Forum Forum prawnePracy

Brak płatności na umowę o dzieło

Brak płatności na umowę o dzieło

IntruderPL / 2009-04-08 19:44
Witam i gorąco proszę o pomoc w kwestii :
od początku 2007 roku comiesięcznie wykonywałem pracę na umowę o dzieło dla pewnej firmy. Na początku 2008 podpisaliśmy umowę ramową o stałej współpracy nadal opierającej się na umowie o dzieło lecz tym razem był to miesięczny ryczałt.
Wreszcie otrzymałem miesięczne wymówienie tej umowy (zgodnie z warunkami umowy ramowej). Wypłatę zawsze wszyscy otrzymywali na koniec miesiąca, lecz za miesiąc marzec do tej pory (08.04) mnie pieniądze nie zostały przelane. Wg. umowy powinienem je dostać w ciągu 7 dni od 27.03.
Napewno nie jest to przeoczenie ani tym bardziej nie jest tak, że o mnie zapomniano czy pominięto. Otrzymałem nieoficjalną informację, iż opóźnienia są celowe, a nawet po złości rozważane jest nie wypłacenie mi pieniędzy.
W razie potrzeby "sądzenia się" z firmą jakie mam mechanizmy prawne pozwalające to załatwić? Czy mam możliwość poza odsetkami domagać się odszkodowania?
No i czy jest możliwość ze względu na ciągłość umowy wystąpnienia do sądu tak aby traktował to jako umowę o pracę ze względu na ponad dwuletnią ciągłość współpracy?

Najnowsze wpisy