Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Brzóska: Poczta może byc tańsza

Brzóska: Poczta może byc tańsza

Money.pl / 2006-11-22 08:12
Komentarze do wiadomości: Brzóska: Poczta może byc tańsza.
Wyświetlaj:
Liberał / 2006-11-22 18:45 / Bywalec forum
Nigdy nie mów nigdy z prywatyzacją. Może kiedyś do władzy ludzie rozsądni i zrobią porządek ze spółkami skarbu państwa.
Placówki Poczty Polskiej stały się sklepami kolonialnym, w których to można kupić wszystko a administracja? Jak wszędzie w tym kraju, przerośnięta. Z tym to się chyba nie da nic już zrobić, nie gdy polityka polega na obsadzaniu stanowisk po przejęciu władzy.
MN1 / 80.51.231.* / 2006-11-22 08:12
Nie tylko przerost administracji. Poczta to również kupowanie pałacowych materiałów budowlanych - tylko do urzędów skarbowych sprzedawaliśmy równie drogie materiały budowlane.
PT / 213.134.160.* / 2006-11-22 18:36
Nie tak dawno w tv leciała taka reklama: poczta dostarczy ci również codzienne zakupy, chleb, mleko. Szkoda, że listonoszom jeszcze nie każą na plecach konia dźwigać.
Widze jak to biega wszystko w Skawinie k.Krakowa, gdzie mieszkam: mnóstwo biurw siedzi, kierowniczka -pozal sie Boże- dobrze po polsku mówić nie potrafi, następna przy komputerze robi coś, co normalnie robi sie trzy razy krócej, pisanie jednym palcem w połączeniu ze sylabizowaniem, niedomyte toto.Ale...... oferują kredyty, zmuszają do zakupowania kopert lub papieru pakowego - mimo, ze paczki klienci mają zapakowanie dobrze. Bez kija do takiej nie podchodź bo wzrokiem zabije.
I na kazdym kroku pokazywanie stojącym petentom: kto tu rzadzi. Skandal.
Po kilkukrotnym wystawaniu w kolejkach w Skawinie - zaczęłam podjeżdżać na poczte w Krakowie przy ulicy Limanowskiego - obsługa miła, widać jak staraja sie pospieszyc gdy w kolejce ludzi więcej.
Niestety odbiór przesyłek z poczty w Skawinie zmusza mnie do odwiedzania tejże: jeśli koperta A4 to nichby nawet nic nie ważyła- awizo w skrzynce z adnotacją iż przesyłka ponadwymiarowa.Sama płace za te przesyłki a sa doręczane tylko do poczty. Może więc zamiast rozsyłąć listonoszy po Skawinie- niech siedzą oni w tym niby urzędzie pocztowym i wydają przesyłki ludziom. Zmniejszy to wyczekiwanie stojacym w kolejce. W porównaniu do jakości wykonywanych usług poczta jest niestety bardzo droga.
Ale to taki kraj: co to nie miało byc lepiej..... Jak jest każdy widzi.
Ostatnie tzw reformy poczty- wydzielenie jakiegoś działu doreczeń spowodowało, ze biurokratów coraz więcej a biedny nich się zamęczy na śmierć,
Taki kraj, trzeba stąd wiać.
Pozdrawiam wszystkich
Ivv / 84.10.84.* / 2006-11-23 23:48
Potwierdzam to co zauważył przedmówca. Mieszkam w Warszawie, na Pradze Południe, która jest bodajze najgęściej zaludnioną dzielnicą Warszawy na metr kwadratowy i mam to samo, co Pan w Skawinie. W poczcie dzielnicowej na Szembeka co najmniej półtorej godziny czekania na odbiór przesyłki, w filii przy Łukowskiej też nie lepiej. Jedna Pani obsługuje kolejkę petentów która wije się kawał na dworzu, bo nie mieści się w środku, a tymczasem jej 4 kolezanki tułają się po zapleczu. Jedna układa wystawkę i ciągle o coś zagaduje tę pracującą, która skupić się nie może i długo obsługuje kazdego klienta. Ludzie klną, a czasem nawet zbierają podpisy pod petycją do władz poczty. Jak na razie nic to nie dało, choć ten stan rzeczy jest permanentny. Kolejka poza drzwi o każej porze, nawet tuż przed zamknięciem poczty. Jak mi bank zafundował takie stanie to na drugi dzień go zmieniłam i z obecnego jestem bardzo zadowolona (Lukas). Teraz jak zbawienia czekam na konkurencję poczty, bo nie sądzę by mogła mieć gorszą obsługę klienta, nawet na starcie. Listonoszy faktycznie żal, bo przy tak ciężkiej pracy nie mogą ze swej pensji utrzymać rodzin, to skandal. Może zatrudnią się w konkurencji, a ta cholera z przerostem biurokracji niech plajtuje. Życzę jej tego ja i rzesza wdzięcznych klientów.
Jas Pocztoweic / 83.11.166.* / 2006-11-22 21:37
Widzisz PT jako ciekawostke Ci podam,że to miedzy innymi twój krajan ze Skawiny spowodował i przeprowadzał reformy o których piszesz, ale jak widac po twoim tekscie w skawinie nie tylko idioci mieszkają
eryk 5326 / 83.14.137.* / 2006-11-23 13:12
Brzoska oszukał wielu ludzi w firmie integer , nie płacił podatków i zusu
eryk 299 / 83.14.137.* / 2006-11-23 13:12
Brzoska oszukał wielu ludzi w firmie integer , nie płacił podatków i zusu

Najnowsze wpisy