Forum Forum prawnePracy

Brak wynagrodzenia, inna umowa

Brak wynagrodzenia, inna umowa

Maciek158 / 37.47.53.* / 2020-02-03 09:50
Witam wszystkich.
Mam problem z byłym pracodawcą. W okolicach kwietnia/maja 2019 naszą firmę wyrzucili z dwóch poważniejszych budów i co za tym idzie spóźniały się wypłaty. Pracodawca tłumaczył się ze w maju ze wypłaty mogą się opóźnić bo nie mamy źródła dochodów. Co miesiąc dostawałem wymówkę ze nie ma wypłaty bo przelew z innej firmy się opóźnia albo musieli opłacić robotników na budowie żeby nie odchodzili itp. W sierpniu rozwiązałem umowę bez okresu wypowiedzenia zawierając terminy braku wynagrodzenia. Gdy przyszedłem odebrać świadectwo pracy, pracodawca tłumaczył się ze jest bardzo ciezko i żebym dał mu czas do końca roku. Gdy podpisywałem odbiór świadectwa, dał mi tez umowę na firmę w której tez jest prezesem na okres od maja do sierpnia tłumacząc się ze dzięki temu będę miał opłacony ZUS. Dałem mu czas do końca roku i w styczniu dzwonię i przestał odbierać telefon. Wspomnę tez ze na umowie wynagrodzenie brutto to było netto, czyli kwota brutto była do ręki i jakos w lutym 2019 dostałem podwyżkę ale nie uwzględnił jej na umowie tylko między nami. Czy jest Jeszcze szansa na odzyskanie wynagrodzenia? Czy groza mi jakieś konsekwencje z pobierania podwyżki „pod stołem” i zamiany brutto na netto?

Najnowsze wpisy