Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Budowlanka nadal na topie

Budowlanka nadal na topie

Money.pl / 2007-04-19 17:41
Komentarze do wiadomości: Budowlanka nadal na topie.
Wyświetlaj:
odlewniczy / 2007-04-19 18:32 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
Hutmen zamknal jednak pozycje na kuprze:) tylko 50 mln straty... kasa z emisji pojdzie na spekulacje zamiast na dalszy rozwoj!! w maju poniezej 20 HTM moze zejsc...
Kenobi / 2007-04-19 18:44 / Uznany malkontent giełdowy
Zbyt nerwowo, wiadomo że miedź już nie będzie rosła, więc straty mogły tylko się zmniejszyć, bo spodziewana jest spora nadwyżka podaży nad popytem i jest kwestią czasu, kiedy nastąpią duże spadki spekulacyjnie wywindowanej ceny, zresztą nie tylko tego.
valjean / 2007-04-19 19:00 / Galernik
Ken - posłuchał Twoich prognoz i co z tego wyszło? facet jest bankrutem, finansowym i moralnym.
głupio Ci chociaż?
;)
odlewniczy / 2007-04-19 18:57 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
moim zdaniem zrobili dobrze (zgodnie z zasadami ograniczania strat), skoro wzroslo tyle to moze i wzrosnac na 10000usd za tone- w spekulacji nie ma pewniakow!!!!!
odlewniczy / 2007-04-19 18:31 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
witam, dzisiejsza sesja potwierdza duza nerwowosc i chec do korekty, ale duzy kapital nie pozwala na wywolanie paniki. Z powyzszego wnioskuje ze trwa odleszczanie slabych rak i bedzie jeszcze jedna proba wywolania szerokiej euforii na rynku, ktora definitywnie skonczy trwajaca hosse...pozniej zacznie sie prawdziwa dystrybucja i potezne spadki...
PedroGonzalez / 2007-04-19 18:35 / Uznany Gracz Giełdowy
zapomniales dodac, ze potem hossa bedzie dalej trwac :)
co do poteznej korekty to sie zgadzam...niestety jest to nieuniknione zeby potem moc isc wyzej..inaczej wciaz bedzie chodzenie po kruchym lodzie..poprostu czesc ludzi musi wkoncu zrealizowac te swoje zyski kitrane przez tyle lat bo inaczej swierzy kapital bedzie sie bal wchodzic pelna para....dlatego apeluje...Ludzie ! dajcie zarobic innym..realizujcie zyski i jedzcie na wakacje !! nalezy wam sie a teraz nasza kolej...to mowilismy My..Mlodzi Wilcy :-))))
maju / 2007-04-19 18:43 / portfel / Bywalec forum
.....a ja bym jeszcze dodał...Ludzie!!!! tylko napiszcie wcześniej na forum do kiedy musicie zapłacic za te wakacje ;)))
plejer / 2007-04-19 18:41 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
:-)
topol2 / 2007-04-19 18:25 / Tysiącznik na forum
Bardzo polecam artykuł o Arce na blogu Macieja Kossowskiego. Bardzo bystry człowiek, ale nie wróżę mu wielkiej przyszłości, bo pisze prawdę, w jaki sposób klienci są rżnięci w niektórych funduszach. Na pozór wygląda to idiotycznie, ale jest to prawda jak 1+1=2.
Radzę się zastanowić, zanim ktoś zainwestuje w jakiś "fundusz gwarantowany"
To jest podobnie, jak ubezpieczenich na życie. Ja w 1992r przeszedłem szkolenie w Commercial Union, ale nie podjąłem współpracy. Powiedziałem, że nie będę rżnął ludzi w balona, bo to do niczego nie prowadzi.
. / 2007-04-19 19:26 / ................
czlowieku,poczytaj porzadnie i sie zastanow,bo on pisze same bzdury.
panTalon / 80.53.20.* / 2007-04-19 18:23
od dwóch dni w moim stawie (właściwie to jest małe oczko) pływają sobie 2 złote rybki i kilka ropuch. Złote rybki pewno wnim długo nie zabawią jak znam życie, ale na pewno z obecności płazów doczekam się mnóstwa małych ropuszek-kijanek , co z tego , że malutkie
krukenberg / 80.53.20.* / 2007-04-19 18:25
racja, zawsze to płazy nie ryby
panTalon / 80.53.20.* / 2007-04-19 18:34
zapomniałem dodadać, że rybki te w moim oczku błyszczą średnio o 10% mocniej, natomiast płazy jak to płazy; różnie bywa
needle / 2007-04-19 18:23 / Bez rangi
To dostałem w elektronicznej wersji Parkietu:
Roman Karkosik, właściciel Boryszewa, Impexmetalu i Hutmenu, już zaczyna liczyć gigantyczne straty
Szopienice zagrały kontraktami na miedź za plecami Hutmenu
. / 2007-04-19 18:26 / ................
igielkoale pisalem juz o tym pare dni temu
trwa wlasnie sledztwo,chodzi o 70 mln.
Na szczescie jeszcze nie pozamykali wszystkiego,jesli miedz spadnie /ale raczej nie/ moze troche ocala.
prezes zawieszony,do zarzadu powolano szefa walcowni Dziedzice.
needle / 2007-04-19 18:42 / Bez rangi
półtora dnia wolnego sobie zrobiłem i z jednego nie czytałem postów...
...prawdopodobnie to było wtedy
nie śledzę wszystkich spółek, wiesz... od roku ciężka (giełdowa) praca, przedtem 3 lata na kontraktach, a w sumie ponad dycha...potrzebuję oddechu bo inne sprawy też dotykają
ale pisz, bo ważne wieści przekazujesz, czy komuś soę podoba, czy nie
. / 2007-04-19 19:27 / ................
wiem,napisalem tak... delikatnie
----:-)))
marlowe / 2007-04-19 18:20 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Pablo, odpisałem Ci na blogu. Tu masz link
http://www.money.pl/d/gielda/komunikaty_gieldowe/?k=94143
Pablo / 2007-04-19 18:29 / "Uznany Gracz Giełdowy"
ok
orzeł / 2007-04-19 18:07 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witam
zredukowałem capitala - została 1/4 pierwotnego
oddałem kolejną część Swissa i nieznaczną część arterii
a to wszystko dlatego only że wraca temat ziemny w domu mym a zmieniłem opcję i kredytu nie biorę :) ostatnie czasy giełdowe dają tą jakżeż komfortową możliwość czego wszystkim życzę z serca całego
ps myślę że każdy to kiedyś przerabiał lub przerabiał będzie iż fajną sprawą jest zamienić pieniądze wirtualne na rzeczywiste a te na cóś jeszcze dającego radość innej kategorii - uważam że dla zdrowia psychicznego to wskazane by w czasie wzrostów poczuć radochę z osiągniętych wyników :) i zaminić je na jakieś przyjemne dobro nowirtual:)
to daje prawdziwą radość niezmąconą codzinnymi zmianami cen hehe
ps ja dziś mam downa (fuck + ociupinka z pozostałych zawodników drużyny mej) Ogólnie cieszy że zachowanie mojego portfela wreszcie dotknęła sesja mająca znamiona korekty a nie skrajności typu albo mocny up albo też równie mocny down
pozdrawiam i powodzenia
generalnie jeśli będzie mi dane postaram się nieco ugotówkowić i spokoju zaznać większego :)
Pablo / 2007-04-19 18:12 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Orzełku witam
czyli może jakaś działeczka z altanką gdzie latem można sobie odpocząć w gronie rodziny na leżaczku. Albo samochodzik taki niedrogi aby cieszył oko i duszę. Albo jakiś remoncik w domku.
orzeł / 2007-04-19 18:20 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
o tak tak to widzę :)
samochodziki mamy działeczkę z altanką toże :) remoncików mam dość na parę lat po ostatnim hehe teraz działeczkę ale nie chcę zapeszać coby się znowu nie skończyło tak jak ostatnim razem :)
pozdrawiam Pablo i już czekam by Cię poznać na kolejnym zjazdku :)
Pablo / 2007-04-19 18:25 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Również pozdrawiam :)
Big Lebowski / 2007-04-19 17:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
budowlanka zaczyna byc na topie - taki tytul bym raczej wystawil...
needle / 2007-04-19 18:02 / Bez rangi
a ja bym zostawił...
...obejrzyj spokojnie wykresy!
a zresztą co mi tam...ja czytam komentarze, nie artykuły...
Big Lebowski / 2007-04-19 18:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wykresy ?
needle / 2007-04-19 18:11 / Bez rangi
firm zajmujących się budowlanką, hotelami, developem...
mówię o dużych, nieprzewartościowanych
bollullos / 2007-04-19 17:56 / portfel / Uznany Muł Pancerny
kiedys było hasło: punki z budowlanki. punks not dead --;-]
flugo / 2007-04-19 17:51 / portfel / Dziecko hossy
proszę o obszerną relację z programu telewizyjnego pt
"z Moską wśród Manipulantów"
dzięki i do wieczora
teoretyk-praktyk / 2007-04-19 17:44 / portfel / Toddler giełdowy
MACD zbliża się powoli w rejony sprzedaj, jest czarna świeczka po wisielcu, ultimate wskazuje na odwrócony trend, CCI jest powyżej lub w rejonie sprzedaj spadki w usa i azji. Zatem wszystko wskazuje, że jutro też będzie korekta lub nawet w poniedziałek WIG20 ma szanse na osiągnięcie poziomu 3460-3500. Ponieważ oscylator stochastyczny jest daleki od sygnału sprzedaj, więc będą nadal wzrosty po niewielkich spadkach około 100-150 punktów (z analizy wskaxników Fibonacciego). Ponadto WIG20 ma kłopoty z wybiciem się ponad 3630 więc taki scenariusz jest prawdopodobny. Zatem WIG20 osiągnie poziom około 3750 punktów. Osiągnięcie go z tej struktury wzrostowej jest mało prawdopodobne. Zatem indeks się cofnie, gdyż wywoła go chęc realizacji zysków przez większych inwestorów, zaangażowanie mniejszych i niechęć do strat bo kupili akcje przy WIG20 na wysokich poziomach co powoduje, że spadki mają niskie obroty. Zatem krótka korekta i w górę. Tak w każdym razie to wygląda. Możliwe, że jeszcze będzie parę dni zwłoki aż wskaźnik MACD pokaże sygnał sprzedaj + parę dni bo jest to wskaźnik wyprzedzający. Zatem korekta byłaby dopiero na początku maja.
gabrik / 2007-04-19 23:34 / portfel / Wierny Forumowicz
z całym szacunkiem macd wskażnik wyprzedzający????? to juz lepiej ROC zastosuj
gio / 2007-04-19 20:20 / portfel / Tysiącznik na forum
od kiedy macd stał się wskaźnikiem wyprzedzającym?
teoretyk-praktyk / 2007-04-19 17:55 / portfel / Toddler giełdowy
A o tym ,że zbliża się głębsza korekta świadczy fakt, że powoli zaczyna się fałszować publiczne analizy giełdowe, które staja się mało spójne i bardzo rozbieżne. Jak głęboka? Teraz trudno jest to orzec, do tej pory dobrze pracował kanał wzrostowy oparty o maksymalne i minimalne spadki z dwóch lat. Zatem jeśli nie będzie przebicia od dołu to nawet 2900 na WIG20. Raczej nie będzie bo musiałby być odwrócony wieloletni trend a nic na to nie wskazuje, koniunktura jest na tyle dobra w usa, że w tym roku raczej nie, choć w przyszłym już tak może być. Ten rok jest rokiem mało stabilnych zachowań indeksów, a one często poprzedzają bessę. Zatem raczej głęboka korekta w okolice 2900.
Pablo / 2007-04-19 18:09 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Teoretyku-praktyku jeśli będzie 2900 w maju to otwieramy jutro krótkie za całą kasę?.
teoretyk-praktyk / 2007-04-19 18:21 / portfel / Toddler giełdowy
A po co. Za chwilę będą wzrosty w okolice 3700. Wtedy można trochę posprzedawać. Teraz też trochę. Ile to zależy od człowieka ile chce zarobić i co oraz kiedy kupił.
teoretyk-praktyk / 2007-04-19 18:16 / portfel / Toddler giełdowy
Gdybym był prorokiem to akurat otworzyłbym długą na opcje a krótką na akcje. Ale taka możliwość rzeczywiście istnieje i jest ona coraz bardziej prawdopodobna. Warto przeczytać komentarz pana Pawła Satałeckiego o Azji. Pierwsze symptomy już widać więc trzeba mieć się na baczności.
Pablo / 2007-04-19 18:27 / "Uznany Gracz Giełdowy"
długą na opcje a krótką na akcje - nie rozumiem....
teoretyk-praktyk / 2007-04-19 18:38 / portfel / Toddler giełdowy
Trzeba wiedzieć co sprzedawać i kiedy. Pozycje krótkie to pozycje sprzedaży, długie realizacji opcji. To wszystko.
teoretyk-praktyk / 2007-04-19 18:18 / portfel / Toddler giełdowy
Przepraszam Pana Pawła Sataleckiego.
Paweł Satalecki / 2007-04-20 00:43
haha..zapewniam Pana, że to najmniejszy błąd jaki słyszałem..;)
bollullos / 2007-04-19 17:51 / portfel / Uznany Muł Pancerny
To trochę tak, jak przewidywać zachowanie ludzi zgodne z zasadami savoir-vivre na meczu Legii z Wisłą.
teoretyk-praktyk / 2007-04-19 18:03 / portfel / Toddler giełdowy
Na szczęście analiza techniczna uwzględnia również, do pewnego stopnia, również huligańskie ekscesy. Na razie pracuje dobrze.
teoretyk-praktyk / 2007-04-19 18:12 / portfel / Toddler giełdowy
A interwencję policji i przerwanie meczu dobrze opisuje analiza behawioralna, ale każda giełda ma inny model socjologiczny, zatem opis nie jest prosty, zresztą w większości banki utajniają takie modele ze względu na konkurencję i penetrację przez obce służby rynków kapitałowych. Niech tworzą własne, zawsze będą gorsze.
teoretyk-praktyk / 2007-04-19 18:34 / portfel / Toddler giełdowy
Ciekawe natomiast jaki model opisuje strzały policji do kibiców, burdy poza stadionem, czy walki osrtymi narzędziami kibiców między sobą i między policją (ponoć ma ich już nie być) i gdy są ofiery śmiertelne zajść. Tak jest wtedy, gdy indeks spada na sesji o 600-1000 punktów. U nas tak się jeszcze nie zdarzyło, gdyż jakiś anioł czuwa, żeby indeks za bardzo się nie zmienił. Tak jest gdy jest dzień odwrotu, rzadko spotykany, ale w usa się parę razy zdarzył i zmienił indeks na jednej sesji o prawie 30%, czyli np. dla WIG20 o prawie 1000 punktów. Ale taka formacja zdarza się raz na parę lat lub jest to ciąg kilku takich formacji raz na parę lat. W Chinach też tak było w lutym tego roku: -9% w ciągu dnia.
bollullos / 2007-04-19 17:50 / portfel / Uznany Muł Pancerny
pij sok ze ślibuli
. / 2007-04-19 17:47 / ................
juz Ci pisalem:nie trac czasu. /z sympatia/
. / 2007-04-19 17:42 / ................
Droga Redakcjo!!!

na czolowej stronie reklamujecie blog macieja Kosseckiego z Expandera,zapewne przez niedopatrzenie.
pan ten nie tylko powtarza bezmyslnie bzdury uragajace logice i faktom,ale w dodatku kasuje wszystkie komentarze.
To jego prawo,jednak zwazywszy ze podaje iz jest analitykiem Expandera wspolczuje ludziom,ktorzy do niego przyjda.
Pablo / 2007-04-19 18:17 / "Uznany Gracz Giełdowy"
kasuje?!! to dobre :))
needle / 2007-04-19 18:00 / Bez rangi
nie wiesz jak to jest...jak nerwówa na parkiecie to nawet najgorszy kandydat na asystenta maklera znajdzie swoich wyznawców...
...a ja spokojnie...za dyszkę wywaliłem - drobny zarobek, ale i satysfakcja...może coś w promocji się trafi?
topol2 / 2007-04-19 17:58 / Tysiącznik na forum
Jest młody i bystry. Nieważne, że mówi bzdury. Ważne, że te bzdury się sprawdzają od półtora roku. Wcześniej go nigdzie nie zauważyłem.
. / 2007-04-19 18:04 / ................
zapraszam do tekstu we Wprost,ktory on cytuje.
Fazet we Wprost podaje sumy wplacone przez ludzi do funduszy Opera i Inwestors jako WLASNOSC zarzadzajacych.Po czym porownuje ich kapital zalozycielski /600 tys/ z suma wplat /300 mln/ i pisze,ze zarzd ma zarobek 240 x wklad pocztkowy.
Po czym dalej twierdzi,ze odsiagniecie zarobku ROCZNEGO prze fundusz rzedu ok. 23-25 % jest praktycznie wykluczone i tym podobne brednie.
A ten pseudo analityk to wszystko cytuje i zpowaga roztrzasa.A wszystkie krytyczne wpisy usuwa.
bollullos / 2007-04-19 17:41 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Całkiem nieźle jak na korektę: w portfelu zdywersyfikowanym nadal jestem pod szczytem, dzięki m.in. Emcinsmedowi, CCIint i ES-System, mało modnym spółom. Natomiast w portfelu spekulacyjnym niestety nadal jestem 15% poniżej startu (ale z uwzględnieniem prowizji za jakieś 40 operacji.) To znaczy, nie udało mi się odrobić straty na Mastersie (poleciałem z 0,9 na 0,76) innymi spółkami, szczególnie, że polimeks kupiłem na górce. Jak na spekulanta obieram strategię spokojną - spokojnie czekam aż polimeks urośnie i podnoszę wyżej stopsy. Czaję się w kolejności na 08N i potaniały Bytom.
1 2 3 4 5
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy