Forum Forum nieruchomościBudowa

Budowa domu czy zakup od dewelopera, opłacalność inwestycji ?

Budowa domu czy zakup od dewelopera, opłacalność inwestycji ?

235mada / 2010-01-06 06:39
Sądzę ,że tutaj czynnikiem decydującym jest koszt zakupu działki. jesli w danym miejscu działki kosztują tyle co dom na działce małej u dewelopera . To lepiej i taniej kupic dom gotowy i nie bawić się w budowę. Chyba ,że zalezy nam na dużej działce. Wtedy perspektywicznie z myślą o dzieciach , lepiej kupic działke i budować.
Wyświetlaj:
Daronaa83a / 83.24.52.* / 2019-12-12 09:41
Jak się chcesz budowac w Wawie to pozdrawiam. Tylko obrzeża…Dlatego jednak postawiłabym na dewelopera – np. ja kupiłam od nich mieszkanie przy metrze na Bielanach i wszędzie będę mieć blisko. Poza tym o nic się nie martwię, bo wszystko idzie zgodnie z planem, a oni sa pewnymi inwestorami. A swój dom? Można się budowac i budować, a fachowcy jacy są -wiadomo.
Marusia88 / 5.173.113.* / 2020-02-13 13:45
Musisz dokładnie obliczyć, co w twojej sytuacji będzie najbardziej opłacalne. Budowa domu to proces długi i wymagający dokładności na każdym etapie budowy. O jednym z nich przeczytasz tutaj http://trivo.pl/badania-i-roboty-geotechniczne-czym-sa-jakie-sa-wykonywane-najczesciej/ To oczywiście nie oznacza, że budowa nie jest opłacalna. Jeśli jest przeprowadzona, jak należy to, cała inwestycja może się zwrócić.
martel_6 / 94.75.90.* / 2011-07-21 14:02
Uważam, że jakby nie było, to lepiej (oczywiście, jeśli mamy takie możliwości)wybudować własny dom, przynajmniej wtedy wiemy, co wybieramy i mamy pełną dowolność przy wyborze materiałów. Kupując dom czy mieszkanie od developera nie mamy gwarancji, czy materiały, z jakich jest on wykonany, są dobre. Często może być tak, że będą nam obiecywać i zachwalać, a później wielkie rozczarowanie, bo a tu coś pęknie, a tu coś odpadnie itd. Dlatego, jak już się ma taka możliwość, to lepiej samemu wszystko wybrać. Ja ostatnio bawiłem się przy wyborze styropianu do ocieplenia domu. To co się dzieje na rynku, to istny koszmar, pewnie tyczy się to wszystkich materiałów. Zanim się zdecydowałem na styropian dokładnie przeszukałem Internet, a tam... batalia, który lepszy itd. człowiek głupieje od liczby producentów. A co ciekawsze, wielu z nich trochę mija się z prawdą zachwalając swoje produkty, bo wypisują właściwości, które odbiegają od rzeczywistości. Dlatego stwierdziłem, że najlepszym wyborem będzie sprawdzony producent, najlepiej lider rynku w danej dziedzinie. Przynajmniej mam gwarancję, że produkt, który kupiłem ma certyfikaty jakości i rekomendacje. w moim przypadku, to rekomendacja ITB. Myślę, że dokonałem dobrego wyboru, bo jednak takie zapewnienia i certyfikaty do czegoś zobowiązują.
oper / 2011-07-21 12:01
jeżeli sami podejmujemy się budowy domu, to jest sporo rzeczy na których możemy zaoszczędzić, wtedy my decydujemy o wszystkich materiałach, co może wpłynąć na koszta
Salvador D. / 78.8.90.* / 2011-07-21 10:43
Jest też kwestia tego, kto ewentualnie ten dom dla nas buduje. Jeśli wybierzemy solidną firmę budowlaną to nie będzie tak strasznie drogo, przynajmniej nie drożej niż u dewelopera. Polecam osobiście Dolnośląską Grupę Budowlaną, bo sprawdziłem ich i z czystym sercem wszystkim polecam. Oby jak najwięcej takich fachowców na rynku. Kontakt na grupadolnoslaska.pl
NorbertT / 79.188.235.* / 2011-05-06 09:29
Ja też sądzę, że tańsze rozwiązanie to zakup gotowego domu od dewelopera. Wszystko zależy jeszcze oczywiście od jego ceny i lokalizacji, ale są oferty, których nawet nie ma co przeliczać- "gołym okiem" widać, że są bardziej opłacalne.
Na moim własnym przykładzie- kupuję właśnie dom, na nowym osiedlu, w Dąbrowie, z której do ścisłego centrum Poznania mam 15 km. Dom na 180 m2 a zapłacę za niego mniej- więcej tyle, co za (sporo mniejsze) mieszkanie w centrum Poznania. Nie mówiąc już o budowie- na nią wydałbym jeszcze więcej. Sądzę więc, że warto przeszukać oferty deweloperskie, znaleźć tę najkorzystniejszą i nie "użerać" się z budową.
ave2 / 2010-01-16 09:25
Taniej wyjdzie zakup gotowego domu od inwestora. Kto się zna na budowie, same klopoty i problemy . A na koncu jeszcze powiedzą ,że to samowola budowlana.
DużyMiś / 62.21.38.* / 2011-07-21 16:39
Kupowanie gotowego domu wiąże sie z pewnym komfortem, ponieważ nie jesteśmy narażeni na stres jaki towarzyszy przy budowie wymarzonego domu. I duży nakład czas wchodzi w grę, cierpliwości, dopilnowania czy wszystko jest w porządku, zrobione na czas przez robotników, kierownika budowy, projektanta.

driftujmy.pl
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy