07
Ubiegać się możesz ale czy coś uzyskasz to już inna sprawa. Jak masz numer polisy sprawcy i jego dane to trzeba niezwłocznie zgłosić szkodę. Wtedy ubezpieczyciel sprawcy wezwie go do potwierdzenia czy faktycznie szkodę spowodował. Jak potwierdzi to dostaniesz odszkodowanie ale jak się wyprze to ubezpieczyciel nic ci nie wypłaci. Oświadczenie sprawcy niczego nie gwarantuje. Sprawca w każdej chwili może się z niego wycofać tłumacząc, że był w szoku i podpisał je nie mając świadomości co podpisuje. W przyszłości jak chcesz mieć nadzieję na odszkodowanie to wołaj Policję.
agent
aaudytor / 2011-01-29 18:58 / Bywalec forum
No nie do końca jest jak mówisz. To chyba zależy id ubezpieczyciela. Dwukrotnie miałem szkodę z winy sprawcy , raz robiłem oświadczeniem, na szczeście miał oc w pzu więc nie było problemów, drugim razem wezwałem policję i stwierdzili że nie sa w stanie ustalić winnego, musiałem z własnego ac naprawiać, bo nie chciało mi się po sądach ciągać.

Najnowsze wpisy