Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Budżet nie odczuje zamrożenia dotacji

Budżet nie odczuje zamrożenia dotacji

Money.pl / 2009-03-20 08:01
Komentarze do wiadomości: Budżet nie odczuje zamrożenia dotacji .
Wyświetlaj:
~Kris / 2009-03-20 10:40 / Tysiącznik na forum)
Skoro zmiana w dół jest nieodczuwalna, to znaczy, że taka sama zmiana w górę też nie ma znaczenia, a będziemy mieli szczęśliwych polityków!
Cspostrzegawczy / 2009-03-20 10:37 / Tysiącznik na forum
W opublikowanym już po raz czwarty rankingu "Forbesa" na najlepsze państwo do inwestowania Polska została sklasyfikowana w rankingu na 43. pozycji, co oznacza spadek w porównaniu z ubiegłym rokiem o 10 miejsc.

I to jest ważne a nie bicie piany i mącenie ludziom w głowach.
Pilsener / 2009-03-20 14:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A kto ma podnieść polskę w rankingach gospodarczych czy edukacyjnych? Na pewno nie polskie rządy - czas, by kraj zrzucił jarzmo polskiego nieudacznictwa.
~Kris / 2009-03-20 11:21 / Tysiącznik na forum)
Ciekawy jest też komentaż Forbsa pod tym rankingiem:

The government, however, has moved slowly on major reforms. Pension and health-care bills passed through the legislature, but the legislature failed to overturn a presidential veto.
AAWW / 83.20.230.* / 2009-03-20 15:00
Rząd jednakże powoli wprowadza reformy tj reforma emerytalna i zdrowia, ale wszystko upada przez prezydenckie Veto!!!
Słabo znam angielski ale nieuki popierające PiS pewnie tylko słuchają rydzykowego radia i do nich dociera tyl;ko to co nierzetelny dziennikarz napisze!
studentMIM / 2009-03-20 13:18 / Tysiącznik na forum
Komentarz ok. Ale słownik to by się przydał
PrawdaKtóraBoli / 217.147.104.* / 2009-03-20 12:04
Sądzę, że powinieneś to przetłumaczyć na jężyk polski.
Cspostrzegawczy może nie zrozumieć w obcym.
Cspostrzegawczy / 2009-03-20 14:56 / Tysiącznik na forum
to że prezydent wetuje buble prawne nie wybiela wolno działającego rządu.
Rozsądnie działający rząd powinien uzgodnić z perezydentem , ewentualnie z SLD co jest możliwe do wprowadzenia, a nie propagandowo pchać na siłę durne rozwiazania (pochlebnie nazywane reformami).
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-03-20 16:33
zwlaszcza:
1. reforme rent i emerytur z fus,
2. odrolnienie gruntow,
3. reforme wczesnych emerytur
która z nich była zła dla państwa?

dla vetowca konusa II każdy powód jest dobry, żeby vetować. jemu nie zależy na państwie ale na grupach społecznych, które go popierają.
Cspostrzegawczy / 2009-03-20 16:46 / Tysiącznik na forum
Nie masz racji.
"odrolnienie gruntów" jest kontrowersyjne, bo sprzyja dzikiej zabudowie, a "reforma" emerytur pomostowych zamiast oszczędności przyniosła straty do budżetu.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-03-20 17:50
jak zwykle stosujesz horyzont krótkoterminowy a nie długoterminowy.
w końcu w przyszłości nie będzie się płacić za 1,2 mln emerytów.
a co do odrolnienia gruntów - to ja jednak zmniejszenie ilości elementów decyzyjnych o decyzję o odrolnieniu

A renty z fus?
Cspostrzegawczy / 2009-03-20 10:45 / Tysiącznik na forum
Trzeba dotać, że prześcignęły nas: Słowacja (30. miejsce), Słowenia (36.), Czechy (38.), a nawet Węgry (40.) i Litwa (42.)
http://www.forbes.com/lists/2009/6/bizcountries09-best-countries-for-business_Best-Countries-for-Business_Rank_2.html
dareg / 217.98.12.* / 2009-03-20 10:11
pozazdrościc doradców od PR panie premierze
Polak_robol / 94.169.177.* / 2009-03-20 09:42
czyli 200 000 dzieci biednych dzieci najedzonych przez caly rok
dareg / 217.98.12.* / 2009-03-20 10:13
zamiast pisać populistyczne głupoty wyłącz kompa a pieniądze zaoszczędzone na prądzie przekaż na caritas
kozyk / 77.112.71.* / 2009-03-20 09:33
ale zwykli ludzie odczują że nie tylko im się zabiera
mb6 / 95.49.150.* / 2009-03-20 09:07
Dla polityków polityka to biznes i pieniądze - duże pieniądze - Churchill
Pilsener / 2009-03-20 08:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Politycy w ogóle nie powinni dostawać żadnych pieniędzy - każde stanowisko z klucza partyjnego powinno być piastowane społecznie, w końcu to ma być elita, ludzie którzy osiągneli już w życiu wszystko a teraz chcą pomóc innym, a nie banda dorobkiewiczów czy nieudaczników - bez rodziny, bez konta w banku, co nigdy nie prowadzili nawet warzywniaka - a mają rządzić 40-sto milionowym krajem? Biedacy i plebs łapy precz od polityki! Tak samo politycy nie powinni mieć możliwości kupowania głosów za podatki, bo w ten sposób nigdy nie będzie autostrad. Wtedy szybko by się okazało, kto chce coś zrobić dla kraju - w sejmie może parę osób by zostało.
studentMIM / 2009-03-20 13:20 / Tysiącznik na forum

a nie banda
dorobkiewiczów czy nieudaczników - bez rodziny, bez konta w
banku, co nigdy nie prowadzili nawet warzywniaka - a mają
rządzić 40-sto milionowym krajem

Jak ludzie (m. in. Ty) ich wybierają, to tak, mają rządzić. To jest idea demokracji (a może jesteś jej przeciwnikiem?)
Pilsener / 2009-03-20 15:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Taka w polsce demokracja, jak w ZImbabwe deflacja.

1. Nie chodzę na polskie wybory
2. Nawet jakbym chodził, to i tak nie mam wpływu na to, kto zasiada w sejmie. To partia ustala, kto, z jakiej listy, gdzie itd.- w sejmie zasiadali już ludzie, co zdobywali znikomą ilość głosów (np. niecałe 1500 w Krakowie), bo mieli zasługi u partyjnych komisarzy - to jaka to demokracja? Taką polską "demokrację" to ja mam bardzo głęboko. Nie dość że to nie ja decyduję, to jeszcze mogę głosować tylko na starą, PRL'owską nomenklaturę, więc jaka to demokracja, spytaj woła co sądzi o demokracji, gdzie może wybrać nazwę rzeźni. Jaka to demokracja, jak nie mam wyboru ani nie ja decyduję?
studentMIM / 2009-03-20 16:43 / Tysiącznik na forum

1. Nie chodzę na polskie wybory

Jeśli nie chodzisz na wybory to znaczy, że dajesz wybrać innym (według Ciebie gorszym od Ciebie). To jest objaw głupoty...

Nawet jakbym chodził, to i tak nie mam wpływu na to, kto zasiada w sejmie. To
partia ustala, kto, z jakiej listy, gdzie itd.

to głosuj na partię, która ustala tak jak sobie tego życzysz. A jak takiej nie ma, to załóż własną i przekonaj ludzi, że się nadajesz.
. Nie dość że to nie ja decyduję, to jeszcze mogę głosować tylko na
starą, PRL'owską nomenklaturę,

Możesz głosować na kogo chcesz. Nie muszą być to ludzie związani z PRL (a powiedzmy sobie szczerze nawet dużo osób dziś w sejmie nie jest). A jak się nie podoba, to zamiast narzekać ZAŁÓŻ NOWĄ PARTIĘ i przekonaj do siebie innych. To jest jeden z elementów demokracji.

Jaka to demokracja, jak nie mam wyboru
ani nie ja decyduję?

Tak naprawdę, to decydujesz. Ale oczywiście łatwiej zrzucić odpowiedzialność na innych...
Pilsener / 2009-03-20 23:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moim zdaniem głupio postępują Ci, co głosują - wrzucając swój głos do urny po prostu go marnujesz, głaszczesz rękę, która Cie bije.

"ZAŁÓŻ NOWĄ PARTIĘ" - super, nie jestem pasożytem, rolnikiem, górnikiem czy nauczycielem żyjącym z czyjejś pracy, który ma czas na zajmowanie się polityką. To jeszcze jedna wada polskiej demokracji - zaplecze polityczne istnieje tylko w firmach państwowych, dlatego zmusza się firmy prywatne, by na tych nierobów pracowały. Partię sobie mogę zakładać - ale co to zmieni? Nie wygram z systemem, bo nie mam pleców.
studentMIM / 2009-03-21 09:40 / Tysiącznik na forum

Moim zdaniem głupio postępują Ci, co głosują - wrzucając swój głos do urny
po prostu go marnujesz, głaszczesz rękę, która Cię bije.

wrzucając głos przyczyniasz się do zmienienia wyniku wyborów. No chyba, że uważasz, że wybory są w Polsce fałszowane...

Nie wygram z systemem, bo nie mam pleców.

Nie musisz wygrać z systemem. Możesz po prostu przekonać do siebie ludzi. To nie system jest zły (zwykła demokracja), ale nie masz daru przekonywania.

super, nie jestem pasożytem, rolnikiem, górnikiem czy
nauczycielem żyjącym z czyjejś pracy, który ma czas na zajmowanie się
polityką.

Czyli wszyscy, którzy mają czas na politykę to pasożyty? (taka sugestia jest w Twoich słowach)
Pilsener / 2009-03-21 19:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie wszyscy - tylko Ci, co żyją z czyjejś pracy, a z tym, którzy doszli do czegoś własną pracą (przedsiębiorców) niedługo z sejmu się pogoni. Najpierw wygoni ich się z sejmu, a potem z polski w ogóle i ziści się marzenie polskich polityków: powrót do PRL'u i jedynej słusznej doktryny.
stuupka / 83.13.96.* / 2009-03-20 12:39
Jesteś kolego ,że tak powiem delikatnie debilem. Czy ty chcesz aby cały przekrój polityków i rządzących składał się wyłącznie z ludzi nastawionych na pomnażanie pieniędzy i dużym doświadczeniem pod tym względem?. To ci powiem że taki monolityczny sztab krezusów "pracujących wyłącznie społecznie" byłby bardzo niebezpieczny dla kraju.
Pilsener / 2009-03-20 15:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A czy ty, wielki znawco inwestowałbyś rocznie kilkanaście tysięcy (średnio tyle płaci każdy do budżetu) u faceta, co mieszka pod stocznią albo nie ma nawet konta w banku i chodzi w brudnych butach? Jest to tak typowa dla polaków i polski hipokryzja. Poza tym kto ci każe głosować na ludzi nastawionych na pomnażanie pieniędzy? Idź i głosuj na krzykaczy i nieudaczników z rynsztoka, tylko potem nie płacz, że mało zarabiasz albo nic nie ma w sklepach.
max-2009-03-20 / 78.8.145.* / 2009-03-20 08:02
w Warszawie urzędnikom magistratu ... 58 MLN PLN tzw. premi!
studentMIM / 2009-03-20 13:23 / Tysiącznik na forum
Możliwe, że jest tu przesada(nie sprawdzałem Twoich informacji). Tylko zauważ, że w wielu firmach (i tak samo w urzędach) premia to jest po prostu część pensji, która się tylko inaczej nazywa.
I zlikwidowanie tej premii oznaczałoby po prostu obniżenie części ludzi (niekoniecznie związanych w jakikolwiek sposób z polityką) pensji
dfggd / 83.142.125.* / 2009-03-20 08:01
a ja w pełni doceniam ten gest Tuska.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy