Forum Polityka, aktualnościKraj

Broniarz: Nauczyciele mało zarabiają, podwyżki są potrzebne

Broniarz: Nauczyciele mało zarabiają, podwyżki są potrzebne

Wyświetlaj:
ździcho / 87.205.200.* / 2010-09-04 20:37
Wszyscy ludzie zarabiają za mało. Jeszcze nigdy nie spotkałem nikogo, kto by mówił, ze zarabia za dużo i będzie z tego powodu strajkował.
### / 91.150.221.* / 2010-09-04 20:13
K****, najwięcej nadają na nauczycieli jakieś cepy w garniturach i mokasynach.
taktojest / 77.253.45.* / 2010-09-02 03:25
Większość nauczycieli to pozoranci i nie należą się im pensje. Obijają się, ciągle są na chorobowym (np. polonistka - patrz dalej w jakiej szkole), są nieprzygotowani do zajęć, są nudni na zajęciach, nic im się nie chce, każą dzieciom prowadzić zajęcia a oni sobie siedzą lub wychodzą z klasy (tak jest na lekcjach matematyki - patrz dalej w jakiej szkole) - Tak np. jest w gimnazjum i liceum Staszica w Sosnowcu - fakty autentyczne.
ździcho / 87.205.200.* / 2010-09-04 20:21

są nudni na zajęciach,

Może masz zaległości i po prostu nie rozumiesz o czym mówią (jeżeli np. nie wiesz, co to jest wspólny mianownik to nie dodasz ani nie odejmiesz, możesz tylko ściągnąć). Dlatego nudzisz się na lekcjach. Radzę Ci przysiąść do matematyki (jezeli to o niej piszesz) póki rok szkolny jeszcze na dobre się nie rozpoczął
Prawiezaratrala / 77.254.134.* / 2010-09-01 22:22
Większość nauczycieli jest nauczycielami tylko z nazwy. Ci powinni zarabiać zero.
niewierzący ateusz / 83.29.119.* / 2010-09-01 19:50
"Większych debilizmów niż PiSokomusze wywody nie słyszałem. Czy te społecznie nieużytki z PiSokomuszej partyjki myślą, że
kasa w bankach rośnie jak jabłka na drzewach!?
Przecież banki - mając na względzie akcjonariat - przerzucą to
na klientów.
A kto jest klientem banków:
1. przedsiębiorcy mający kredyty obrotowe/konta itd. A co zrobią
przedsiębiorcy - oczywiście przerzucą powiększoną opłatę na
klientów,
2. emeryci i renciści - oczywiście ci co nie odbierają renty
przez pocztę - też mają swoje konta,
3. pracujący - to wiadomo.
Czyli ogólnie większość Polaków zrzuci się na to. Jak nie
bezpośrednio - poprzez opłaty bankowe - tak pośrednio w cenie
produktów wytworzonych przez producenta.

Przecież to jest jasne jak słońce ale chyba nie dla PiSokomuszej
ciemnoty."

no cóż panie sumienie, napisałem wtedy między innymi,byś zbyt ostro nie krytykował pisiorów za propozycję podatku bankowego. bo tusk taki podatek może wprowadzić w przyszłym roku i ktoś ci to potem przypomni, jak widać platfusy jeśli się różnią od "PiSokomuszej
ciemnoty." to na niekorzyść, bo pisiory chciały podatek bankowy ZAMIAST podwyżki vat a platfusy zafundują nam i wyższy vat i podatek bankowy

"Za 2 tygodnie rząd zaproponuje tzw. podatek bankowy
Wtorek, 31 sierpnia (15:35) Aktualizacja: Wtorek, 31 sierpnia (18:28)
- W ciągu dwóch tygodni Rada Ministrów będzie gotowa przedstawić propozycję ustawy wprowadzającej pewną formę podatku bankowego - powiedział podczas konferencji prasowej premier, Donald Tusk."

nie musiałem kurde długo czekać, nasz rząd strzela nowymi podatkami ,no może nie jak karabin maszynowy,ale jak średniowieczna bombarda
Bernard+ / 83.27.78.* / 2010-09-01 19:22
Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego mała scenka
matka: synku obudź się wstawaj, czas do szkoły!
synek; mamo ja tak nie lubię chodzić do szkoły!
matka; syneczku nie marudź tylko wstawaj, bo się spóźnisz, zrobiłam ci już śniadanko!
synek: Ale mamo ja nie chcę chodzić do szkoły bo w szkole jest mi źle,
matka: Synku dlaczego ty tak nie lubisz swojej szkoły?
synek: mamo bo w szkole nikt mnie nie lubi, dzieci mnie nie lubią, nauczyciele mnie nie lubią nawet woźny i sprzątaczki też mnie nie lubią!
Matka: wiem syneczku ale ty musisz chodzić do szkoły.
Synek: mamusi ale dlaczego ja właściwie muszę chodzić do szkoły?
matka: Jest wiele powodów ale spiesz się, idź do łazienki umyć zęby a na wieszaku w przedpokoju masz już przygotowane czyste wyprasowane ubranko i pachnącą lawendą bieliznę taką jak lubisz.
Synek: mamo wymień chociaż 2 powody dla których ja muszę chodzić do tej strasznej szkoły?
mamusia: widzisz syneczku 1 powód jest taki, że masz już 36 lat i musisz coś robić w życiu a 2 powód jest taki, że przecież bez Ciebie w tej szkole nie rozpoczną roku szkolnego bo ty jesteś jej dyrektorem!
acomitam / 83.11.116.* / 2010-09-02 08:42
Niezłe! Uśmiałem się do łez.
pitt2 / 77.253.194.* / 2010-09-01 16:40
Nauczyciele stanowczo za mało zarabiają, powinni zarabiać 3 razy więcej i dwa razy mniej pracować. Dziewięć godzin absolutny max:-)
Myśliwy / 88.156.190.* / 2010-09-01 16:02
Nauczyciel podchodzący z pasją do swojej pracy nie narzeka ani na płace, ani na młodzież. Taki nauczyciel potrafi znaleźć wspólny język z uczniami i nie męczą go lekcje, które zresztą doskonale przygotuje i prowadzi, a uczniowie chętnie w nich uczestniczą. Większość nauczycieli niestety pracuje , bo musi i nie potrafi zainteresować uczniów przedmiotem, a młodzież wyzywa od tumanów i debili, w sytuacji gdy sam jest tumanem nie potrafiącym uczniom zrozumiale przekazać wiedzy. Nauczyciel z pasją potrafi swój prywatny czas poświęcić młodzieży i nie oczekuje za to zapłaty, bo wie że uczniowie odwdzięczą mu się swoim oddaniem do nauczanego przedmiotu i szacunkiem do jego osoby. Nauczyciel, który dobrze zorganizuje czas spokojnie mieści się w 40 godzinach pracy tygodniowej, w ty, 18 godzin dydaktycznych, a wakacje, ferie i przerwy świąteczne rekompensują nauczycielowi zarobki, które i tak są już niemałe.
acomitam / 83.11.116.* / 2010-09-01 14:48
Ale niech nauczyciele mają w etacie zapisane 40 godzin, jak inni pracownicy budżetówki. Z tych 40-tu niech część poświęcają na pracę dydaktyczną, a pozostałą na inne sprawy. A teraz, jak nauczyciel się uprze i będzie sprytny, to nie przepracuje więcej niż 18. Do tego dochodzą wakacje, ferie itd. Niech Bochniarz nie pieprzy o ciężkiej doli nauczycieli!
arch / 2010-09-01 14:09 / Tysiącznik na forum
Nie dziwcie się za bardzo temu co was spotyka na co dzień.To jedynie konsekwencje waszych własnych wyborów, dopadają was.
................... / 89.77.127.* / 2010-09-01 13:28
POlscy nauczyciele to wielka POrażka i kompletna kompromitacja !
Zamiast uczyć i wychowywać młodzież to ich demoralizują i robią z nich kretynów. Widać to na ulicach naszych miast szczególnie w nocy kiedy to całe watahy pijanych gówniarzy rozrabiają i dewastują wszystko co im wpadnie do ręki.
Za taką pracę to należy im się obniżenie wynagrodzenia a nie POdwyżki.
ździcho / 87.205.200.* / 2010-09-04 20:34

Widać to na ulicach naszych miast szczególnie w
nocy kiedy to całe watahy pijanych gówniarzy rozrabiają i
dewastują wszystko co im wpadnie do ręki.

Tak jest i nie inaczej. A dlaczego? Bo w tym czasie mama i tata śpią. Zatem to nauczyciel powinien nie pozwalać pijanym gówniarzom na nocne rozróby. Przecież rodzice muszą odpocząć wieczorem i wyspać się w nocy, więc gówniarza mają z głowy jak pójdzie w cholerę z domu na miasto. To nauczyciele są winni tego wszystkiego, bo nie zapędzają gówniarzy do ich domów, gdy zapada noc.
nauczyciel z USA / 24.7.247.* / 2010-09-01 18:34
Tylko tych kretynow ktos musi najpierw urodzic i pozniej wychowywac rowniez w domu! A moze zacznijmy od rodzicow jaki daja im przyklad i prawa polskiego, ktore im na te rozrywki pozwala. Mieszkam od 15 lat w USA i nie widze pijanych nastolatkow na ulicach. Ekspedientka nie sprzeda alkoholu lub papierosow osobie, ktora nie udokumentuje swojego wieku. A w Polsce?
Dalej oglupiajcie mlodziez programami typu: Kuba Wojewodzki i inni. Na pewno bedziecie mieli rozsadna i madra mlodziez. Powodzenia!
ździcho / 87.205.200.* / 2010-09-04 20:46

Ekspedientka nie sprzeda alkoholu lub
papierosow osobie, ktora nie udokumentuje swojego wieku. A w
Polsce?

Jak ekspedientka nie sprzeda gówniarzowi alkoholu, to na drugi dzień wyleci z pracy. Taki los spotkał koleżankę mojej żony, pracownicę skądinąd rzetelną i operatywną i co najważniejsze pokorną i nie pyskatą. Prawdopodobnie pijany gnojek poleciał do właściciela sklepu, gdy ta odmówiła mu sprzedaży gorzały. Jej stanowczość w tej kwestii przesądziła o jej losie. W USA na pewno tez maja miejsce takie sytuacje.
fruti / 62.152.133.* / 2010-09-01 13:15
Tym, którzy nie są nauczycielami łatwo przychodzi wyzywanie - niestety taki brak kultury i powszechna zawiści, typowa cecha polaków. jak można dopuścić by człowiek z wyższym wykształceniem pedagogicznym po 8 latach pracy będąc nauczycielem dyplomowanym miał tyle co zarabia magazynier! To jest niedopuszczalne w krajach cywilizowanych gdzie rozwój społeczeństwa jest dla polityków i obywateli ważny!
Abigailwitch / 193.151.38.* / 2010-09-01 16:23
Ale nauczycielski etat to pół etatu magazyniera. Co oznacza, że nauczyciel zarabia dwukrotnie więcej. Może i nie rewelacja, ale na większości stanowisk polskie pensje nijak mają się do europejskich. Jeśli chodzi o słynną pracę poza godzinami dydaktycznymi - nikt nie będzie miał co do niej wątpliwości jeśli będzie wykonywana w szkole. I wtedy rozmowa o podwyżkach będzie zasadna. Tyle, że przed 40-godzinnym tygodniem pracy przy zachowaniu liczby godzin dydaktycznych nauczyciele bronią się rękami i nogami...
acomitam / 83.11.116.* / 2010-09-01 15:00
Po pierwsze nie polaków, a Polaków. Czy uczeń nie może popełniać błędów ortograficznych, a nauczyciel może? Po drugie: praca w nauczycielstwie obowiązkowa nie jest. Zawsze można zostać magazynierem i zarabiać więcej. Po trzecie: nauczyciel nauczycielowi nierówny. Znam znakomitych nauczycieli, świetnych fachowców względem wiedzy merytorycznej, utalentowanych pedagogów z właściwym podejściem do dzieciarni. Ale to niestety margines. Większość robi w nauczycielstwie, bo innej pracy nie znalazła i w zasadzie swojej roboty nie znosi. Opowiada więc niestworzone rzeczy o trudach pracy nauczyciela, o okropnych bachorach, których przyszło im uczyć i czeka jak zmiłowania boskiego wakacji lub ferii. 18 godzin w tygodniu jakoś się wytrzyma. Walka o te 18 godzin to podstawa. Tworzy się różne legendy, że te 18 godzin to niby tylko wierzchołek góry, bo normalnie tyra się 40-ści albo i więcej, ale każdy kto zna jakiegoś nauczyciela wie, że to tylko mydlenie oczu. Jeśli faktycznie te 18 godzin to tylko część przepracowanych godzin, to dlaczego nauczyciele tak bronią się przed zwiększeniem liczby godzin pracy w tygodniu do normy t.j. 40-tu, z zaznaczeniem że na pracę dydaktyczną poświęcą nie mniej niż 18?
.................... / 89.77.127.* / 2010-09-01 13:30
zamiast lamentować lepiej zacznij pracować albo zmień zawód.
dejsu / 193.99.214.* / 2010-09-01 12:58
Kiedy chcę więcej kasy biorę nadgodziny. Gdybym się stawiał jak wy dostałbym od szefa kopa w du.. Czy wam się ze szczęścia nie poprzewracało?
vbcnxm / 109.196.117.* / 2010-09-01 11:38
Przeczytałem wszystkie wpisy i nie znalazłem przyjaznego nauczycielom i innym uprzywilejowanym grupom zawodowym. My podatnicy płacimy za ich przywileje. DLACZEGO tak jest??? Zmówmy się jakoś i zacznijmy to ograniczać.
hamulec postępu / 83.27.37.* / 2010-09-01 16:40
Poczekaj jeszcze z godzinę. Nauczyciele wrócą do domu z rozpoczęcia roku szkolnego i będą przyjazne wpisy, albo wpisy gloryfikujące trud nauczyciela w dźwiganiu kaganka oświaty.
man13 / 2010-09-01 11:47 / Tysiącznik na forum
Wystarczy domagać się prywatyzacji oświaty a problem sam się rozwiąże tak jak w przypadku lekarzy pierwszego kontaktu. Państwo powinno mieć jedynie wyłączność na nadzór kuratorski w szkole.
acomitam / 83.11.116.* / 2010-09-01 15:04
Ale po co ten nadzór kuratorski? Czy rodzice sami nie mogą takiego nadzoru sprawować? Przecież nikt rozsądny nie pośle dziecka do szkoły, w której nauczają czarnej magii lub tarota. Jak państwo zacznie sprawować nadzór kuratorski, to dobrze na tym szkolnictwo prywatne nie wyjdzie.
zxasdcxz / 109.196.117.* / 2010-09-01 12:14
Popieram. Te dwa sektory nie poddano prywatyzacji i dlatego panoszy się szulernia, wyzyskiwanie nas podatników i wciskanie nam ciemnoty. Podsumujmy ich za rok na wyborach.
zmxncb / 109.196.117.* / 2010-09-01 11:29
Znowu ci nauczyciele chcą pieniędzy. Czy nie widzicie że jesteście chyba najbardziej znienawidzoną grupą zawodową? Znam kilku nauczycieli (tu niżej też jest wpis) mówiących że trzeba ciągnąć bo inaczej nie dostaną, a jest im dobrze. To co i jak robicie jest odrażające brudne i złe. Demoralizujecie zamiast uczyć i wychowywać!
twoj nauczyciel / 77.46.25.* / 2010-10-14 09:12
Czujesz sie od innych lepszy?
Mądrzejszy i ważniejszy?
Nie rozumiesz naszych wierszy, w komentarzach bzdury pieprzysz.
Czujesz się najbardziej doświadczony, ponad normę odmulony.
Czujesz, że należą ci się miliony, za nic nie robienie obesrańcu skończony!
syn nauczyciela / 77.46.25.* / 2010-10-14 08:53
Jeśli mówicie ze nauczyciel jest leniem i nie trzeba mu podwyżki... To każdy by chciał nim zostać, a jednak tak nie jest bo żeby utrzymać rodzinę łączy koniec z końcem wiec przestańcie za przeproszeniem p******** bo mój ojciec robi wszystko żebym miał co zjeść i nie tylko pracuje w szkole żeby moc pozwolić sobie chociaż na elegancki strój. Jak jesteście tacy cwani to nauczcie lepiej niż nauczyciel swoich niewychowanych rozpieszczony bachorów a nie siedzicie na dupie i wypisujecie bzdury.
ERA KOMPUTERA WYCHOWA WASZYCH DZIECI WIEC PO CO NAUCZYCIELE???????
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy