Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bruksela walczy z kryzysem. Polska sporo zyska?

Bruksela walczy z kryzysem. Polska sporo zyska?

skomentuj
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-11-26 08:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niech oni lepiej rozruszają Wielki Zderzacz Hadronów. Niby jak ma wyglądać te rozruszanie? Likwidujemy 10 rentownych miejsc pracy w sektorze prywatnym a tworzymy w zamian 2-3 w nieefektywnym publicznym? I skracamy czas pracy do 35 godzin? Bruksela to jeden, wielki socjalizm, który rozkłada Europę na łopatki. Dlaczego gdy jest kryzys nikt nie mówi o obniżaniu podatków, żeby ulzyć gospodarce? Dlaczego nikt nie mówi o powrotach do ideałów gospodarki wolnorynkowej i wolnego handlu, które uczyniły z Europy mocarstwo?

Tymczasem jak jest kryzys to podatki idą w górę! Gdzie tu logika? A potem to recesja, nikt nie inwestuje, bezrobocie. Obniżcie w polsce podatki i zmniejszcie sektor publiczny, to nawet byśmy nie odczuli kryzysu.
Pajchiwo / 2008-11-26 09:42 / Tysiącznik na forum
Pieniądze są nie tylko dla sektora publicznego - wręcz przeciwnie, są bardziej osiągalne dla prywatnego ze względu właśnie na jego elastyczność i szybkość.
W dodatku teraz jest okres na wszelkiego rodzaju spółki kapitałowo nie wiązane akcjami (jak się zmieni klimat można zrobić S.A.) - a wielu dużych inwestorów wycofało pieniądze z GPW (i innych parkietów).
Co do podatków to też IMHO jest inna sprawa - mówi się o nich tylko gdy partia chce się dorwać do korytka, jak się dorwie, to milczy. Każda partia zresztą - bez wyjątków.
Z kolei co do gospodarki wolnorynkowej i jej "ideałów" - to jak być się Kolego zastanowił, to byś zrozumiał, że ten kryzys jest właśnie przykładem na to, że ona działa.
W dodatku Europa nie jest mocarstwem od IIWŚ i nie będzie, bo nie ma potencjału i jest za bardzo rozdrobniona.
Była by szansa gdyby połączyły się faktycznie Francja Niemcy i Anglia, ale IMHO jest na to za późno.
Generalnie jestem za obniżeniem tych podatków i likwidacją sektora publicznego do jakiś sensownych rozmiarów, ale żadna partia (nie tylko rządząca) do tego nie dopuści - bo straciła by stołki dla "przyjaciół" i możliwości "załatwiania".
skomentuj

Najnowsze wpisy