Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Bruksela ponownie zawiesza sankcje dla Mińska

Bruksela ponownie zawiesza sankcje dla Mińska

Money.pl / 2009-03-17 19:19
Wyświetlaj:
cerwas / 80.48.115.* / 2009-03-17 19:19
Europa chyba widzi, że niektórym z Unii, zwłaszcza tej nowej, zależy bardziej na oddaniu Białorusi USA, niż na pozytywnych zmianach tam. Pewno Polska liczyłaby na to, by rozsierdzić byłego Wielkiego Brata, wstawieniem tam tarczy nowego Wielkiego Brata. Stary braciszek przynajmniej nas nie ciągał po swych wielkomocarstwowych awanturach, a nowy już nas zabrał na "wycieczkę" do Afganistanu i nie tylko. Nawiasem mówiąc, gdy jestem na Białorusi, to wydaje mi się, że większy tam porządek niż w Polsce. Słyszę o emeryturach 20. dolarowych, a u nas ze zreformowanego przez Buzka systemu emerytalnego, pierwsza jego beneficjenka dostała ok 24 zł, co odpowiada ok. 7. dolarom. Polacy zazwyczaj nie wiedzą, że na białorusi istnieją 2 związki Polaków, bo przecież nie należy się nam ta informacja. Preferuje się Angelikę Borys, bo ta nastawiona jest wrogo do Łukaszenki, a to jest zgodne z linią naszej polityki. Nikt się nie zastanawia nad zdaniem Białorusinów, którzy wcale nie są tacy chętni, by go obalać. Zresztą co tu dużo mówić, przecież naród Iracki też nie chciał "braterskiej pomocy" narodu amerykańskiego, znanego z tego, że lubi "pomagać". Pewno Wietnamczycy są mu do dziaj wdzięczni.
kpiegrzik / 68.222.13.* / 2009-03-18 18:25
A do Pragi, ramie w ramie, z ZSRR to kto wchodzil???
Drugie pytanie : ty do Bialorusi na wakacje jezdzisz ? I to pewnie w Minsku siedzisz w hotelu (jednym ktory ma lazienke w pokoju a nie na korytarzu)
ja tam spedzilam dwa lata, zyjac pod Vitebskiem, razem z Bialorusinami i ogladajac:
12 letnie prostytutki, brak butow na zime dla dzieci, brak ogrzewania i goracej wody , brak jedzenia(oprocz ziemniakow) zima, samobojstw 3 chlopcow i jednej dziewczynki w wieku lat 13(w ciagu jednego roku), alkoholikow, choroby weneryczne ktore sa na porzadku dziennym...itd, itp...
O jakim ty porzadku mowisz: ze w Minsku ulice i jedyny dworzec kolejowy zbudowany dla turystow czyste i pachnace? A za fasady domow sie przeszedles?? Albo do klatki schodowej jakiegokolwiek domu w STOLICY dotarles?
A to ze nie mozna wyzyc za pensje?? Tam jest glod czlowieku i to nie taki jak w Polsce ze moze i sie nie przelewa ale jednak chleb, mleko, warzywa mozna kupic i mieso jemy czesciej niz dwa razy w roku, tam jest glod taki ze czasem przez pare dni masz tylko ziemniaki i to racjonowane... I nie pisz mi ze mieszkalam na zadupiu albo ze w Polsce podobnie, bo nie jest, zapytaj sie jakiegokolwiek Bialorusina(nie z Minska i nie bogatego) jak im sie zyje na wsi
Twoj porzadek to moze ty widzisz w fakcie ze na kazdym rogu masz milicjantow i ze zdjec nie mozna robic w wiekszosci dworcow, budynkow( o czym ja mowie skonfiskowali mi filmy z kamery jak wracalam do Polski z materialem do badania) tam nie mozna zdjec ani filmow robic kropka.
Zastanow sie o czym piszesz i zrob troche badan zanim sie wypowiadasz na temat o ktorym masz tylko nikle pojecie
Pozdrawiam
Ps. Jesli Bialorus ci sie tak podoba to pojedz na dluzej ale nie do Minska Vitebska czy Polocka tylko POD te miasta i zostan na 6 miesiecy... Moze ci sie oczy otworza
Ludzie sa wspaniali mimo tej biedy, korupcji i beznadziei..warto ich poznac

Najnowsze wpisy