Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Bruksela nie odpuści biopaliw

Bruksela nie odpuści biopaliw

Money.pl / 2008-04-21 19:40
Komentarze do wiadomości: Bruksela nie odpuści biopaliw.
Wyświetlaj:
Dżejkej / 77.113.177.* / 2008-05-31 00:09
Jesteśmy europejczykami, światową elitą i nic nam sie nie stanie jeśli poświęcimy trochę żywności którą
i tak marnujemy bo nam się już w dupach przewraca na rzecz ekologi ,która wszyscy mają gdzieś. Chińczyk zje miskę ryżu i jest szczęśliwy a spasieni europejscy bogacze panikują bo im żarcie trochę zdrożeje w tym samym czasie można zobaczyć jedzenie wyrzucane na śmietnik i tym podobne marnotrawstwo. Niech poznają ile jedzenie na prawdę jest warte to może nabiorą szacunku dla żywności i dla rolnika który ją produkuje.I zapamiętajcie że era taniego paliwa i żywności sie kończy, a głównym problemem nie będzie to czy mam fure,komputer lub buty lepsze od sąsiada tylko czy ja i moja rodzina będzie miała co zjeść. Na świecie panuje przeludnienie sztucznie podtrzymywane przez rabunkową gospodarkę. Surowce muszą się skończyć, alternatywne źródła są niewystarczające i liczba ludności wróci do normy co oznacza zagładę trzeciego świata,więc cieszcie się że urodziliście się w Polsce.
astrolog / 2008-05-13 13:11 / Bywalec forum
Biopaliwa dodatkowo przyspieszają efekt cieplarniany [0]
Ich produkcję propagują tak naprawdę handlarze bronią, przeczytajcie listę polityków z USA którzy
ustawę o 'BIO'paliwach przepchneli. To ich walka z globalnym ociepleniem - jak się ludzie pozabijają
to będzie mniej smrodu - to ich ideologia.
Bioplaiwa to:
1) Konieczność nawożenia, nawożenie to emisja azotanów i efekt cieplarniany
2) wycinanie lasów tropikalnych, polskich haszczy - spadek możliwości pochłaniania CO2 - efekt
cieplarniany
3) patogeny i szkodniki, zmutowane bakterie pojawiające się zawsze na uprawach monokulturowych
4) zmarnowana siła robocza
5) wyjałowienie gleby pomimo nawożenia,
6) emisja do wielkomiejskiej atmosfery bardziej szkodliwych substancji niż przy spalaniu ropy
7) głód, destabilizacja
pominąłem coś?
leiho / 2008-04-22 10:41 / "Tu Ne Cede Malis"
tym lepiej. Eurosojuz zmierza ku upadkowi, małymi drobnymi kroczkami. Kiedys ludzie nie zniosą tego typu bzdur, i wyjdą naulicę. I wróci normalnosc,zaiast ręcznego sterowania naszym zyciem.
arrr / 83.8.11.* / 2008-04-21 21:15
Biopaliwa to absurd. Zamiast na żywność ziemia będzie przeznaczona nie tam gdzie powinna.
Co spowoduje dalszy, może nawet gwałtowny wzrost cen zywności i głód w miejscach gdzie obecnie go nie ma...
andowc / 83.30.91.* / 2008-04-21 19:40
Zmienić eroposłów (osłów).

Najnowsze wpisy